Hlavní navigace

Vyšla ostrá Miranda IM 0.9, k dispozici je i 64bitové variantě

Jiří Macich ml.

Vyšlá ostrá verze alternativního komunikačního programu Miranda 0.9. Přichází s vylepšeným enginem pro jednotlivé protokoly s plnou podporou Unicode, podporu přenosu souborů větších než 4 GB, možnost používat větší ikony o rozměru 32×32 pixelů, nového správce profilu, kontrolování SSL certifikátů, možnost přesunout nabídky všech protokolů na stavový řádek nebo využití novinek na hlavní liště Windows 7. Vůbec poprvé je také k dispozici oficiální 64bitových build zejm. pro 64bitové instalace…

Vyšlá ostrá verze alternativního komunikačního programu Miranda 0.9. Přichází s vylepšeným enginem pro jednotlivé protokoly s plnou podporou Unicode, podporu přenosu souborů větších než 4 GB, možnost používat větší ikony o rozměru 32×32 pixelů, nového správce profilu, kontrolování SSL certifikátů, možnost přesunout nabídky všech protokolů na stavový řádek nebo využití novinek na hlavní liště Windows 7. Vůbec poprvé je také k dispozici oficiální 64bitových build zejm. pro 64bitové instalace Windows Vista a Windows 7.

Vylepšena byla i podpora jednotlivých komunikačních služeb a protokolů. Uživatelům, kteří používají Jabber, Gadu-Gadu a Windows Live Messenger je nyní umožněno přenášet soubory nad 4 GB, jak již bylo naznačeno výše. Yahoo Messenger se pak dočkal vylepšení procesu přihlašování a Windows Live Messenger automatické volby metody připojení. Řada novinek se týká služby Gadu-Gadu, jejíž uživatelé nyní mohou ocenit třeba plnou podporu avatarů. Bližší informace poskytují poznámky k vydání.

Našli jste v článku chybu?
26. 8. 2010 8:43
kolemjdoucí (neregistrovaný)
Při aktualizaci na verzi 0.9 se taky objevil problém - jakási podivná hláška o nemožnosti uložit profil do kořenové složky instalace. Mrknul jsem tam a nalezl jakýsi relikt předchozí verze (asi) - soubor mirandaboot.ini. Po jeho přejmenování voila - vše naběhlo tak, jak mělo.
26. 8. 2010 8:33
uživatel si přál zůstat v anonymitě
32bit verze vpohode, 64bit sem netestil. Akorat sem musel rucne presunout jeden soubor (dat).