Hlavní navigace

Vylepšení českého validátoru XHTML a HTML kódu

Jiří Macich ml.

Český validátor XHTML a HTML kódu běžící na http://validator.w3.cz, o jehož spuštění jsme vás informovali před necelým rokem, se dočkal několika vylepšení. Ode dneška provádí můj validátor kromě standardní validace i důkladnou typovou kontrolu atributů, což bylo doposud hlavní výsadou nástrojů typu Relaxed. Kvůli neprovádění těchto dodatečných testů čelil W3C Validátor tvrdé kritice, protože propouštěl bez připomínek stránky, které sice byly z formálního hlediska validní, ale jednoznačně…

Český validátor XHTML a HTML kódu běžící na http://valida­tor.w3.cz, o jehož spuštění jsme vás informovali před necelým rokem, se dočkal několika vylepšení. Ode dneška provádí můj validátor kromě standardní validace i důkladnou typovou kontrolu atributů, což bylo doposud hlavní výsadou nástrojů typu Relaxed. Kvůli neprovádění těchto dodatečných testů čelil W3C Validátor tvrdé kritice, protože propouštěl bez připomínek stránky, které sice byly z formálního hlediska validní, ale jednoznačně porušovaly specifikaci, řekl pro Lupu Tomáš Hradil, autor projektu. Další novinkou je přidání podpory pro nové DTD: HTML 4.01+RDFa a XHTML+RDFa 1.0.

Našli jste v článku chybu?
23. 1. 2008 14:36
.. (neregistrovaný)
Vypínat se kvůli spywaru? tak to by určitě nemělo.. doporučuju projet počítač programem Spybot - Search & Destroy 1.5.1 ;-)
22. 1. 2008 11:30
francesco3 (neregistrovaný)
Autor validátoru píše, že "Oprava deklarace typu dokumentu nesníží přístupnost webu, ani neohrozí funkčnost, neboť všechny prohlížeče již nyní v souladu s doporučením W3C považují validovaný kód za (rozbité) HTML" Kdykoliv to ale zkusím udělat, explorer dostane záchvat a začne stahovat stránku a vypínat se kvůli spywaru. Dělám něco špatně?