Názory k článku
Velké rošády našich operátorů s mobilním Internetem

astray
astray (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
12. 7. 2010 6:56 Nový

RE: Velké rošády našich operátorů s mobilním Internetem

Používám mobilní internet i internet v mobilu, vždy s předpacenkou. Kromě T-mobile Surf jde obojí naštěstí zároveň používat s jakýmkoliv tarifem.
us
us (neregistrovaný) 178.17.88.---
12. 7. 2010 8:05 Nový

Chce to konkurenci!

celé vlákno
Bohužel naši operátoři nemají přílišnou konkurenci a tak si hodně dovolují - FUP 500MB měsíčně?! To bylo použitelné možná tak v roce 2000, ale dnes je hodně stránek dělaných ve flashi a mají klidně 1-10MB, běžně je obsahem stránek i video atd.

Je vidět jak u ADSL mohli FUP úplně zrušit už před dvěma lety (od 1.4.2008), protože konkurence na FIXní Internet je všude dost a FUP nikdo neuplatňoval.

Ovšem mobilní Internet nabízí jenom operátoři a taky toho teď začli sakramentsky využívat.

Kdyby nechali neomezené ADSL za 400,- + Mobilní Internet za 150,- s FUP 10GB, tak to sice není nějaká extra nabídka, ale už je to přijatelné... Jenže 500MB to je úplně nepoužitelné!

Mimochodem připomínám možnost, kdy každý účastník, kterého se to týká, má možnost od 1.8. ukončit smlouvu na mobilní Internet BEZ DOPLACENI ZAVAZKU, protože došlo ke změně podmínek a ceníku!
Jiri Hlavac aura:72
12. 7. 2010 13:40 Nový

Re: Chce to konkurenci!

celé vlákno
A co si vojín Kefalín představujete pod pojmem "nějaká extra nabídka"?
Xspy
Xspy (neregistrovaný) ---.59.broadband2.iol.cz
12. 7. 2010 9:16 Nový

To snad ne , ekonomická recese v době opadnutí krize ?

Co dělá náš regulátor ? Přijde vám zdražení mobilního internetu o 50% (150% jak je uvedeno v článku) jako naprosto nevýznamná akce ?

Mobilní internet je v podání našich operátorů luxus . Pro někoho kdo cestuje a nezdržuje se na jednom místě je např. CDMA plnohodnotná náhrada fixního připojení . A já jako jeho dlouhodobý uživatel na tuto zprávu jen říkám ....k..va , drát !
brouk
brouk (neregistrovaný) ---.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz
12. 7. 2010 10:06 Nový

Více souběhů

Všichni se snaží prodat všechny služby v baličku, ale pokud potřebuji: domaADSL, data v mobilu a paralelně třeba iPad nebudu si kupovat dva datové mobilní tarify (i když teď asi musím). A nejspíš v průměru budu využívat jen jeden přístup na Internet.
wanted
wanted (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz
12. 7. 2010 11:38 Nový

A co navysit FUP?

celé vlákno
Ano, ano. Zase jeden cesky pristup k zakaznikum: "Vime, ze Vam vadi FUP tak navysime rychlosti abyste na nej najeli driv a vice tak platili za nadlimit."

No reknete, nejsou cesti manazeri pasaci?
krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
12. 7. 2010 12:06 Nový

Re: A co navysit FUP?

celé vlákno
Bohužel je ,,pašáctví" tohoto druhu (čím dál tím méně produktu za čím dál tím víc peněz) u nás velmi oblíbené. Ale tu bandu darebáků, kteří tyhle ničemnosti vymýšlejí, operátoři nějak zaplatit musí, že?
Jan Pleva aura:97
13. 7. 2010 9:32 Nový

Re: A co navysit FUP?

celé vlákno
Jak jsem si to přečetl prve, tak jsem si říkal ze pasáci je docela trefné - nedělají nic, jen inkasují pořád víc na svých - jak to říct slušně...zákaznících těžko, ti by se měli ctít, ne okrádat. Až po přečtení reakce mi došlo že to mělo asi být spíš pašáci, ale to už není ono. Asi nejpřesnější by mělo být prasáci. O2 nemám a už je mi teď úplně jasné proč ty bestie čmuchali po baráku a každému se snažili vnutit internet od O2. Prostě proto, že si chtěli více přivydělat až to zdraží... Tohle už teda beru jako maximální drzost!!!
uživatel si přál zůstat v anonymitě ---.vodafone.cz
12. 7. 2010 12:03 Nový

Předplacenkář - datové služby O2 přestávám využívat

celé vlákno
Jsem zvyklý dívat se na věci trochu jinak, protože Internet používám po svém... ale takových je nás více. Jak píšete, nelze se zabývat všemi variantami!

Řeknu vám, vyznat se v tom "maglajzu", který Telefonica O2 jistojistě záměrně vytváří, je o nervy. Pokud chcete mít alespoň trochu přehled, hledejte a sledujte jejich tisková prohlášení. Ta mají vyší informační hodnotu než zbytek jejich webu.

Já se v nabídkách našich operátorů hrabal snad celý den. A vzhledem k věci, která zde není dostatečně připomenuta - tomu, že Telefonica O2 začíná striktně dodržovat FUP - jsem se rozhodl datových služeb této společnosti nadále nevyužívat. Nebo jen v minimálním rozsahu, max. 10% toho co jsem odebíral doposud a jen tehdy bude-li dočasné zřízení služby jednoduché a bezproblémové.
krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
12. 7. 2010 12:10 Nový

Re: Předplacenkář - datové služby O2 přestávám využívat

celé vlákno
Jediné, co by našim opům napravilo hlavu, by byl totální bojkot všech jejich služeb alespoň na 48 hodin. Bohužel je něco takového nereálné. Kdysi jsem o mobilním internetu, coby doplňkové službě uvažoval, ale po tom, co opové páchají, mne přešla chuť. Pokrytí až na výjimky mizerné, rychlost downloadu ubohá, up katastrofální, povolený objem dat v rámci FUP k smíchu a cena už dříve nehorázná! Děkuji, raději o víkendech internet oželím.
uživatel si přál zůstat v anonymitě ---.vodafone.cz
12. 7. 2010 13:48 Nový

Údiv

celé vlákno
Člověče, kde vy jste přišel k auře 90?
Robert Bareš
Robert Bareš (neregistrovaný) 193.86.109.---
12. 7. 2010 14:03 Nový

Ještě jedna zajímavost k rošádě TO2

Děkuji za tento článek, jsem rád, že TO2 bude mít ze svého chování alespoň malou ostudu (jakožto uživatel dvou internetů za 150 Kč s FUP 10GB mě ta změna ceníku bude stát stovky Kč měsíčně - pokud se tedy neseberu a i s ostatními službami neodejdu jinam).

Ta zajímavost je dosavadní neomezený Internet (CDMA i UMTS) k ADSL za 450 Kč. Byla to druhá varianta k Internetu za 150 Kč, nabízená do konce února 2010. Zatímco 150,- Kč varianta (10GB) je omezena do konce ledna 2011, kdy bude downgradována na variantu s FUP 500MB, u té za 450,- Kč žádná hvězdička není - zdá se tedy, že zákazníkům, kteří si do konce února k ADSL objednali neomezené CDMA či UMTS tato služba zůstane za původních podmínek, přestože nová cena k ADSL je skoro 2x tak vysoká (800,-).

Samozřejmě jsem už zkusil změnu tarifu na tento za 450,-, ale po cca 10 minutovém "zjišťování informací" na lince O2 mi bylo sděleno, že to není možné. Ještě to zkusím na prodejnách. :P
Vojtěch Kment aura:75
12. 7. 2010 14:10 Nový

Kvalita a FUP od O2

Jsem na chatě u Prahy a proto jsem si pořídil mobilní připojení ke svému netbooku pro práci. Díval jsem se trochu na nabídky operátorů a O2 mi přišla technicky parametry nejlepší a finančně únosná.

Zkušenosti:

Rychlost: není to zázrak, ale ujde. Něco mezi 500 kbps až 1Mbps download, trochu to někde "zadrhává" nebo "rozjíždí se", než se to rozjede, ale pak to jde. Nevím zda všechny lokality v ČR, ale tato na kraji Prahy je pokrytá. USB modem lze do 2 měsíců vrátit a službu ukončit, kdyby to fatálně nefungovalo.

FUP: trochu průšvih. Jen první den jsem při aktualizací cache browseru a asi hodinovém prohlížení webu nabral cca 250 MByte v přenosu. Přitom má být 2GB limit na měsíc. Nainstaloval jsem Adblock Plus plugin pro Firefox a nabírání dat se tím mírně umravnilo. Nyní 12.7. jsem na 480 MB. Musím se ale omezovat - musím na to myslet. Kdyby to mělo být ještě horší, tak bych musel potlačit Flash a kdo ví co ještě.
uživatel si přál zůstat v anonymitě 194.228.122.---
12. 7. 2010 16:01 Nový

RE: Velké rošády našich operátorů s mobilním Internetem

To že TO2 takto zdvihá ceny je hloupé. Nicméně cenová dosavadní cenová politika TO2 stála na vodě. Předepsaný FUP nebyl uplatňován, nebylo jasné, kdy se tak stane. Teď je vše nabíledni, čisté, jen to zdražení je smutné.

Při rozhodování však nehraje prim jen cena, ale právě u mobilního internetu je důležité pokrytí a aplikované rychlosti. Jestli budete platit 350 Kč místo 550 a internet se Vám bude táhnout tak, že FUP ani nenaplníte, spokojeni proto asi nebudete.

Nakonec je nejlepší ověřit si dostupnost signálem v navštěvovaných regionech a podle toho se rozhodnout. Kdo necestuje a zůstává doma nižší ceny ocení víc.
Pablo Nechuta

Zlodějina

Já jsem se s O2 definitivně rozloučil na jaře,a vůbec toho nelituji.Používal jsem ADSL,O2TV a pevnou linku.Všichni tři operátoři jsou zloději,ale O2 suveréně vede.Jejich zdražování je zřejmě reakcí na stálý úbytek pevných linek-někde tu ztrátu zisku dohonit musí ne?Stav mobilního internetu v ČR je oproti zahraničí žalostný-předražený a téměř nepoužitelný .Služby které zde naši operátoři nabízejí,by se za hranicemi zákazníkům určitě ani neodvážili nabídnout.Tam je FUP minulostí,rychlosti vyšší a ceny nižší,zatímco u nás se neustále zvedají ceny a snižuje se FUP.Mobilní internet u nás, se tak při stále větší datové náročnosti aplikací a webů stává stále méně použitelným a při snižujícímu se komfortu stále dražším...
poool
poool (neregistrovaný) ---.207.broadband2.iol.cz
14. 7. 2010 17:58 Nový

O2 to už přehání

Odjakživa platilo, že jednou uzavřená smlouva platí, tak jsem měl třeba od 2006 umts bez fup a k tomu hodinu volání dohromady za 800. Připojoval jsem se z notebooku přes mobil.
Pak jsem koupil ADSl a dostal za 150 mobilní internet s FUP 10GB. Trochu mne to ...ralo, ale FUP vyvážila vyšší rychlost, a stahoval jsem stejně přes adsl. Jestli mi teď ale O2 doopravdy převedou smlouvu na něco jiného bez mého souhlasu, tak jsou v podmínce, při první příležitosti odcházím.