Hlavní navigace

Výpadek Amazonu odstavil Instagram, Vine a další služby

Autor: Isifa
Daniel Dočekal

Nedělní výpadek Amazonu se opět postaral o výpadek malých i velkých služeb, včetně Instagramu, Vine či Airbnb

Nedělní večer přinesl překvapení pro miliony uživatelů Instagramu, Vine, Airbnb a řady dalších služeb. Výpadek AWS (Amazon Web Services) pochopitelně znamenal kompletní výpadek řady dalších služeb, které jsou na Amazonu závislé. Zklamaní uživatelé se v řadě případů vydali na Twitter a vyjadřovali tam své rozhořčení a zklamání.

Twitter ostatně využili i samotní provozovatelé postižených služeb – na @instagram je tak možné najít informaci o výpadku, včetně  zábavných reakcí o „stydnoucím jídle“. Ve Vine, konkurence Instagramu v oblasti krátkého videa, také použili účet na Twitteru – informaci o výpadku umístěné na @vineapp ale nevyvolala žádný zájem dalších uživatelů. Stejně tak bez odezvy je informace o výpadku na @Airbnb.

Amazonu se problém podařilo vyřešit zhruba za hodinu a půl, tedy podstatně rychleji než v případě předchozích výpadků (viz například Když praskne mrak, je po cloudu). Vedle velkých serverů se výpadek samozřejmě dotkl i řady dalších menších serverů.

START17

Stránka s informace o stavu AWS (viz AWS Service Health Dashboard) eviduje problémy na dvou místech severoamerického cloudu v podobě „vyřešeno“ a desítky dalších služeb, včetně dalších kontinentů, jsou v pořádku. Podle komentářů na Twitteru je ale zřejmé, že informace o výpadku AWS byla od Amazonu zveřejněna až poté, co uživatelé přišli o Instagram a další weby.

Poslední velký výpadek měl AWS na Štědrý den a postihl řadu služeb, včetně kompletního výpadku Netflixu, na část noci (celkem na více než 23 hodin). Zajímavé na tomto výpadku bylo to, že k němu došlo lidskou chybou. A také to, že Netflix teoreticky měl  být proti něčemu podobnému odolný. 

Našli jste v článku chybu?
26. 8. 2013 15:28
SomebodyBob (neregistrovaný)

Myslím že nějaké ty výpadky budou každý den :) Na reakcích,které po nich nastanou pak snadno poznáme míru závislosti :) Není nad to získat aspoň čas na procházku v přírodě na čerstvém vzduchu.. V klidu šak oni to zas někdy zprovozní aby nezkrachovali ;) Zítra by mohk vypadnout třeba na 3 dny facebook...aspoň bych vytáhl kamarády na pivo ..