Hlavní navigace

Vybráno 8 tisíc Američanů, kteří se dostanou k testovacím Google Glass

Martin Vyleťal

Google oznámil, že zná vítěze soutěže o testovací verzi Google Glass. Výherci zaplatí 1500 dolarů a budou si muset brýle vyzvednout v New Yorku, Los Angeles či San Franciscu.

Před několika týdny zveřejnil Google na Twitteru a Google+ výzvu, že hledá dobrodruhy z řad občanů Spojených států, kteří by chtěli vyzkoušet Google Glass a pomoci tak firmě vyladit tento produkt ještě předtím, než nabídne jeho komerční verzi. Zájemci měli odeslat stručný popis, jakým způsobem by v případě, že budou vybráni, brýle, které se pokoušejí zavést zcela nové uživatelské rozhraní mezi člověkem a počítačem, využili.


Autor: Google

Nyní Google oznámil, že vybral vítěze a postupně je začíná kontaktovat. Celkem by mělo být k dispozici 8 tisíc kusů testovací verze brýlí. Každý z výherců si bude muset brýle vyzvednout osobně a to buď v New Yorku, Los Angeles či v San Francisco Bay Area. Kromě toho na něj čeká úhrada poplatku ve výši 1500 dolarů. 

Google Glass by měly být schopny provádět mnoho úkonů, které dnes zvládají chytré telefony, s tím rozdílem, že reagují výlučně na hlasové povely. Brýle jsou vybaveny kamerou a malým displejem umístěným na obroučce nad pravým okem.

Spoluzakladatel Google Sergej Brinn hovoří o Google Glass na konferenci TED 2013, která proběhla na konci února.

test 2

Kdy bude zahájen oficiální prodej Google Glass, stejně jako, na kolik brýle přijdou, není zatím zřejmé. Spekuluje se, že by se jejich cena mohla pohybovat v rozmezí 700 až 1500 dolarů.

Zdroj: Google Glass na Google+

Našli jste v článku chybu?
27. 3. 2013 13:36

Takhle se delaji souteze pro iOvce :-) Jako vyhru si zaplati letenku a jeste k tomu poplatet 1500 USD...

Ale zase z toho (asi) budou mit radost, ze jsou "in" a "Vyvoleni" :-D

29. 3. 2013 9:50
Ondřej Bouda (neregistrovaný)

Takoví se mezi mezi těmi, co to zaplatili, určitě najdou taky. Ale nebude to problém, protože ochota zaplatit nebylo jediné kritérium: Google vybíral i podle deklarovaného záměru použití. Takže Google si v těch prvních 8000 uživatelích nejspíš namixoval koncové uživatele a vývojáře tak, jak se mu to hodí.

A jistě, ne všichni deklarovanému záměru dostojí. Ale odchylka nebude tak velká, aby to byl problém (to zajišťuje motivační poplatek).

Naopak kdyby rozdával devkity zadarmo se smlouvou zavazu…