Vydavatelství Sanoma koupí majitel Vltava Labe Press

Novým vlastníkem tuzemského mediálního domu Sanoma se měla stát firma Astrosat, která patří do vydavatelské skupiny Vltava Labe Press.

Informaci přinesl server MarketingSalesMedia. Sanoma Media Praha a Sanoma Media CZ, do jejichž portfolia patří tištěné časopisy jako týdeník Vlasta či měsíčník Praktická žena, ale také online tituly jako kafe.cz či nástroj pro vytváření webových stránek eStranky.cz zřejmě brzy změní majitele. Finská mateřská společnost Sanoma se totiž rozhodla odprodat své aktivity v Česku.

Content

Kupcem by se měla stát firma Astrosat, která patří do vydavatelské skupiny Vltava Labe Press. Tu vlastní německá mediální společnost Verlagsgruppe Passau ovládaná rodinou Axela Diekmanna. Tuzemská Sanoma loni hospodařila se ztrátou 90 milionů Kč. Případný obchod bude podléhat schválení antimonopolního úřadu.

Prodej tuzemských aktivit Sanomy je podle všeho součástí většího plánu restrukturalizace finské mediální společnosti. Firma začátkem září oznámila, že chce zrušit 32 ze svých 250 časopisů. O práci by mělo přijít 570 zaměstnanců ve Finsku a Nizozemsku. Propuštění se týká lidí, kteří pracují v divizi tištěných médií. Zástupci firmy současně uvedli, že zvažují, jak mediální dům do budoucna naloží se svými aktivy v Rusku, střední a východní Evropě a Belgii.

Zasílat nově přidané názory e-mailem

Školení: Obsahová strategie a content marketing

  •  
    Proč je obsahový marketing výrazným trendem.
  • Jak navrhnout užitečnou obsahovou strategii.
  • Jak zlepšit workflow a výsledky copywritingu.

Detailní informace o školení content strategy »