Hlavní navigace

Valutomat se rozšiřuje a přejmenovává. Bude z něj Valuto.com

Jan Beránek

Nová služba bude kromě původní peer to peer směnárny zprostředkovávat i zahraniční platby.

Za první letošní půlrok protočil Valutomat víc než 220 milionů korun. V srpnu už ale poskočil na 650 milionů korun. Polská matka Currency One má ale se službou jiné plány. Od prvního září začíná totiž ani ne rok starou značku v tuzemsku měnit na Valuto.com.

Po Česku, které se pro Poláky stalo jakousi laboratoří, by mělo Valuto.com postupně vyrazit i do zbytku Evropy. „Prostředí českého trhu je totiž svou charakteristikou jakýmsi inkubátorem, ve kterém si mnoho firem ověřuje své další záměry v Evropě,“ říká marketingový ředitel tuzemského Valutomatu Edgar Fusko. 

Uživatelé podle něj budou moci používat nové Valuto i jako svůj devizový účet a přijímat nebo odesílat platby do zahraničí. Mezinárodní převody mezi uživateli Valuto by měly být úplně zdarma.

UX17_snitker

Samotná P2P směnárna se během tři čtvrtě roku uchytila. Uživatelé velice rychle dokázali objevit možnosti nové platformy pro vydělávání na změnách kurzů. "Češi jsou velmi technicky zdatní a velmi rychle přišli na to, že se na tom dá vydělat. Překvapilo to i naší polskou centrálu. Když se objeví extrémně dobrá nabídka, tak je hned pryč. Někdo to prostě sleduje. Valutomat v podstatě používají dva typy lidí: jedni tam mění peníze a druzí u nás hrají,“ popisuje Fusko. 

P2P finanční služby se letos dostaly i na tuzemský internet. Kromě směnárenského Valutomatu se do byznysu pustil i projekt Zonky, za kterým stojí HomeCredit, nebo Pavel Matoušek se svým Benefi

Našli jste v článku chybu?
7. 9. 2015 8:46
Valuto (neregistrovaný)

Dobrý den, úvodní ceny byly pouze zaváděcí a neodrážely reálné náklady, proto jsme je museli zvýšit. Stále jsou ale konkurenceschopné. Průběžně analyzujeme náklady a v rámci možností se budeme snažit vycházet klientům vstříc.

2. 9. 2015 16:49
P.C. (neregistrovaný)

Ceník tam před dvěma dny byl jen v polštině a pro ČR dost nevýhodný. Teď je to o něco lepší, ale pro jiné měny, než CZK a EUR, ceny ve srovnání s valutomatem značně pohoršily...

Časy převodů peněz mimo valuto taky nic moc...

A uvítal bych nějaké penězovody směřující mimo Evropu. To by jistě ocenili i zahraniční zákazníci, i když to papírování kolem takové služby musí být docela odstrašující.