Hlavní navigace

Webovinky 35: jak vyprodat značkové oblečení a okopírovat Foursquare

 Autor: 21971
Lubomír Hauerland 23. 2. 2010

Přehled nových zajímavých projektů na Internetu začneme dvojicí zajímavách českých služeb ProSebe a Webináře. A pak už se podíváme na anglické služby, které se snaží přenést koncept Foursquare na jiný typ lokací, nebo třeba vyprodat vaše nepotřebné oblečení.

Spustili jste novou internetovou službu? Dejte vědět!

Chceme našim čtenářům přinášet informace o nových internetových službách. Pokud jste právě nějakou spustili, dejte nám vědět, pokud jde o nějakou originální či zajímavou službu. Napište nám na redakce@lupa.cz adresu služby. Weblogy a instalace diskusních fór nejsou to pravé, ale vámi vytvořená služba nás bude zajímat. Takže nás neváhejte upozornit na její adresu!

ProSebe

Jen těžce zařaditelný český projekt ProSebe mě zaujal hned z několika důvodů. Jde v první řadě o komunitní platformu pro sbírání názorů. Využívá k tomu různé psychologické testy, ankety a komentáře. Ty je možné najít nejen na samotných stránkách, ale také na komunitní síti Facebook. Mimo to má web vlastní privátní komunitu, do níž je možné vstoupit jen na základě pozvánky. Tito uživatelé potom mají přístup k testům nových služeb a produktů od komerčních firem, za což dostávají zaplaceno.

Na webu se mi líbí hlavně dvě věci. První je pozitivní ladění textů a testů, díky nimž se dozvíte něco o sobě i ostatních lidech. Druhou je zpětná vazba autorů. Výsledky si nenechávají pro sebe, ale dokážou je komentovat, analyzovat a předložit ve formě flashové prezentace. Autoři tak vytváří komplexní kampaň, ve které sbírají názory různými kanály a prezentují je v pozitivní a poutavé formě. Web je tak zajímavý nejen pro potenciální zájemce o testování svých služeb a pracovníky v marketingu, ale i samotné účastníky.

Prosebe.cz

Webináře

Český projekt Webináře je zkratkou pro webové semináře. Jde o nový způsob, jak se vy sami nebo vaši zaměstnanci můžete vzdělávat online z pohodlí domova nebo pracoviště. Nabízené kurzy pokrývají širokou oblast: od oblasti marketingu a komunikací, přes problematiku práva a daní, až po zdravotnictví a školství. Některé semináře jsou zdarma, jiné jsou zpoplatněné.

Další možností je zaplatit si pouze videozáznamy, které jsou zatím k dispozici na DVD nebo ve stažitelné formě. Do budoucna se připravuje i streamovaná verze. Tento způsob vyjde levněji, ale nebudete mít možnost klást přednášejícímu otázky nebo využívat některé formy přímé interakce. Stránky nabízí také vlastní systém Webinář CMS, s jehož pomocí můžete pořádat vlastní semináře.

Webináře

Hollrr

Sami autoři říkají, že Hollrr je obdobou populárního Foursquare pro produkty. Místo oblíbených kaváren a restaurací tak uživatelé přidávají své oblíbené produktové značky, obchody, webové stránky, aplikace atd. Za to jsou odměňování virtuálními diplomy a body. V jakési kmenové sekci pak vytváří komunity, které fandí určité skupině výrobků, což mohou být značkové boty nebo webové aplikace.

Hollrr je příkladem komunitního webu úzce provázaného s Facebookem. Bohužel vás až nemístně „otravuje“ s neustálými žádostmi a snaží se všechny příspěvky nebo události poslat na vaši zeď. Na druhou stranu je vidět, že právě tato komunitní síť dodala velké množství fanoušků a Hollrr se rychle rozjel. Hlavní problém vidím v chaotickém systému přidávání nových produktů ve formě živého vlákna. Chybí zde moderace a výběr toho nejlepšího. Hollrr má obrovský potenciál a několik úžasných nápadů – jednoduchý systém odměňování, princip následování z Twitteru, používání hashtagů pro navigaci, tzv. tag chiefs – výběr nejlepších uživatelů (chcete-li starostů z Foursquare).

Hollr

TaxiRoute

Jsou služby, které by si v našem státě zasloužily svůj klon, a TaxiRoute by mezi nimi neměl vzhledem k nevalné pověsti taxikářů chybět. Stránky jsou použitelné jenom ve Velké Británii, kde maximální výši jízdného určují jednotlivá města nebo městské části. Navíc existuje rozsáhlá nabídka slev a odlišná tarifní pásma pro jednotlivé dny a hodiny. Do vyhledávacího pole jednoduše zadáte výchozí a cílovou destinaci a systém vám najde nejkratší trasu, zobrazí ji na mapě, vypočítá přibližnou dobu jízdy, délku trasy a samozřejmě cenu. Také vám doporučí konkrétního přepravce, ale tato nabídka nevychází z nejnižší ceny, ale jde o formu reklamy a zdroj příjmů. Nejde tedy přímo o srovnávač cen mezi provozovateli, ale pomocné vodítko, abyste nebrázdili město oklikami a nepřeplatili cenu.

Taxiroute

BigWardrobe

BigWardrobe patří k největším specializovaným aukcím, které se zaměřují na prodej nadbytečného a nošeného šatstva. Oproti českým bazarům si zachoval svůj původní význam a neslouží jenom jako překupnická zóna. Dá se tu proto sehnat značková móda, aniž byste se podivovali, že jeden uživatel prodal už 200 originálních kabelek. Zboží je rozděleno na tři hlavní kategorie: pro muže, ženy a děti. V poslední době se snaží rozšiřovat i do další oblasti a prodávat již přečtené knihy, DVD či plyšáky. Unikátní je zejména systém oceňování. Uživatel navrhne určitou cílovou cenu za svůj výrobek a vy mu můžete buď nabídnout celou částku v penězích, nabídnout na výměnu své zboží v dané cenové relaci, nebo oba způsoby zkombinovat.

BigWardrobe

Anketa

Prodáváte oblečení přes web?

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET