Hlavní navigace

Většina podniků je nespokojena s úsporami z virtualizace, říká průzkum CA Technologies

Redakce 15. 8. 2011

Společnost CA Technologies zveřejnila výsledky z nezávisle realizovaného průzkumu (detaily níže) zjišťujícího stav IT automatizace. Průzkum zahrnoval 460 IT decision-makerů z oblasti středních a velkých společností a zjistil, že 60 % z nich je nespokojen s tím, jak velké úspory jim přinesla virtualizace. Respondenti navíc věří, že IT automatizace hraje klíčovou roli v maximalizaci úspor z virtualizace a cloud computingu.

Společnost CA Technologies zveřejnila výsledky z nezávisle realizovaného průzkumu (detaily níže) zjišťujícího stav IT automatizace. Průzkum zahrnoval 460 IT decision-makerů z oblasti středních a velkých společností a zjistil, že 60 % z nich je nespokojen s tím, jak velké úspory jim přinesla virtualizace. Respondenti navíc věří, že IT automatizace hraje klíčovou roli v maximalizaci úspor z virtualizace a cloud computingu.

Téměř všichni účastníci průzkumu (95 %) již v podniku virtualizaci využívají, zavádějí, či alespoň mají plány na její využití. Většina zmiňovala jako hlavní motivy pro nasazení virtualizace snížení nákladů (85 %) a zvýšení stupně využití serveru (84 %). Na druhou stranu 63 % respondentů odpovědělo, že nedosáhli očekávané míry úspor, u 5 % dokonce náklady vzrostly vlivem složitosti virtualizace.

Virtualizace může být požehnáním, ale také provozní noční můrou,“ říká jeden z účastníků průzkumu Ian Watts, senior technical manager společnosti BT Americas. „Řízení změn přináší velké dodatečné náklady, protože jakákoli změna musí být implementovaná do všech aplikací a všemi uživateli sdílejícími stejnou virtualizační sadu. Řada organizací rychle zaznamená výhody virtualizace jako jsou menší náklady na hardware a lepší využití serverů, nicméně tyto výhody mohou být zastíněny nedostatkem vylepšení v produktivitě datového centra.“

Potřeba automatizace

Průzkum ukazuje, že existuje přímá korelace mezi automatizací IT služeb ve virtualizovaném prostředí a úsporou nákladů. Například 44 % respondentů, kteří popsali své poskytování služeb jako automatizované zároveň uvedlo, že díky virtualizaci výrazně snížili své náklady. Naopak 48 % respondentů, u nichž došlo vlivem virtualizace k růstu nákladě zároveň sdělilo, že poskytují služby ručně, neautomatizovaně.

Tento průzkum ukazuje, že často zmiňovaných výhod virtualizace a cloud computingu lze jen obtížně dosáhnout bez předchozí standardizace a automatizace rutinních IT procesů,“ říká Roger Pilc, general manager divize Virtualization and Automation společnosti CA Technologies. „Bez automatizace mohou být IT pracovníci zahlceni složitostí řízení vysoce distribuované IT infrastruktury sestávající z virtuálních i fyzických serverů, aplikací a dynamických cloudových služeb.“

„Stejné zklamání cítíme i v České republice, zavedení virtualizace, tedy samotných technických nástrojů virtualizace se ukazuje jako zcela nedostačující akce na dosažení úspor v provozu, klíčovým dalším krokem organizací je uvést v praxi procesní automatizaci a standardizaci, která odemkne potenciál úspor ve virtualizovaných prostředích. Jako vedoucí firma v procesní automatizaci již spolupracujeme se zákazníky na tomto kroku,“ říká k problému Karel Schmidtmayer, Country Manager CA Technologies.

Nový přístup

Aby byly podniky skutečně efektivní a mohly dosáhnout na výhody virtualizace a cloud computingu, musí automatizovat a integrovat fyzické i virtuální servery, jejich konfiguraci, poskytování služeb, monitorování, bezpečnost, aplikování softwarových záplat a to přes celé heterogenní podnikové procesy. Podniky musí omezit svou závislost na manuálních procesech a implementovat nástroje a procedury automatizující standardní řídící a administrativní úkoly, stejně tak zajistit efektivní řízení kapacit.

MIF16

O průzkumu

Průzkum byl realizován společnosti UBM TechWeb na objednávku CA Technologies a UBM TechWeb byla zodpovědná za programování a analýzu dat. Postupy byly realizovány přísně podle standardů tržních výzkumnů. Celé výsledky průzkumu jsou k dispozici jako webcast a ve zdarma poskytované zprávě The State of IT Automation.

Našli jste v článku chybu?
Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?