Hlavní navigace

Webovinky 14: Zadáno pro hračičky

 Autor: 21971
Lubomír Hauerland 3. 4. 2009

Každému dítěti od 5 do 105 let - jeho vlastní čip! Nebo chcete spíše zajímavou parazitní obdobu twitteru? Ale jestli se cítíte přetíženi, můžete své sociální sítě aktualizovat hromadně. V ušetřeném čase rozviňte svou osobnost hraním her a korunu svému rozvoji nasaďte novým účesem.

DoYouPoken

Poken – tajemný název by mohl odkazovat na anglické slovo „kapsa“ i příšerky Pokémon. A ony to vlastně příšerky do kapsy jsou! Roztodivné figurky jsou připojeny na konektor USB a obsahují RFID čip, jaký se používá u značkovaných zvířat. Za tímto gadgetem stojí švýcarský start-up, jenž se rychle etabluje v různých evropských státech. Na jejich centrálním webu DoYouPoken si vytvoříte vlastní vizitku s osobními údaji, e-mailem a profily do různých sociálních sítí jako Facebook či Twitter. A až se opět vydáte od obrazovky počítače na ulici, bude stačit přiložit pokena ke kamarádčinu pokenovi a vyměníte si tak své online vizitky (a můžete doufat, že nechytnete i nějaké virové “breberky“ nebo trojany). Nápad je to zajímavý a obzvláště mezi mladými by se mohl ujmout a stylověji nahradit rituál výměny navštívenek nebo psaní telefonních čísel na zápěstí.

poken

Tinker

Stránky Tinker běží teprve několik dnů, ale podle počtu aktivně zapojených lidí se zdá, že si vysloužily hned od počátku značkou pozornost. Podle konvencí bych jej měl označit jako Twitter mashup, jenže ve světě biologie by si spíš zasloužily označení obligátní parazit. Jejich obsah totiž kompletně pochází ze zpráv na Twitteru, ale zároveň disponuje autonomní okopírovanou strukturou založenou na sledování uživatelů. V čem tedy spočívá originalita služby? Zatímco je Twitter o vzájemném sledování uživatelů, zde následujete určité události nebo témata, jež vytvoří sami návštěvníci. Ono samozřejmě něco podobného funguje již v rámci Twitteru, kdy si třeba zpravodajský server nebo technologický veletrh založí samostatný účet. Zde však není obsah tématu tvořen sledováním odpovědí napojených přátel, ale prohledáváním obsahu všech tweetů.

tinker

Quub

Předchozí služba běží pár dnů, Quub je ještě více v plenkách a zaregistrovat se můžete jen na pozvání (mělo by dorazit do několika dnů po zadání e-mailové adresy a obsahuje deset volných pozvánek). Podobné opatření většinou mají pomoci zajistit postupně rostoucí zátěž u přetížených služeb, zde nad jejich smyslem visí tak trochu (právní?) otazník. Pokud jste zaregistrování do různých sociálních služeb a jejich smysl vidíte především v aktualizování svých stavů (chcete-li jinak: odpovídáním na otázku, co právě děláte), asi se vám nechce neustále se všude přihlašovat a psát totožnou aktualizaci. Jednou z možností je propojit si jednou službu a do dalších si stav nechat importovat, ale to není příliš elegantní. Queeb se o to postará sám. Z jedné stránky tak můžete posílat zprávy na Facebook, Twitter, Tumblr, Plaxo, LinkedIn, Hi5, Plurk či MySpace. Quub dokáže zprávu rozdělit i podle částí: odkud zprávu píšete, vlastní aktualizaci a dodatek. Bohužel většina sítí takto stavy nerozděluje a složí je automaticky dohromady.

MIF16

quub

MopShots

Přemýšlíte, který software je nejpopulárnější mezi ženami? Asi by to s přehledem vyhrály programy na úpravu účesů. Velmi vysokou návštěvnost ostatně mají i weby s galeriemi účesů. MopShots vlastně dělají to samé, ovšem navrch přidávají některé komunitní prvky. Na web může kdokoliv nahrát po návštěvě kadeřníka svoji fotku účesu a ostatní návštěvníci jej komentují. Nejlepší účesy, jež se dostanou na titulní stránku, vybírá omezená skupinka odborníků (ve stylu tzv. módní policie). Galerie jsou poměrně propracované, často slouží i jako prezentace konkrétních kadeřnických salonů nebo jednotlivců. Návštěvníci sem ale budou chodit především pro inspiraci, přičemž určitě ocení různé parametry při hledání podle délky vlasů, barvy nebo konkrétního amerického města. Web spolupracuje s vyhledávačem firem CitySearch, takže je napojen přímo na stránku s prezentací salonu, mapou či otvíracími dobami.

mopshots

Mind360

Počítačové hry jsou často stavěny na pranýř za šíření násilí a podněcování k nenávisti. Skutečnost je ale trochu jiná a hraní je samo o sobě ideálním prostředkem na procvičování mozku a rozvíjení duševních schopností. Web Mind360 je právě tréninkovou arénou postavenou na rozvoji osobnosti prostřednictvím hraní logických nebo postřehových her. Podobně jako u vašeho hubnoucího plánu, i zde je zaznamenáván váš postup a k dispozici je i poradna profesionálních psychoanalytiků. Zlepšení si ostatně můžete pravidelně ověřovat za pomoci testů. Trénink je zaměřen na tyto oblasti: paměť, logické myšlení, kognitivní schopnosti a pozornost. Na projekt můžeme sice nahlížet trochu skepticky, ale autoři to myslí smrtelně vážně a po skončení testovací verze (jež je k vyzkoušení zdarma) chtějí zavést placené programy. Zatím je ovšem výukového obsahu docela poskrovnu.

mind360

Anketa

Jaký projekt vás nejvíce zaujal?

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...