Více než osm procent přístupů na Aukro je z mobilních zařízení

Podíl návštěv z mobilních zařízení stoupnul meziročně čtyřikrát. Hodnota zboží prodaného přes mobily činila v dubnu 8 procent celkového obratu Aukro.cz.

Na aukčním serveru Aukro.cz roste počet návštěv z mobilních zařízení. Uživatelé jejich prostřednictvím například přihazují v aukcích nebo zboží rovnou nakupují. Od ledna 2012 do letošního dubna koupili uživatelé Aukro.cz mobilem 195 tisíc předmětů. Podíl návštěv z mobilních zařízení v květnu dosáhl 8,4 procent a vzrostl ve srovnání s lednem 2012 čtyřikrát. Stejně jako podíl návštěv se zvýšil také podíl uskutečněných transakcí.

Začátkem loňského roku dosahovaly transakce z mobilů 1,5 procenta GMV (celková hodnota prodaného zboží) Aukra, letos v dubnu už prodej přes mobily představoval 8,3 procent GMV.

Informace zazněly na setkání vývojářů a odborníků na m-commerce, které zorganizovala společnost Allegro Group, provozovatel portálu Aukro.cz.

Ještě loni v květnu, co do počtu transakcí z mobilních zařízení, dominoval mobilní web. Nyní je situace jiná. Nejvíce mobilních transakcí na Aukro.cz je realizováno z platformy Android, o poznání méně tvoří přístupy přes mobilní web a pětina přístupů připadá na platformu iOS. 


Autor: Jiří Budinský, Allegro Group

Aktuálně registruje Aukro 214 tisíc stažených mobilních aplikací přičemž 70 procent z nich uživatelé využívají aktivně.

Uživatelé na Aukru nakupují přes mobil nejčastěji v době mezi 20. a 22. hodinou. Je to dáno mimo jiné tím, že aukce na Aukru většinou končí v těchto večerních hodinách.

EBF6


Autor: Jiří Budinský, Allegro Group

Podobně rostou přístupy z mobilních zařízení i na cenový srovnávač Heureka.cz, který též provozuje Allegro Group. V současné době přístupy z mobilních zařízení tvoří v Česku 10 procent a na Slovensku 12 procent všech přístupů na Heureka.cz.

České Allegro se mobilním aplikacím nyní intenzivně věnuje. Kromě mobilních aplikací Aukra je k dispozici také několik aplikací srovnávače Heureka.cz. Navíc koncem roku firma spustila projekt App Pool, v rámci kterého hledá Allegro nové vývojáře nebo nápady pro projekty ve svém portfoliu. Díky projektu už vznikla aplikace pro Hotel.cz a před dokončením je aplikace pro Spa.cz.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 6. 2013 12:34

Školení online marketingu - jak přivádět na web návštěvnost

  • Vyhledavače a PPC kampaně - jak fungují
  • Webová analytika - k čemu jí využít
  • Facebook a další sociální sítě - co a jak komunikovat

Detailní informace o Školení online marketingu »