Hlavní navigace

Vyhrát iPhone 6? Pomoci v soutěži? Kdeže, jen prozradíte své heslo

Autor: Isifa
Daniel Dočekal

Hacknuté účty na Facebooku i sdílení důvěřivci, takové jsou důsledky nové „soutěže“ o iPhone 6. Nebo prostě jenom žádosti o pomoc v hlasování.

Můžu tě poprosit o hlas v soutěži? Musíš se přihlásit jako na Facebook a dát hlasovat… http://freeiphone6.ic.cz/index.html Děkuju moc a pošli to dál“. A nepoučitelní důvěřiví lidé to posílají dál a dál. A pokud stejně ochotně vyplňují do formuláře (byl vytvořen v Google Docs) své přihlašovací údaje z Facebooku, tak už těžko získají účet zpět.

Na výše uvedené adrese (šíří se ještě s parametrem v URL, který může být různý) najdete formulář, ten se jednoduše ptá na jméno a heslo.

Vyplníte, poděkuje vám, přesměruje vás to na skutečný Facebook a tím to, zdánlivě, končí.

Pokud jste, promiňte mi tu příkrost, byli tak hloupí a vyplnili do tohoto formuláře své přihlašovací údaje na Facebook, máte prostě smůlu. Předali jste je někomu, kdo je získal tak snadno, že se tomu nechce věřit. A pokud bude rychlejší než vy, tak už svůj účet na Facebooku nikdy neuvidíte. 

START17

Pokud budete dostatečně rychlí, tak ho ještě můžete zachránit. Ale nebude stačit jenom změnit heslo pro Facebook, velmi pravděpodobně jste totiž prozradili i přihlašovací údaje do dalších služeb. Tady poradí Co udělat, když se někomu podařilo získat moje heslo do nějaké online služby a vůbec to neberte na lehkou váhu.

Mimochodem, už jste si svůj účet na Facebooku (ale nejenom tam) zabezpečili dvoufaktorovým přihlašováním? Tedy tím, že každé nové přihlášení bude nutné potvrdit kódem z vašeho mobilního telefonu? Je to dost dobrý nápad, nejenom pro Facebook.

Našli jste v článku chybu?
9. 7. 2015 9:32
snow (neregistrovaný)

k čemu sou někomu účty do té sociální ...? Ale věřím že se nachytalo dost lidí, mno počítačová gramotnost no.

(Dvoufázové ověření u FB nemám, důležitost téhle služby srovnávám s emailem spam@domena.cz, takže by mě bylo celkem fuk kdyby někdo můj účet ukradl...)

9. 7. 2015 9:58

Poctivě jsem jim tam vyplnil heslo před pár dny a teď jen čekám až se někdo přihlásí, bohužel zatím nikdo :(.

Vypadá to, že to je akce nějakého klikače a nemá vše plně automatizované a hesla používá ručně.