Hlavní navigace

Vyhledávání kraluje Seznam, ale Google stahuje náskok

Jiří Macich ml.

Nejpoužívanějším vyhledávačem v Česku je jednoznačně stále Seznam.cz. Vyplývá to ze statistik monitorovací služby Navrcholu.cz. Podíl Seznamu se za první tři čtvrtletí roku 2007 významně nezměnil a stabilně dosahuje výše přes 60 procent. V poslední době však rekordně roste podíl vyhledávače Google. Od ledna zaznamenal jeho podíl významný nárůst. V absolutním vyjádření vzrostl o více než čtyři procentní body. Relativní rozdíl činí více než 16 procent za posledních devět měsíců. V současné době…

Nejpoužívanějším vyhledávačem v Česku je jednoznačně stále Seznam.cz. Vyplývá to ze statistik monitorovací služby Navrcholu.cz. Podíl Seznamu se za první tři čtvrtletí roku 2007 významně nezměnil a stabilně dosahuje výše přes 60 procent.

V poslední době však rekordně roste podíl vyhledávače Google. Od ledna zaznamenal jeho podíl významný nárůst. V absolutním vyjádření vzrostl o více než čtyři procentní body. Relativní rozdíl činí více než 16 procent za posledních devět měsíců. V současné době tak Google dosahuje ve vyhledávání na českém internetu téměř třicetiprocentního podílu.

Centrum.cz a Atlas.cz pomalu ztrácejí mezi českými uživateli na významu. Centrum má ve vyhledávání už pouze necelý čtyřprocentní podíl a Atlas má dokonce méně než dvě procenta na trhu. Poslední sledovaný vyhledávač Jyxo využívají pouze 0,24 procent uživatelů (za říjen). (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
16. 11. 2007 13:56
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Nejsem si uplne jist preciznosti medotiky Navrcholu... ale diky tomu, ze se obecne vi kdo za nim v posledni dobe stal (a kdo odesel ze Seznamu)... tak je celkem jasne, ze Seznam bude tak jako tak jednicka :o) Nechci niktera snizotvat vyznam monitoringu, navic si troufam tvrdit, ze v hledani v CR vede skutecne Seznam - ale to stahovani GOOGLU je jeste rychlejsi, nez dle teto zpravy. Realita je takova, ze letos bude Seznam jeste jednicka, v pristim roce zrejme taky, ale Google bude slapat na paty…
16. 11. 2007 12:43
Nobody (neregistrovaný)
Kazdym rokem mne Centrum a jejich obch partneri udivuji tim, jak mi nabizi placeny zapis do nejake kategorie za 17 000 a vice mesicne. Kdyz jim reknu, ze na seznamu to mam za stejne penize, ale chodi tam 50x vice lidi, tak mi odpovi, ze na centrum chodi mladi lide, coz je presne ma cislova skupina. Tak jsem slusne podekoval a papa centrume.