Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Vánoční naděje pro zemi bez naděje.

BLEK.
BLEK. (neregistrovaný) ---.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz
25. 12. 2009 16:58

Re: Nadávání na Čechy

celé vlákno
Jestliže někdo udělal tunel za miliardu v OpenCard, tak je to špatné, ale na jednoho občana to dělá 100Kč.

Teď si představ, co tě stojí jiné zákony, které dělají různé "vyspělé" země:

- Cenzura a odpojování od internetu --- zaplatíš několik stovek Kč měsíčně za šifrovanou VPN v nějakém státě, kde cenzuru nemají. Budeš si muset platit dva ISP, jednoho tvého domácího a jednoho v nějaké svobodné zemi, přes kterého půjde traffic ven.

- Zakázání potratů --- zaplatíš milión za vychování nechtěného dítěte (a ještě ho psychicky zdeptáš, protože se k němu podvědomě budeš chovat jako k nechtěnému).

- Hulení jointů --- v Čechách ti můžou dát max. pokutu, v jiných zemích se dostaneš na trestní rejstřík, přijdeš o možnost práce --- škoda je zde opět o několik řádů vyšší.

- Softwarové patenty --- tvá firma je v podstatě v pozici brouka, kterého může někdo zašlápnout, kdy se mu zlíbí. (srovnej s tím, že u nás může finanční úřad zašlápnout firmu, kdy se mu zlíbí)

Ano, to co napsal autor v článku je pravda a je to špatné. Ale dělat z toho dalekosáhlé závěry o špatnosti české společnosti, mi přijde neadekvátní.
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul