Hlavní navigace

Webovinky 41: doba si žádá osobní přístup

 Autor: 21971
Lubomír Hauerland 2. 6. 2010

První dnešní novinka je pomůcka pro tvorbu vašich vlastních výběrů z vašich tweetů. Milovníci statistiky si mohou pomocí kalendáře mimo jiné spočítat, jak často dělají určité věci. Dále se dozvíte, jak propojit několik sociálních sítí a služeb do jednoho celku, představíme nový web pro prodej rukodělných výrobků, a nakonec si můžete zkontrolovat, jaké informace o vás jsou veřejně přístupné.

TwitBlend

Ve Webovinkách jsme vám již představili několik mashupů, které vám pomohou udržet si přehled ve zprávách populární sítě Twitter. A nutno podotknout, že všechny řešily poměrně palčivé problémy. TwitBlend by šel v několika slovech charakterizovat jako mixér různých tweetů. Nejde o službu, která by dokázala sledovat konverzaci mezi několika lidmi, jak by se mohlo zdát, i když i na to by se dala použít. Primárně s ní vytvoříte libovolný souhrn určitých zpráv, který poté publikujete na samotné stránce. Může jít o diskusi na určité téma, přehled klíčových reakcí na určitou událost nebo třeba sbírku nejzajímavějších odkazů od vašich followerů pro daný den. Samotná aplikace je ve Flashi. Označováním tweetů z vaší stránky nebo výsledků hledání vyberete určité zprávy, které poté přetáhnete na speciální seznam. Jeho výsledná podoba je již k dispozici jako standardní webová stránka.

twitblend

42Goals

Pracovně vytížení lidé obvykle používají různé systémy pro organizaci času. Služba 42Goals je jakousi nadstavbou pro správce úkolů a pomůže vám dodržovat váš plán. Pro samotné používání není příliš vhodná, ale perfektně doplní diář. Základem je právě týdenní kalendář, do kterého přidáte úkoly založené na určitém periodickém opakování. Třeba si můžete naplánovat, kolikrát chcete během týdne vyvenčit vašeho psa. Nastavený limit vás varuje při překročení plánu. Další možností je zaznamenávat celkový počet nějakých událostí např. kolik šálků kávy jste za týden vypili. 42Goals je primárně zaměřen na matematické funkce: používá součty, odečty, limity nebo rozsahy. Texty lze různě upravovat, bohužel není možné rozšiřovat stávající sadu ikon pro grafické vyjádření.

42goals

Gist

Sociální sítě jsou postaveny na lidech. Gist slouží jako jakýsi jejich správce. Uživatel si k účtu připojí svůj Facebook a Twitter účet, libovolný e-mailový účet a kalendář. Stránky jednotlivé kontakty prováží dohromady s jejich účty na sociálních sítích. Vy si je poté roztřídíte podle skupin a priority. Na jednom místě poté sledujete jejich zprávy z Facebooku a Twitteru a také vzájemnou e-mailovou korespondenci. Můžete jít ještě hlouběji a ke každé osobě přidat RSS kanál z blogu nebo WWW stránek. Výhodou této služby je maximální přehlednost zpráv a sledování novinek na základě priority. Je to rozhodně přirozenější způsob než nepřehledná společná zeď. Samozřejmostí je možnost publikování zajímavých příspěvků napříč sítěmi.

MIF16

gist

Folksy

Folksy je novým hráčem na poli webů, které zprostředkovávají prodej ručně vyráběných předmětů. Oproti zaběhlému Etsy nebo českému Fler.cz sází především na jednoduchost. Zboží je tříděno do základních kategorií podle účelu: doplňky, oblečení, svatba, nábytek atd. Až poté se zpřístupní podrobnější kategorie podle typu výrobku: např. obrazy, sochy, vázy v případě doplňků do domácnosti. Nechybí ani rozdělení podle použitého materiálu. Navigace je vůbec nejsilnější stránkou, která je pro podobný web velmi důležitá. Druhým pozitivem je velmi snadné zakládání stránek pro prodávající, kteří se rekrutují právě z řad amatérů a většinou nemají zkušenosti s rozsáhlým nastavováním. Stránky jim také pomohou s propagací a doporučované produkty jsou součástí několika sekcí. Součástí Folksy je i komunitní poradna a sekce s návody, ve které najdete články věnované batikování, pletení či tvorbě keramických výrobků.

folksy

ProfileWatch

Snad od prvních dnů byla sociální síť Facebook kritizována za laxní přístup k ochraně soukromí svých členů. Postupně narůstal bez vědomí uživatelů počet veřejně přístupných informací. Před pár dny správci představili nový systém správy údajů, který ale zmatečnými dialogy vede paradoxně k nechtěnému potvrzení a zveřejnění dalších částí profilu. Za pomoci jednoduché služby ProfileWatch si můžete sami zkontrolovat, jaké informace o vás jsou veřejně přístupné. Součástí je i pomyslná stupnice od jedné do desíti, kde desítka znamená solidně zabezpečený profil s minimem veřejně dostupných údajů. Součástí stránek jsou i odkazy na různé články a návody, které vám pomohou vaše soukromí ochránit.

profilewatch

Anketa

Který projekt vás nejvíce zaujal?

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Soutěžte o jeden ze tří minidronů

Soutěžte o jeden ze tří minidronů

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?