Hlavní navigace

Vydělává 24 000 týdně ve světovém programu práce z domu, no nekupte to

Daniel Dočekal 6. 6. 2013

Klasická zahraniční schémata slibující zázračné výdělky při práci doma se ve velkém vydala do Česka. Za mohutné podpory reklamou na Facebooku lákají důvěřivce.

Bylo to hodně jednoduché.Vyplnila jsem krátký formulář a objednala si příručku. Cena, kterou jsem zaplatila za příručku, nebyla vůbec vysoká. Vše je tak snadné,“ najdete na www.onlinecareersjournal.com poté, co důvěřivě kliknete na inzerát tvrdící „Vydělávám si 24 000 týdně“. V objednávacím formuláři na www.onlinesalarysolution.com se dozvíte, že „Miliony lidí si vydělávají peníze z domu!“.   

Musí to být skvělé, jen tak sedět doma u počítače a vydělávat 24 tisíc korun týdně, peníze které řada lidí nevydělá skutečnou prací ani za celý měsíc. Samozřejmě to má háček. Musíte si nejprve objednat vzdělávací manuály. Přesvědčovat vás budou tvrzení, že o tom psali na CNN, Yahoo, CNBC, ABC a na Twitteru. A záplava fotografií z fotobank a příběhy těch, co si „za den vydělají více než za týden v předchozím zaměstnání“.

Za pouhých 940,– Kč (dokonce mají slevu, původní cena je 1 190,– Kč) získáte materiály, které zjevně milionů lidí změnily život a dokázaly nemožné. A podle podmínek užití je to také to jediné, co získáte. Chytrá komunikace sice slibuje skvělé výdělky, ale jediné, co dostanete (a také s tím souhlasíte v Podmínkách), jsou ony materiály. Dokonce je nabízena možnost vrácení peněz v případě nespokojenosti, ale opět to má háček. „Storno/vrácení“ v Podmínkách je samozřejmě formulováno tak, že vrácení samozřejmě není vůbec jisté (zejména proto, že zásadní podmínkou je zprovoznění vašich webových stránek).

A kdybyste náhodou chtěli vědět něco o provozovateli? Jednou je to „společnost TIMI“, která je „vedena u Úřadu pro ochranu osobních údajů pod registračním číslem 00033187.“ O stránku vedle je to „Online Salary Solution LLC“ se sídlem „Trolley Square Suite 20C, Willmington, DE, USA“. A samozřejmě, jediný kontakt je e-mail. A pochopitelně, není to jediná adresa, která je s tímto schématem spojená.

WT100

Pokud jenom trochu sledujete historii tohoto schématu, tak snadno zjistíte, že je najdete třeba i na www.onlineincomesolution.com a řadách dalších domén. A pochopitelně své aktivity mají přeloženy do řady jazyků a velmi úspěšně lákají důvěřivce v desítkách zemí. Soudě podle stížnosti na stránkách pro ochranu spotřebitelů v USA (dohledatelné snadno v Google prostřednictvím názvů této „společnosti“) se jim to nebývalé daří, peníze samozřejmě nevracejí, kontaktovat se nedají a navíc je s nimi spojena řada případů opakovaného čerpání peněz z kreditních karty. Těch, kdo jim číslo své karty důvěřivě svěřili.

V čem vlastně spočívají tyto zázračné výdělky? Pokud se nic nezměnilo, tak vždy šlo o „návod“ jak vytvořit web, který umožní prodávat produkty. A podle úrovně schématu ještě součástí dodávky byly „další služby“, které poskytovaly podporu, případně nabízely zviditelnění „vašeho“ webu. Za to bylo samozřejmě nutné platit pravidelné měsíční poplatky. To jestli se vám podařilo něco prodat, už samozřejmě byla jenom vaše věc. Poskytovatel návodu a dalších služeb ale své výdělky má jisté.

Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Tohle jsou nejlepší česká piva podle odborníků

Tohle jsou nejlepší česká piva podle odborníků

DigiZone.cz: Pokrytí ČRo Plus se opět rozšířuje

Pokrytí ČRo Plus se opět rozšířuje

Vitalia.cz: Test dětských svačinek: Tyhle ne!

Test dětských svačinek: Tyhle ne!

Vitalia.cz: Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Podnikatel.cz: Takhle se prodávají mražené potraviny

Takhle se prodávají mražené potraviny

Podnikatel.cz: Byla finanční manažerka, teď cvičí jógu

Byla finanční manažerka, teď cvičí jógu

Podnikatel.cz: Znáte už 5 novinek k #EET

Znáte už 5 novinek k #EET

Podnikatel.cz: Poslanci chtějí sebrat majetek Bakalovi

Poslanci chtějí sebrat majetek Bakalovi

Podnikatel.cz: Kalousek chce odklad EET. Předvolební tah?

Kalousek chce odklad EET. Předvolební tah?

Lupa.cz: Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Lupa.cz: Jak se prodává firma za miliardu?

Jak se prodává firma za miliardu?

Vitalia.cz: dTest odhalil ten nejlepší kečup

dTest odhalil ten nejlepší kečup

DigiZone.cz: O2 TV doplnilo kanály HBO v HD

O2 TV doplnilo kanály HBO v HD

Podnikatel.cz: EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

Root.cz: Bezpečný router Omnia právě dorazil

Bezpečný router Omnia právě dorazil

Vitalia.cz: Inspekce našla nelegální sklad v SAPĚ. Zase

Inspekce našla nelegální sklad v SAPĚ. Zase

DigiZone.cz: Rapl: seriál, který vás smíří s ČT

Rapl: seriál, který vás smíří s ČT

Lupa.cz: Kde leží hardwarový pupek světa?

Kde leží hardwarový pupek světa?

DigiZone.cz: UPC má v nabídce Discovery v HD

UPC má v nabídce Discovery v HD

DigiZone.cz: Banaxi: videa kdekoli na světě

Banaxi: videa kdekoli na světě