Hlavní navigace

Webovinky 39: vyberte si! Je z čeho

 Autor: 21971
Lubomír Hauerland 7. 5. 2010

Dnes začneme nabídkou slevových kupónů na služby - stačí si vybrat. Vybrat vám ale pomůže i nový mashup pro Facebook. A až to oslavíte skvělou večeří, nezapomeňte se o ni podělit s virtuální komunitou! Další novinka vám pomůže přebrat informace z různých komunitních serverů. A až už nebudete vědět, co s penězi, poslední služba vám poradí, co si za ně koupit.

VykupTo.cz

Před pár týdny jsme vám na Lupě představili servery, které se zabývají hromadným prodejem zboží se slevou. Český web VykupTo.cz spadá rovněž do této kategorie, i kdy se nezaměřuje na prodej konkrétních produktů, ale různých slevových poukázek na služby. V jejich nabídce najdeme především různé relaxační, masážní a volnočasové aktivity, ale třeba i slevy do kaváren. Proto jeho služeb využijí spíše ženy. Akce jsou obměňovány nepravidelně – přibližně jednou za týden, ale není výjimkou, že jich běží několik najednou. Rovněž nejsou omezeny pouze na jeden den. Díky tomu se obvykle lehce podaří splnit minimální počet kupujících, jímž je nabídka aktivována. Nevýhodou je zaměření na Prahu a Brno. Pro ostatní města zatím nabídky chybí.

vykupto

FBLike

Od poslední vývojářské konference Facebooku uplynuly pouhé dva týdne a jejich novinka – tlačítko Like pro externí stránky – se rozmohla rychlostí blesku po celém Internetu. Stránky FBLike jsou prvním mashupem, který je na něm kompletně postaven. A dobře ukazuje cestu, že i externí stránky mohou z uzavřeného ekosystému Facebooku uniknout a žít si svým vlastním životem. Pokud máte hodně přátel a Facebook používáte jako zdroj inspirace a novinek, je stále těžší si udržet přehled o tom, kdo vám jaké články doporučuje k přečtení. FBLike se zaměřil na nejznámější weby jako CollegeHumor, Youtube či CNN. Prochází odkazy a k danému webu vypíše všechny stránky, které vaši přátelé doporučili k navštívení. Pokud však zbožňujete třeba hokej a mezi vašimi přáteli jsou samí filosofové, nemusíte zoufat. Odkazy lze vyhledávat i nezávisle na přátelích podle jednotlivých kategorií (a měřítkem je celkový globální počet udělených Like stavů).

fblike

Fiddme

Fiddme patří do skupiny webů využívajících tzv. augmentovanou realitu. Komunikaci se stránkami zajišťuje aplikace pro mobilní telefon s operačním systémem. Svým zaměřením je určen gurmánům a milovníkům dobrého jídla. Pokud navštívíte nějakou restauraci (nebo si doma uvaříte skvostně vypadající večeři), vyfotíte jídlo mobilem a odešlete fotku na stránky. Vaši přátelé tak uvidí, co dobrého k snědku jste si dali. Služba je propojena s mapami, takže si snadno prohlédnete třeba fotky z určité restaurace od různých lidí. Podobně jako na populárním Foursquare lidé sbírají „odznaky“ za počet nově objevených lokací a další aktivity.

WT100

fiddme

Mashpedia

Mashpedia se sama prezentuje jako encyklopedie aktualizovaná v reálném čase. Podobně jako třeba v případě Answers.com tvoří základ jednotlivých hesel článek z Wikipedie. Onu aktuálnost zajišťují další kategorie, které se k danému heslu vztahují. Jedná se o výběr aktuálních tweetů z Twitter.com, výběr odkazů z Digg.com, přehled nových článků z blogů, výběr fotek z Flickr.com, knížek z Google Books nebo videí z Youtube. Po vzoru Wikipedie autoři na úvodní stránce poutají na aktuální hesla ze světového zpravodajství. Sekce jsou uspořádány do bloků, takže můžete informace, které vás nezajímají, jednoduše vypínat.

mashpedia

CoinMad

Na Internetu je vždy možné nalézt a vyzkoušet tak trochu jiný způsob nakupování. Většina by se v normálním kamenném obchodě nedala ani realizovat. CoinMad převrací způsob nabídky a poptávky a také plateb. Po registraci uživatel napíše sumu, kterou je ochoten utratit, způsob doručení a platby. Stránky mu potom předhodí nabídku zboží, z níž si může vybrat, co si nakonec koupí. Není tedy vůbec rozhodující, zda půjde o službu, elektroniku nebo třeba kosmetiku. CoinMad uzavírá smlouvu s obchody a na základě partnerského programu tak získává prostředky pro provoz. Na tento převrácený koncept by šlo samozřejmě „naroubovat“ i několik dalších způsobů. Uživatelé by se třeba mohli sdružovat do skupin a pak nakupovat hromadně se slevou. Zatím je však jenom možné si nechat vygenerovat nabídku a posílat si aktualizace o novinkách e-mailem, což není pro zákazníka moc přívětivé.

coinmaid

Anketa

Který projekt vás nejvíce zaujal?

Našli jste v článku chybu?
120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se