Hlavní navigace

Webovinky 15: koťátka a kamiony

 Autor: 21971
Lubomír Hauerland

Tentokrát vás čeká služba, která z Twitteru umí odfiltrovat tématicky zaměřená videa, optimálně vytížíte kamiony na zpáteční cestě, najdete si silné a slabé stránky vašeho budoucího zaměstnavatele, a pokud nakoupíte u správných dodavatelů, dostanete slevu (snad ji nebudete chtít zadarmo...)

Twitmatic

TwitMatic je mashup postavený na Twitteru, který analyzuje zprávičky posílané skrze tuto sociální síť a abstrahuje z nich streamovaná videa. Nejde přitom jenom o pohyblivé obrázky z Youtube, ale i mnoha dalších videoportálů. Twitmatic si přitom dokáže poradit i se zkrácenými odkazy. Stránky mohou fungovat i jako kontinuální vysílání na určité klíčové slovo. Bohužel nabídka je omezena pouze na trendová témata (kam často pronikne politika nebo svátky v USA), a tak bude asi nejčastějším způsobem využití náhodné procházení. Autoři vytvořili i pokusný projekt KittyMatic, jenž funguje na stejném principu, ale zobrazuje pouze videa o kočkách. Tweetmatic má přehledné rozhraní a také nápad na sledování aktuálního video obsahu, jenž „hýbe“ sociálními sítěmi je zajímavý, ale špatná navigace a malé možnosti filtrování asi část potenciálních zájemců spolehlivě odradí.

twitmatic

WikiSWOT

SWOT analýzy patří v oblasti marketingu k oblíbeným nástrojům při stanovování dlouhodobých cílů společnosti. Jde o zkratku slov Strengths, Weaknesses, Opportunities a Threats, tedy silné a slabé stránky, příležitosti a hrozby. Jejich jednoduché slovní vyjádření obvykle nepatří mezi pečlivě střežená tajemství, přesto nám dávají určitou představu o firemním fungování. Stránky WikiSWOT jsou variací Wikipedie (ve smyslu volné editovatelnosti hesel – tedy v tomto případě SWOT analýz) nejvýznamnějších světových firem, jejichž obrat se odhaduje na 4,8 trilionu dolarů. Ve výběru nechybí počítačové firmy, výrobci obuvi, kosmetiky, potravin, automobilky, zkrátka všechny společnosti známé v globálním světě. Vystavené SWOT analýzy mohou být dobrým výchozím bodem, pokud chcete u daných firem najít jejich klíčové charakteristiky, informace o konkurenci či firemní politice. Otázkou je, do jaké míry se budou tyto informace pod rukama návštěvníků (a konkurence) dále upravovat a rozšiřovat.

wikiswot

Shiply

S rostoucími cenami benzínu a dalších nákladů hledají dopravní společnosti alternativní zdroje využívání svých vozidel. Podle jednoho průzkumu jezdí minimálně čtvrtina dodávek a kamionů prázdná. Vytěžování je jednou z možností, kterou společnosti navzájem využívají. Shiply do tohoto procesu díky Internetu zahrnuje občany a drobné podnikatele a jde o alternativu ke společnému cestování autem. Zadáte poptávku na transport, upřesníte druh nákladu a budete čekat na cenové nabídky od dopravních společností, jež třeba touto trasou třeba v danou chvíli pojedou. Stránky jsou úzce navázány na aukční síť Ebay, ale využít ji můžete i třeba v rámci podnikání nebo při transportu z nákupních center. Shiply zatím funguje pouze ve Velké Británii.

shiply

Konoker

Hledání práce patří na Internetu k nejstarším a zároveň nejméně se vyvíjejícím službám. Tedy alespoň na tom českém, kde najdete strohé výpisy inzerátů s minimem přesnějšího cílení. Konoker je službou nové generace postavené na platformě Facebook. Pokud se tedy do ní chcete přihlásit, musíte mít účet na této sociální síti. V porovnání s podivnými testíky to má ale svůj smysl. Zaměstnavatel může cílit svůj inzerát na konkrétní oblast nebo zájmy. Na druhou stranu získá zaměstnavatel přesné informace o vaší osobě popřípadě známých. Facebook je sice domovskou platformou, ale Konoker využívá i další sociální sítě (např. Twitter) pro šíření nabídek. Konoker pochází z Dánska, ale inzeráty nabízí v mnoha zemích Evropy. Z Česka však zatím chybí nabídky práce.

konoker

Mozbox

Tato služba je postavena na tzv. cash backu, což ovšem není termín významově shodný s cash-backem poskytovaným bankami v rámci supermarketů, kdy si po zaplacení kartou můžete rovnou vybrat hotovost. Vracení peněz je zde vlastně obdobou slevy nebo provize, kterou dostanete za to, že nakoupíte v doporučeném internetovém obchodě. V jádru je tak Mozbox další sociální nákupní sítí, která však návštěvníky motivuje hlavně finančně. Peníze dostáváte také za psaní recenzí, přidávání fotografií nebo lákání nových uživatelů. Na podobném principu funguje již delší dobu třeba server Fazole.cz, i když Mozbox se soustředí striktně na prodej věcí bez služeb. Vzhledem k poplatkům za zboží zařazených do srovnávačů cen může Mozbox představovat zajímavou a efektivní variantu propagace.

mozbox

Anketa

Který projekt vás nejvíce zaujal?

Našli jste v článku chybu?
Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: 7 druhů hotových těst na vánoční cukroví

7 druhů hotových těst na vánoční cukroví

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček