Hlavní navigace

Voyo.cz může na jeden účet používat celá rodina, ale pouze ve třech zařízeních

Jiří Macich ml. 30. 11. 2012

S tím, jak se letos rozrostla podpora nových zařízení a platforem ze strany české video-on-demand služby Voyo, někteří uživatelé narazili na limit, který má bránit tomu, aby za jedno předplatné službu používalo větší množství lidí. Na takové ochraně by nebylo nic špatného, ovšem limit stanoví, že službu lze pod jedním abonentským účtem používat jen na třech zařízeních, přičemž se ale nezohledňuje počet právě připojených zařízení, ale počet celkově připojených zařízení kdykoliv během používání…

S tím, jak se letos rozrostla podpora nových zařízení a platforem ze strany české video-on-demand služby Voyo, někteří uživatelé narazili na limit, který má bránit tomu, aby za jedno předplatné službu používalo větší množství lidí. Na takové ochraně by nebylo nic špatného, ovšem limit stanoví, že službu lze pod jedním abonentským účtem používat jen na třech zařízeních, přičemž se ale nezohledňuje počet právě připojených zařízení, ale počet celkově připojených zařízení kdykoliv během používání služby.

Jakmile je jeden abonentský účet použit na třech různých zařízeních, z dalšího zařízení není možné ke službě přes tentýž účet přistupovat, aniž by ovšem byla na prvních třech zařízeních právě připojována. Je nutné otevřít si nastavení účtu a vymazat si některé ze zařízení přideužených k účtů. To lze ovšem jen přes osobní počítač anebo chytrou mobilní elektroniku značky Apple. V chytrých televizorech a přehrávačích tato funkce dosud chybí.

Do budoucna bychom ji rádi implementovali také do chytrých televizorů a dalších platforem, pro které nyní Voyo připravujeme,“ uvedla pro Lupu mluvčí Marie Fianová z televize Nova, mezi jejíž internetové projekty česká verze služby Voyo spadá. Není prý vyloučeno, že limit bude aplikován pružněji, kdy se bude zohledňovat jen počet aktuálně používaných zařízení jako je tomu u řady jiných zábavních online služeb.

Omezení počtu změn zařízení používaných s jedním účtem podle Marie Fianové existuje, ale Nova jej nechce prozradit. Není tedy jasné, jestli se omezení může reálně dotknout uživatelů, kteří občas potřebují například odebrat tablet a přidat počítač nebo podobně. Nova však v budoucnu chce navýšit limit počtu zařízení na jeden abonentský účet. Nejde jí prý o to, aby si v domácnostech diváci pořizovali více abonentských účtů. 

Předplatitele nerozlišujeme podle toho, zda jsou jedincem, který využívá Voyo na svém telefonu / tabletu, chytré TV a videoportálu Voyo.cz, nebo je to rodina, která sleduje obsah Voyo na své TV společně. V tuto chvíli je jediným rozhodujícím faktorem počet připojených zařízení, do budoucna bychom jejich počet v rámci jednoho účtu určitě zvýšit chtěli,“ uvedla Marie Fianová pro Lupu.

Službu prý čekají změny, ale ty si prozatím Nova nechává pro sebe. Není tedy jasné, jestli přímo souvisí s faktem, že se nanejvýš pravděpodobně nepovede dosáhnout smělého cíle 100 000 abonentů do konce tohoto roku, který si jako osobní metu stanovil Pavel Krbec, šéf internetových projektů televize Nova. Na konci října 2012 mělo Voyo cca 20 000 abonentů. Na konci prvního čtvrtletí jich bylo o 10 000 více.

Pavel Krbec si v této souvislosti stěžuje na počítačové piráty. Kritici služby zase argumentují neatraktivní nabídkou pro předplatitele, předraženým přehráváním filmových novine ve srovnání s cenami za vypůjčení  filmu na Blu-ray nosiči a jeho komfortem, chybějícím živým vysíláním na chytrých televizorech a nenaplňováním slibů o podpoře nových platforem jako je třeba platforma Android nebo chytrá černá elektronika značky LG.

Našli jste v článku chybu?

1. 12. 2012 12:29

JKL (neregistrovaný)

Celá rodina bude používat jeden účet u Voyo, číst Blesk... Což speciálně dětem totálně vymatlá mozky a pak jim bude 25 a budou brečet jako zbytek národa, že neseženou práci a má se o ně stát postarat.

Média jako Nova a Blesk mají destruktivní vliv na celou společnost, protože učí, že jakékoliv hodnoty je třeba co nejrychleji roztáhnout za jakoukoli kravinu, mít nějakou úroveň jednání, slušně se oblékat a pracovat na svém vzdělání "není in" - mnohem líp je chodit jak hastroš, pěkně se ožrat, hla…

1. 12. 2012 13:48

Petr (neregistrovaný)

Úroveň televizní produkce byla v 90 letech ještě hodně dobrá a to dokonce i na Nově. Jistě, dnes se filmům jako Skála, nebo klasické Bondovky můžete pošklíbat, ale ty filmy měly jistou klasickou úroveň, to samé seriály se alespoň pokoušely nějak sledovat světové (západní) trendy a dočkali jsme se brzy po světové premiéře i věcí jako Hvězdná brána.
Zase, ne každý tyhle seriály musel, ale vždy alespoň 1 za díl v nich bylo nějaké poučení a přirozený humor.

Po té co Nova spadla do rukou něja…

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů