Základní otázka je - máme JEDEN stát nebo máme států mnoho???
Pokud je odpověď JEDEN, pak nevidím problém s jedinou identifikací do všech registrů. Možná jich máme mnoho, pak je otázka zda na ně na všechny chceme platit daně.
Druhá věc, možná by tu ptákovinu chtělo ještě vylepšit o zvláštní identifikaci ke každé položce v DB, proč jenom na úrovni identifikace k registru?
Prostě Rakousko-Uhersko bylo a zůstane Rakousko-Uherskem a to se vším, co k tomu patří, nevidím nic rozumného na tom se po nich opičit. Řekl bych, že už Masaryk to docela dobře a včas pochopil.
Velmi se mi líbí, jak je to krásně oddělené,načež následuje formulace:
"Když stát bude potřebovat, může informace spojit..."
Tedy je to jenom ILUZE oddělení, ne realita, vytváří se DOJEM pro občana. Fakt pěkné, prostě to nemá chybu - typické Rakousko, NE TEMELÍNU jsem ekologičtí, ale elektrickou energii nakupovat budeme ať je z čeho je. A tak je to tam, jak je vidět se vším.
Názor k článku
Měli bychom převzít rakouský e-government?
Tiskni