Hlavní navigace

CZ.NIC vydal novou verzi doplňku DNSSEC Validátor

Redakce

DNSSEC Validátor 2.0 mimo jiné umožňuje zadat seznam domén nejvyšší úrovně nebo domén druhé úrovně, které uživatel nechce validovat.

Laboratoře CZ.NIC včera uvolnily další verzi rozšíření DNSSEC Validátor (2.0). Doplněk je určený pro webové prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox a Google Chrome, do kterých přidává funkcionalitu ověřující zabezpečení stránek pomocí technologie DNSSEC. 

DNSSEC Validator  pro Google Chrome

DNSSEC Validator pro Google Chrome

Dnes zveřejněná verze mimo jiné umožňuje zadat seznam domén nejvyšší úrovně nebo domén 2. úrovně, které uživatel nechce validovat. Dále poskytuje informaci o tom, že právě používaný rekurzivní resolver nepodporuje DNSSEC.

Novinkou je i zobrazování IP adres v informačním panelu, a to v případě, že se IP adresa prohlížeče liší od IP adresy, kterou ověřil validátor.Změny se dočkaly také webové stránky projektu DNSSEC Validátor. Na nové doméně (DNSSEC Validátor) s novou grafikou jsou k nalezení všechny informace k aktuální verzi doplňku.

Našli jste v článku chybu?
10. 4. 2013 16:06

Škoda, ale nemůžu použít… z nějakého důvodu nejede na Chrome a 64. bit verzi Widlí.

10. 4. 2013 11:08
Dan (neregistrovaný)

Chrome 26 to fungovalo jen chvíli, pak se ikona přestala objevovat. Při pokusu zobrazit možnosti tohoto rozšíření pak celý chrome na desítky vteřin zamrzl a když se probral, tak jsem na nic nečekal a rozšíření jsem odstranil.