Hlavní navigace

Vylepšení map portálu Centrum potěší turisty

Jiří Macich ml.

Portál Centrum oznámil doplnění své služby Supermapy o čtyři tisíce nových objektů, což má uživatelům usnadnit plánování výletů po České republice. Mezi přidanými objekty hrají prim kempy (cca 500 kusů), hrady (více než 600 kusů), zámky (cca 900 kusů) tvrze (řádově stovky kusů) a věžě (řádově desítky kusů). Centru s doplněním nových objektů do map pomáhali autoři projektů Hrady.cz a Dokempu.cz i Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy. Celkově se jedná o jednu z největších inovací…

Portál Centrum oznámil doplnění své služby Supermapy o čtyři tisíce nových objektů, což má uživatelům usnadnit plánování výletů po České republice. Mezi přidanými objekty hrají prim kempy (cca 500 kusů), hrady (více než 600 kusů), zámky (cca 900 kusů) tvrze (řádově stovky kusů) a věžě (řádově desítky kusů). Centru s doplněním nových objektů do map pomáhali autoři projektů Hrady.cz a Dokempu.cz i Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy. Celkově se jedná o jednu z největších inovací služeb portálu Centrum od loňského spuštění zpravodajského serveru Aktuálně. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
26. 7. 2006 12:26
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Osobne bych uvital moznost hledat podle GPS souradnic + vraceni souradnic po klepnuti na mapu, idealne ve vic souradnych systemech.. Taky by se mohla hodit funkce odkazu na misto - jako ze bych si dal na web link a po kliknuti na nej by se otevrela mapa s oznacenou oblasti nebo mistem. Jetsli neco z toho uz existuje a ja na to jenom neprisel, tak sorrac, moc casu jsem do vyzkumu nedal :)
26. 7. 2006 8:53
Martin Hruška (neregistrovaný)
Vzhledem k tomu, že tam nejsou turistické značky, tak jsou ty mapy turistům zcela k ničemu. Jestli teď v Centru není tým, který ve dne v noci maká na kopii "standardu" google maps, tak to můžou rovnou zabalit. Nemluvě o ortofoto celé ČR. Přitom konkurovat se stále dá. Seznam má na mapách zcela nefunkční hledání (nehledá se v daném výřezu ale globálně). Další inspiraci lze nalézt na googlu. Co třeba http://www.google.com/gmm !