Hlavní navigace

VoIP operátor Fayn má už druhý den výpadek (Aktualizováno)

Jiří Macich ml.

Prvního českého operátora zaměřující se čistě na internetovou telefonii Fayn postihl výpadek sítě, který trvá už od včerejška. „Velice se omlouváme za výpadek naší služby, který můžete nyní zaznamenat. Všichni naši technici již pracují na odstranění tohoto problému. Nyní bohužel zatím nemůžeme říci kdy přesně bude problém odstraněn, předpokládáme však odstranění dnes v odpoledních hodinách.“ stojí na webových stránkách Fayn v individuální sekci.

Prvního českého operátora zaměřující se čistě na internetovou telefonii Fayn postihl výpadek sítě, který trvá už od včerejška. „Velice se omlouváme za výpadek naší služby, který můžete nyní zaznamenat. Všichni naši technici již pracují na odstranění tohoto problému. Nyní bohužel zatím nemůžeme říci kdy přesně bude problém odstraněn, předpokládáme však odstranění dnes v odpoledních hodinách.“ stojí na webových stránkách Fayn v individuální sek­ci.

25. července, Aleš Miklík: podle výkonného ředitele společnosti Fayn Dalibora Kalába byla porucha způsobena havárií jednoho ze síťových prvků a následnou poruchou prvku záložního a řešení si proto vyžádalo delší čas. „Rozhodně nás tato věc s ohledem na naše zákazníky netěší a tato porucha pouze urychluje již dříve plánované kroky: posilujeme technické zázemí novým záložním systémem, personálně posilujeme tým dohledových specialistů, zavedeme nové monitorovací body v rámci vlastního dohledu a brzy zpřístupníme kanál pro non-stop hlášení poruch,“ dodal Dalibor Kaláb.

Našli jste v článku chybu?
24. 7. 2006 19:02
ja dost dobre nechapu proc mlzi. My k FAYNu presli prave ted od softphone z cca 25 cisly a furt jsem ladil proc to obcas vypadne obcas ne. V logu bylo sice patrne ze obcas nechodili UDPcka z hlasem, obcas treba 5 minut selhavalo prihlaseni nicmene pokazde jsem dostal ujisteni ze jsou veskrze DROBNE PROBLEMY a pracuje se na tom aby se do 20.5 vse vyresilo. Zatim skutek utek, bohuzel ted toto poskytuje dost SIP operatoru v CR. OT: v SK uz je pry k dispozici SIP telefonie s prichozim cislem, n…