Hlavní navigace

Webovinky 31: milý Ježíšku, chci nový dům

 Autor: 21971
Lubomír Hauerland 20. 11. 2009

Jako první vám nabídneme nový český realitní server. Další tip je na pomůcku, která vám výrazně usnadní diskutován prostřednictvím Twitteru. Dále se můžete podívat na diskusi o doménách s diakritikou a napsat dopis Ježíškovi, abyste dostali přesně to, co jste si vybrali. A zůstaneme pak u nakupování a ukážeme si komunitní server, který vám s ním pomůže.

MapaNemovitostí

MapaNemovitosti je nový realitní server na českém Internetu, v jehož nabídce naleznete pouze nově postavené domy a byty z celé České republiky a připravované developerské projekty. Jako první nabízí napojení na nově spuštěnou službu Google Street View, která je k dispozici zatím je pro Prahu. U každé nabídky v katalogu vede přímý odkaz, pod nímž si můžete prohlédnout ve 3D okolí stavby a udělat si představu o výhledu. Podobně jako jiné realitní servery, i Mapanemovitos­ti.cz nabízí doprovodné informace o napojení na sociální služby v okolí: vzdálenost nákupních a zábavních center, lékařů, škol a pod. V blízké budoucnosti by měla být spuštěna také právní poradna a magazín z realitního prostředí.

mapanemovitosti

Spustili jste novou internetovou službu? Dejte vědět!

Chceme našim čtenářům přinášet informace o nových internetových službách. Pokud jste právě nějakou spustili, dejte nám vědět, pokud jde o nějakou originální či zajímavou službu. Napište nám na redakce@lupa.cz adresu služby. Weblogy a instalace diskusních fór nejsou to pravé, ale vámi vytvořená služba nás bude zajímat. Takže nás neváhejte upozornit na její adresu!

Bettween

Komunitní síť Twitter zavedla před časem vytváření seznamů, díky čemuž se jednotliví uživatelé ještě více propojí na základě různých zájmů a oborů. Z původně jedno stranného zápisníku se však stále častěji stává alternativa k dvousměrné komunikaci. Mimo samotné zúčastněné je však těžké sledovat jednotlivé reakce a rozplést klubko zavináčových odkazů. Užitečným pomocníkem je služba Bettween, která dělá prostředníka mezi dvěma diskutujícími. Stačí zadat jejich přihlašovací jména a robot stáhne vzájemně odkazované tweety, analyzuje jejich obsah a spojí je do obdoby diskusních vláken. Podobně jako většina mashupů postavených na API Twitteru, i zde ovšem počítejte s jistou nespolehlivostí a hlavně časovou náročností. Na úvodní stránce nalezneme několik příkladů z oblasti slavných hollywoodských párů nebo internetových novinářů. Jistě by nebylo od věci, kdyby autoři služby dokázali každý den vybrat nejzajímavější konverzace z různých oblastí.

between

IDNArena

IDNArena je nový český blog, který sice nezapadá do kategorie nových webových služeb, ale jeho zaměření se dotýká většiny provozovatelů internetových stránek. Jeho autorem je Petr Komárek ze společnosti Zoner Software. Za cíl si klade rozpoutat diskusi nad zaváděním doménových jmen, jež obsahují různé národní znaky. V praxi by to u nás bylo zejména zavedení háčků a čárek. Za necelý měsíc se projekt IDN rozšíří o další TLD .eu, kterou si část českých firem zvolila jako svou hlavní doménu pro propagaci, a musí tak již začít řešit registraci českých alternativ. IDNArena se nesnaží být objektivní a zavedení domén s diakritikou přímo prosazuje. Snaží se rozpoutat diskusi nejen články, ale i návrhy na uvedení do praxe a diskusí v rámci fanouškovské skupiny na Facebooku.

MIF16

idnarena

MáPřání

Každoroční vánoční nákupní horečka se pomalu roztáčí a s ní přichází další webová služba, která vám má nakupování dárků zpříjemnit. MáPřání.cz bychom mohli zařadit do kategorie „virtuálních Ježíšků“, v nichž si vytvoříte seznam dárků, které byste si nejvíce přáli, a ten můžete rozeslat svým přátelům pro inspiraci. Samotné vkládání vysněných dárků je velmi jednoduché: stačí zadat odkaz na stránku s produktem v e-shopu nebo oficiální prezentaci výrobce či distributora, přidat název a popis. Služba bohužel trochu vzdala snahu o vytvoření univerzálního katalogu dárků. Sice nabízí vyhledávání, ale procházení podle kategorií nebo zaměření není možné. Chybí také napojení na komunitní weby a možnost exportu, které jsou u podobně zaměřených stránek pomalu, ale jistě nezbytným standardem.

maprani

Smazzle

Smazzle je jedním ze zástupců nového odvětví sociálního nakupování. Ten sleduje dva aktuální trendy: větší zapojení komunity a orientaci na konkrétní požadavky nakupujících. Klasické vyhledávání produktů v internetových obchodech a třídění do nákupních seznamů pomalu ustupuje do pozadí a trh si vyžaduje informace s vyšší přidanou hodnotu. Vyhledávání nejlepších nabídek a slev na produkty tak nemají na starosti roboti a zdrojem cen nejsou importované nabídky obchodů, ale nejlepší nabídky vyhledávají přímo uživatelé. Návštěvník si tak vybere konkrétní produkt, o který má zájem, a ostatní mu předkládají různé nabídky, které našli. Jejich kategorie jsou přitom úzce zaměřené podle konkrétního typu slevy: letákové slevy, speciální e-mailové nabídky, dárkové certifikáty, vrácení části ceny při dalším nákupu, slevy na poštovném atd. Dříve vysoce konkurenční prostřední nákupních rádců se zde omezuje na recenze na největším online obchodním tržišti – Amazonu.

smazzle

Anketa

Který projekt vás nejvíce zaujal?

Našli jste v článku chybu?
Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Satelitní operátoři mají svou asociaci

Satelitní operátoři mají svou asociaci

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze