Hlavní navigace

Vzniká Česká pirátská strana

Patrick Zandl

Jako reakce na rozsudek nad zakladateli The Pirate Bay vzniká Česká pirátská strana. Zatím vzniká přípravný výbor a strana se chce věnovat těmto tématům: reprezentovat snahu o zachování svobody šíření informací, prosazovat novou legislativu respektující elementární sociologické změny, ke kterým došlo vznikem Internetu jako nástroje neomezeného způsobu sdílení informace, a to zejména, avšak nikoliv výhradně, ve vztahu k právům občana odvozených od elementárních lidských práv a k odvozeným právům…

Jako reakce na rozsudek nad zakladateli The Pirate Bay vzniká Česká pirátská strana. Zatím vzniká přípravný výbor a strana se chce věnovat těmto tématům:

  • reprezentovat snahu o zachování svobody šíření informací,
  • prosazovat novou legislativu respektující elementární sociologické změny, ke kterým došlo vznikem Internetu jako nástroje neomezeného způsobu sdílení informace, a to zejména, avšak nikoliv výhradně, ve vztahu k právům občana odvozených od elementárních lidských práv a k odvozeným právům autorů na přiměřený užitek a prospěch z jimi vytvořeného díla.

Spíše než strana, jimž přísluší především politický obsah, by možná stálo za zvážení sdružení, které v těchto otázkách může být partnerem vládních organizací bez ohledu na stranickou příslušnost a z ní pramenící nevraživost.

Našli jste v článku chybu?
20. 4. 2009 23:14
krakonoš (neregistrovaný)
Pod zakládající peticí už je dostatek podpisů, takže Česká strana pirátská může požádat MV o registraci, takže v kandidatuře do jakýchkoli voleb by jí potom nemělo nic bránit. A p. Hlaváč, než si zase začne cancat na pentli, by měl zaplatit odškodné, ke kterému byla česká odnož BSA pravomocně odsouzena.
20. 4. 2009 16:01
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Já jako zarytý ODSák tvrdím, EU by se měla ubírat směrem k větší demokratizaci, svobodnější společnosti a méně státní diktatury. :))) To bylo vážně dobré :)))