Hlavní navigace

Vylepšujeme blogovací systém na Lupě a zveme nové blogery

Patrick Zandl 15. 4. 2011

Blogovací systém na Lupě nebyl nějakou dobu v nejlepší kondici a ukázalo se, že bude nejlepší jej předělat od základů. Chcete přemýšlet o Internetu, psát o zajímavých projektech a třeba i přivydělat? Blogněte si…

Novinkou – snad příjemnou – je integrace nového blogovacího systému do stávajícího redakčního systému Lupy, čímž se pro nás stává práce s blogem přehlednější, správa jednodušší a integrace s Lupou samotnou lepší. To jsou píáristické superlativy – hurá na blog.lupa.cz.

Kde budeme kritizováni, už víme také a sepíšeme si to sami, abychom vám ušetřili část práce a dostáli poslání Lupy zastupovat naše čtenáře (i u vlastních projektů).

Po úvaze, kterou my považujeme za zralou, řada echtovních blogerů ji bude považovat za výraz šílenství, jsme se rozhodli blogy zjednodušit až na dřeň. Nelze si měnit vzhled, lze mít jeden blog, rozhodnout si můžete o pár věcech, jako je přítomnost vašeho LinkedIn profilu, propojení s Facebookem a načítání odkazů z Delicious nebo přidání Navrcholu či Google Analytics měření. A pokud budete chtít být vidět i na titulní stránce, tak si nahrát ikonku, kterou se čtenářům představíte. Blog by přece měl být o osobnostech, ne? Samozřejmě, jestli osobnost nejste a fotku mít nechcete, tak nemusíte – jen s tou titulní stránkou Lupy to pak nebude tak horké.

Proč ten minimalismus?

Ti, kdo chtěli psát své myšlenky a vyřádit se na designu, už někde píšou. Ti, co by rádi jen psali a ladění designu je zdržovalo, mohou nyní psát i u nás, po svém. Naprostá většina uživatelů starých blogů měla ten původní design, pouze si jej editacemi občas rozhasili. A tomu je konec. Všechny blogy se deklarují svým jménem či jménem autora, ikonkou – a snad to stačí.

Proč blogovat na Lupě a o čem?

Vlastně o čemkoliv, ale nejlépe o věcech souvisejících s internetem, mobily, sítěmi, internetovými projekty. Vyvíjíte web? Chcete se podělit s čtenáři Lupy se svými dojmy, s tím, jak postupujete? To je třeba dobrý důvod pro blog. Něco vás zajímá a chcete mít stabilní přiliv čtenářů? To je další důvod.

Abychom vám blogování zpříjemnili, budeme také nejlepší blogery odměňovat. V prvé řadě zajímavými cenami – za duben oceníme jednoho blogera, jenž nás nejvíce zaujme, knihou Python 3 v papírové verzi (v elektronické bychom se nepředali, tu NIC.cz rozdává sám),  a druhému blogerovi věnujeme knihu Internetový marketing od Albatros Media. 

A ano, odměny blogerům jsou zpět

Kromě toho budeme také mezi blogery rozdělovat peníze. Každý měsíc vyhodnotíme 10 článků, které nám subjektivně přijdou nejlepší, a odměníme je po 250 Kč. Ano, když budete excelovat, můžete mít všech 10×250 Kč pro sebe, ale pozor, za duben budeme přidělovat jen polovinu, protože už je také polovina měsíce.

A další ceny přijdou, máme pro vás přichystané poukázky na knihy, elektroniku a další radosti, které snad potěší a zpříjemní psaní.

Jak blogy vypadají? Podívat se můžete na náš redakční blog – blogy mají standardně novou adresu za lomítkem, takže blog.lupa.cz/re­dakce …

Blog Redakce Lupy

Blog Redakce Lupy

A co dělat, pokud jste u nás již blog měli? Měl vám dorazit e-mail s instrukcemi, ale některé se vrátily, takže stačí se ozvat e-mailem na redakce zavináč lupa.cz a my vám sloučíme váš starý blog s vaším nový loginem na Lupě. Staré heslo je již k nepotřebě.

MIF16

PS: Blogy se na titulní stránce Lupy budou objevovat postupně, jednak podle toho, jak budou přidány nové příspěvky, a také podle toho, jak budeme jejich autory „autorizovat“ jako důvěryhodné pro publikaci přímo na titulní stránce Lupy. Ostatní o nic nepřijdou, blogy budou na blog.lupa.cz.

Tak, ať se vám líbí.

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje