Hlavní navigace

Webovinky 38: prodejte, co nepotřebujete, a pak se nechte tetovat!

 Autor: 21971
Lubomír Hauerland 13. 4. 2010

První novinka vám pomůže opět s prezentací, ale tentokrát trochu jinak. A do prezentace patří obrázky, videa a zvuky - to bude hned další zastávka. Další startup vám umožní rychle rozprodat, co v domácnosti nepotřebujete, a pak se můžete odreagovat významnými ksichtíky. A na závěr trochu adrenalinu, a co je větší než nechat se tetovat. Ale předtím si svůj "dekor" pořádně prohlédněte.

Prezi

Prezi není v podstatě nic nového pod sluncem, přesto je po stránce technického zpracování téměř dotažen k dokonalosti a najde uplatnění hned v několika oblastech. Primárně jde o nástroj pro vytváření prezentací. Abstrahuje však od konceptu jednotlivých snímků a jde spíše o animované pásmo informací. Na první pohled tedy porušuje snad všechny zásady učebnicové definice o minimalizaci animací a rušivých elementů pro publikum. Přesto se mi zdá být zajímavou alternativou. Oproti konceptu snímků sází na kontext mezi jednotlivými oblastmi a umožňuje lépe propojovat související části textů. Paradoxně tím nutí přednášejícího eliminovat množství zobrazované informace, takže se vyvaruje nešvaru v podobě sáhodlouhých textů. Samozřejmě zde hrozí větší riziko „přeplácanosti“ animacemi. Prezi se dobře hodí i pro tvorbu jednoduchých myšlenkových map. Samotné rozhraní je ve Flashi a zahrnuje následující logické kroky: vytvoření textů, doplnění o videa, animace či obrázky, zasazení do rámů a vytvoření animovaných přechodů mezi nimi. Výslednou prezentaci je možné stáhnout ve formě spustitelného exe souboru, takže se vyvarujete nekompatibilitě s různými verzemi PowerPointu.

prezi

Spouštíte nový projekt?

More Beta - webovinky

Lidi by se o něm měli dozvědět, dejte jim vědět prostřednictvím Lupy. Začněte tím, že napíšte do Fóra Lupy upozornění na váš projekt, kde uvedete, k čemu slouží, čím se liší od jiných podobných projektů, pokud jsou, jaké jsou vaše cíle a ambice. Máme speciální sekci věnovanou Oznámení spuštění nových projektů. A pokud se nám zalíbí i v redakci, příště budete v tomto našem výběru zajímavých novinek!

iSyndica

Pokud provozujete internetové stránky nebo magazín, asi jste narazili na problém, jak sehnat licencovaná média jako obrázky nebo video. Pokud stojíte na druhé straně barikády a tento druh obsahu se snažíte prodat, můžete využít web iSyndica. Za poměrně příznivý roční poplatek bude váš obsah šířen a prodáván přes několik partnerských sítí a fotobank. Samostatně je zpoplatněna distribuce a propagace, jež zajistí lepší viditelnost. Otázkou je, jak se ošetřuje licence napříč systémy, protože každý má trochu jiné podmínky. Pokud tedy trváte na určitých specifických podmínkách, asi nebudete mít možnost zajistit rovná práva všude. Na druhou stranu je pravděpodobné, že se tento nedostatek dostatečně kompenzuje mnohem vyšší prodejností. iSyndica umožňuje prodávat nejen obrázky a videa, ale také audio soubory a zvuky.

isyndica

TagSellIt

TagSellIt je specializovaný typ aukce, které v našich podmínkách není příliš rozšířený. Oproti zámoří se totiž do nových domů stěhujeme mnohem méně a obvykle si starý nábytek převážíme z místa na místo. Pokud jste však koupili nebo pronajali chalupu, popřípadě se chystáte přestěhovat do zařízeného bytu nebo domu, můžete podobnou nabídku využít. Na webu se prodávají převážně velké kusy nábytku nebo třeba staré knihy. Druhou (a často využívanou) možností je umístění inzerátu na celý výprodej, který organizujete přímo ve dvoře nebo doma. Nevypisujete potom všechny jednotlivé položky, ale napíšete jen obecnou charakteristiku dostupných věcí. Tato forma je nejvhodnější pro sběratele nábytku, umění nebo knih, ale využijete ji také v případě, že potřebujete levně a na jednom místě nakoupit starší vybavení.

WT100

tagsellit

Moodify.me

Pokud patříte ke skupině lidí, kteří skrze statusy na sociálních sítích vyjadřují především svou náladu, možná je na čase se poohlédnout po nějaké úzce zaměřené službě. Moodify.me vám umožňuje napsat (obvykle jednoslovně, maximálně 20 znaků) aktuální pocit nebo náladu. K tomu je možné přiřadit grafický emotikon a napsat doprovodný komentář. Ostatní uživatelé tak alespoň mohou pochopit, zda jste naštvaní právě kvůli nim. Moodify.me sází na maximální jednoduchost a spolupráci s Twitterem a Facebookem, kam je možné aktualizace přímo zasílat. Samotná doprovodná grafika je taktéž velmi jednoduchá a tvoří ji obyčejná sada smajlíků. To je trochu málo a očekával bych větší interakci právě s vizuálními doplňky. Stránky také vyhodnocují aktuální pocity pro určité město nebo stát. Lokaci lze ale napsat jen slovně, takže nejsou vyloučeny duplikace nebo překlepy.

moodifyme

TatMash

Člověk si sice většinou nechá udělat tetování impulzivně bez delšího přemýšlení, ale vzhledem k tomu, že jde o trvalou ozdobu těla, není od věci si alespoň vybrat vhodný vzor. Dobrou pomůckou je web TatMash, který umožňuje prohlédnout si výsledek přímo na vašem těle. Nahrajete svou fotografii nebo jen část těla, vyberete vzor a prohlédnete si, jak se k vám hodí. Vzor si můžete nahrát vlastní nebo si vybrat z velmi rozsáhlé galerie, která je navíc tříděna podle kategorií. Pěkně zpracovanou částí jsou statistiky jednotlivých vzorů, ze kterých se dozvíte, na jakou část těla a v jaké velikosti si je lidé chtějí nechat vytetovat. Trochu mi zde chyběla jenom galerie s uživatelskými výtvory, které by mohli hodnotit ostatní návštěvníci.

tatmash

Anketa

Který projekt vás nejvíce zaujal?

Našli jste v článku chybu?
DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně