Hlavní navigace

Vydělává 24 000 týdně ve světovém programu práce z domu, no nekupte to

Daniel Dočekal 6. 6. 2013

Klasická zahraniční schémata slibující zázračné výdělky při práci doma se ve velkém vydala do Česka. Za mohutné podpory reklamou na Facebooku lákají důvěřivce.

Bylo to hodně jednoduché.Vyplnila jsem krátký formulář a objednala si příručku. Cena, kterou jsem zaplatila za příručku, nebyla vůbec vysoká. Vše je tak snadné,“ najdete na www.onlinecareersjournal.com poté, co důvěřivě kliknete na inzerát tvrdící „Vydělávám si 24 000 týdně“. V objednávacím formuláři na www.onlinesalarysolution.com se dozvíte, že „Miliony lidí si vydělávají peníze z domu!“.   

Musí to být skvělé, jen tak sedět doma u počítače a vydělávat 24 tisíc korun týdně, peníze které řada lidí nevydělá skutečnou prací ani za celý měsíc. Samozřejmě to má háček. Musíte si nejprve objednat vzdělávací manuály. Přesvědčovat vás budou tvrzení, že o tom psali na CNN, Yahoo, CNBC, ABC a na Twitteru. A záplava fotografií z fotobank a příběhy těch, co si „za den vydělají více než za týden v předchozím zaměstnání“.

Za pouhých 940,– Kč (dokonce mají slevu, původní cena je 1 190,– Kč) získáte materiály, které zjevně milionů lidí změnily život a dokázaly nemožné. A podle podmínek užití je to také to jediné, co získáte. Chytrá komunikace sice slibuje skvělé výdělky, ale jediné, co dostanete (a také s tím souhlasíte v Podmínkách), jsou ony materiály. Dokonce je nabízena možnost vrácení peněz v případě nespokojenosti, ale opět to má háček. „Storno/vrácení“ v Podmínkách je samozřejmě formulováno tak, že vrácení samozřejmě není vůbec jisté (zejména proto, že zásadní podmínkou je zprovoznění vašich webových stránek).

A kdybyste náhodou chtěli vědět něco o provozovateli? Jednou je to „společnost TIMI“, která je „vedena u Úřadu pro ochranu osobních údajů pod registračním číslem 00033187.“ O stránku vedle je to „Online Salary Solution LLC“ se sídlem „Trolley Square Suite 20C, Willmington, DE, USA“. A samozřejmě, jediný kontakt je e-mail. A pochopitelně, není to jediná adresa, která je s tímto schématem spojená.

Pokud jenom trochu sledujete historii tohoto schématu, tak snadno zjistíte, že je najdete třeba i na www.onlineincomesolution.com a řadách dalších domén. A pochopitelně své aktivity mají přeloženy do řady jazyků a velmi úspěšně lákají důvěřivce v desítkách zemí. Soudě podle stížnosti na stránkách pro ochranu spotřebitelů v USA (dohledatelné snadno v Google prostřednictvím názvů této „společnosti“) se jim to nebývalé daří, peníze samozřejmě nevracejí, kontaktovat se nedají a navíc je s nimi spojena řada případů opakovaného čerpání peněz z kreditních karty. Těch, kdo jim číslo své karty důvěřivě svěřili.

V čem vlastně spočívají tyto zázračné výdělky? Pokud se nic nezměnilo, tak vždy šlo o „návod“ jak vytvořit web, který umožní prodávat produkty. A podle úrovně schématu ještě součástí dodávky byly „další služby“, které poskytovaly podporu, případně nabízely zviditelnění „vašeho“ webu. Za to bylo samozřejmě nutné platit pravidelné měsíční poplatky. To jestli se vám podařilo něco prodat, už samozřejmě byla jenom vaše věc. Poskytovatel návodu a dalších služeb ale své výdělky má jisté.

Našli jste v článku chybu?

6. 6. 2013 15:19

JKL (neregistrovaný)

Znám docela dost programátorů, účetních nebo překladatelů, kteří si doma vydělávají tolik, že v žádném zaměstnání tolik nedostanou. :-)
Ona neexistuje jenom "práce z domu pro tupce" :-D. Pro takové je nejlepší práce na vrátnici, kde jenom sedí na zadku a čumí na TV, placeni jsou od hodiny minimálkou a kromě fyzické přítomnosti se po nich nic nechce (a už to je často nad jejich síly). Bohužel, od dob komunismu, pozic vrátných značně ubylo :-D.


6. 6. 2013 13:16

antiegeigova (neregistrovaný)

Moji milí, moje přezdívka již něco napovídá.....a proto si mohu dovolit něco málo k tomuto článku napsat. Ano, sociální sítě jsou pro některé nezaměstnané občany snad jediným dostupným " světlem na konci tunelu", které se jeví jako konečně něco skvělého -
proto se nedivím, že spousta lidí se takto nechala podvést.
Co na to říct? V dnešní době již nevěřte nikomu a ničemu, pokud si to sami neověříte, ovšem ne přes sociální sítě - tam vám může kdokoli cokoli nalhat!Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Nestlé vyvinula nový typ „netloustnoucího“ cukru

Nestlé vyvinula nový typ „netloustnoucího“ cukru

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět