Hlavní navigace

Vydělává 24 000 týdně ve světovém programu práce z domu, no nekupte to

Daniel Dočekal 6. 6. 2013

Klasická zahraniční schémata slibující zázračné výdělky při práci doma se ve velkém vydala do Česka. Za mohutné podpory reklamou na Facebooku lákají důvěřivce.

Bylo to hodně jednoduché.Vyplnila jsem krátký formulář a objednala si příručku. Cena, kterou jsem zaplatila za příručku, nebyla vůbec vysoká. Vše je tak snadné,“ najdete na www.onlinecareersjournal.com poté, co důvěřivě kliknete na inzerát tvrdící „Vydělávám si 24 000 týdně“. V objednávacím formuláři na www.onlinesalarysolution.com se dozvíte, že „Miliony lidí si vydělávají peníze z domu!“.   

Musí to být skvělé, jen tak sedět doma u počítače a vydělávat 24 tisíc korun týdně, peníze které řada lidí nevydělá skutečnou prací ani za celý měsíc. Samozřejmě to má háček. Musíte si nejprve objednat vzdělávací manuály. Přesvědčovat vás budou tvrzení, že o tom psali na CNN, Yahoo, CNBC, ABC a na Twitteru. A záplava fotografií z fotobank a příběhy těch, co si „za den vydělají více než za týden v předchozím zaměstnání“.

Za pouhých 940,– Kč (dokonce mají slevu, původní cena je 1 190,– Kč) získáte materiály, které zjevně milionů lidí změnily život a dokázaly nemožné. A podle podmínek užití je to také to jediné, co získáte. Chytrá komunikace sice slibuje skvělé výdělky, ale jediné, co dostanete (a také s tím souhlasíte v Podmínkách), jsou ony materiály. Dokonce je nabízena možnost vrácení peněz v případě nespokojenosti, ale opět to má háček. „Storno/vrácení“ v Podmínkách je samozřejmě formulováno tak, že vrácení samozřejmě není vůbec jisté (zejména proto, že zásadní podmínkou je zprovoznění vašich webových stránek).

A kdybyste náhodou chtěli vědět něco o provozovateli? Jednou je to „společnost TIMI“, která je „vedena u Úřadu pro ochranu osobních údajů pod registračním číslem 00033187.“ O stránku vedle je to „Online Salary Solution LLC“ se sídlem „Trolley Square Suite 20C, Willmington, DE, USA“. A samozřejmě, jediný kontakt je e-mail. A pochopitelně, není to jediná adresa, která je s tímto schématem spojená.

MIF16

Pokud jenom trochu sledujete historii tohoto schématu, tak snadno zjistíte, že je najdete třeba i na www.onlineincomesolution.com a řadách dalších domén. A pochopitelně své aktivity mají přeloženy do řady jazyků a velmi úspěšně lákají důvěřivce v desítkách zemí. Soudě podle stížnosti na stránkách pro ochranu spotřebitelů v USA (dohledatelné snadno v Google prostřednictvím názvů této „společnosti“) se jim to nebývalé daří, peníze samozřejmě nevracejí, kontaktovat se nedají a navíc je s nimi spojena řada případů opakovaného čerpání peněz z kreditních karty. Těch, kdo jim číslo své karty důvěřivě svěřili.

V čem vlastně spočívají tyto zázračné výdělky? Pokud se nic nezměnilo, tak vždy šlo o „návod“ jak vytvořit web, který umožní prodávat produkty. A podle úrovně schématu ještě součástí dodávky byly „další služby“, které poskytovaly podporu, případně nabízely zviditelnění „vašeho“ webu. Za to bylo samozřejmě nutné platit pravidelné měsíční poplatky. To jestli se vám podařilo něco prodat, už samozřejmě byla jenom vaše věc. Poskytovatel návodu a dalších služeb ale své výdělky má jisté.

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to