Hlavní navigace

Webovinky 36: Váš online zubní kartáček

 Autor: 21971
Lubomír Hauerland 26. 3. 2010

První dnešní novinka vám pomůže sehnat či naopak prodat lokální produkty místních farmářů. Nechováte-li vlastní krávy a slepice, co takhle vlastní rádio? A jestli nemáte zájem ani o rádio, určitě vás potěší jistota, že budete mít kdykoliv a kdekoliv svůj zubní kartáček, i kdyby se vám ztratila zavazadla. Nebo spíše oceníte trénink paměti, abyste si jej nezapomněli přibalit? Všechny spořivé osoby pak jistě potěší vyhledávač slev.

NajdiSvéhoFar­máře.cz

Klasický model zemědělských družstev je setrvale na ústupu a stále větší popularitu získávají drobní zemědělci a farmáři. Přes nespornou kvalitu svých výrobků se však jen těžce dostávají na pulty hypermarketů. Spolu s prodejem mléka z automatů a se zájmem o ekologické farmaření však stoupá i poptávka ze strany zákazníků. Stránky NajdiSvéhoFarmáře slouží k registraci drobných zemědělců, kteří prodávají své výrobky tzv. „ze dvora“. Z technického hlediska se jedná o jakýsi lokalizovaný katalog propojený s Google Maps. Tento model je vhodný z pohledu vyhledání nejbližšího zemědělce ve vašem okolí, ale bohužel už není přehledný z hlediska vlastních nabídek. Ty jsou zobrazeny pouze v malé bublině a zkratkovitě. Při pohledu na zapojené farmáře navíc velké procento tvoří včelaři s nabídkou medu a včelích produktů. Registrace nového farmáře probíhá na základě jednoduchého dotazníku a uveřejnění je zpoplatněno blíže neurčenou částkou.

najdisvehofarmare

Spreaker

S rozvojem rychlého internetového připojení se jako houby po dešti objevila řada amatérských a specializovaných internetových rádií. Díky stránkám Spreaker si kdokoliv z vás může během několika vteřin založit vlastní živé rádio nebo nahrát podcast. Po registraci vyberete délku a čas živého přenosu (nebo podcastu pro pozdější stažení). Vlastní správa rádia probíhá přes flashové rozhraní. V něm si můžete předpřipravit z databanky různé znělky, předěly nebo zvuky jako potlesk atd. Dále si sestavíte vlastní playlist písniček. Třetí nezbytnou přísadou je připojení mikrofonu. Za pomoci jakéhosi jednoduchého mixážního pultu pak mluvíte, pouštíte písničky, znělky atd. Vlastní přehrávač je možné vložit do libovolných stránek včetně Facebooku.

spreaker

Suite Arrival

Následující službu ocení všichni lidé, kteří musí být v rámci zaměstnání neustále na cestách a hotel je jejich druhým domovem. Zbaví vás starostí při balení základních hygienických potřeb a už nikdy si nezapomenete zabalit třeba zubní kartáček. Na stránkách si jednoduše vytvoříte vlastní balíček z oblíbeného šamponu, kartáčku, hřebenu, holícího strojku a třeba léků na bolest hlavy. Suite Arrival vám jej potom na stanovené datum pošle rovnou do hotelu. Na rozdíl od nespolehlivé přepravy zavazadel letadly tak budete mít záruku, že alespoň něco se vám při přepravě neztratí.

suitearrival

HeadMagnet

Lidská paměť vyžaduje pravidelný trénink a memorování za pomoci kartiček je jednou z nejúčinnějších metod nejen při studiu cizích jazyků. Web HeadMagnet vám při procvičování tréninku pomůže. Obsahuje několik předpřipravených funkcí: pamatování cizích slov, datumů, lidských obličejů a jmen nebo citátů. Dobře se tak hodí ke zlepšení rétorických schopností, kdy chcete do své řeči zakomponovat určitá přirovnání, citáty, cizí slova a oslovit při tom lidi jejich vlastním jménem. HeadMagnet má propracovaný systém výuky i opakování, při nichž používáte flashové kartičky nebo testy. Díky statistikám se můžete zaměřit na nejčastější chyby, což ještě více zvyšuje efektivitu učení. Díky komunitním funkcím se navíc můžete učit seznamy slovíček jiných uživatelů a využívat jejich poznámky a mnemotechnické pomůcky.

headmagnet

TweetSteal

Mashup TweetSteal je jakýsi agregátor slev a výhodných nákupů. Je napojen na různé účty na Twitteru, které se věnují vyhledávání slev. Navíc se snaží vyhledávat slevy i na základě analýzy klíčových slovu osobních účtů. Nalezené slevy jsou publikovány přímo na stránkách a uživatelé mohou ve stylu Digg hlasovat a populární posunovat v žebříčku nahoru. Jednou z nevýhod je zobrazování duplicitních slev, na které upozornilo nezávisle na sobě několik webů. Jednotlivé nabídky je možné filtrovat na základě obchodu nebo konkrétního výrobku.

tweetsteal

Anketa

Který projekt vás nejvíce zaujal?

Našli jste v článku chybu?
DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Udávání a účtenková loterie, hloupá komedie

Udávání a účtenková loterie, hloupá komedie

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?