Hlavní navigace

Webovinky 49: webové služby k vašim službám

 Autor: 21971
Lubomír Hauerland 3. 3. 2011

Další díl průvodce neznámými online službami. Dnes nabízíme správce projektů, burzu slevových kuponů, rešeršovač, dětskou sociální síť a zajímavý realitní web.

Freedcamp

Freedcamp už svým názvem předhazuje rukavici největšímu konkurentovi: oblíbené službě na správu projektů Basecamp. Jeho placené varianty jsou ale vhodné pro větší firmy a týmy. Nulová cena Freedcampu je minimálně slušným důvodem k vyzkoušení. Ať už připravujete projekt do zaměstnání, nebo se chystáte třeba spustit nějaký nový webový startup, nabízená sada nástrojů obsahuje vše důležité. A co je pro mě záhadou, ve funkcích a intuitivitě rozhraní dokonce Basecamp překonává. Spravovat můžete libovolné množství projektů a připojit k nim různý počet lidí. Základními moduly je úkolníček (to-do list), diskuse, časový rozvrh (milestones). K projektům můžete přidávat různé soubory, a velikost prostoru pro ně je vlastně jediným limitem. Hezky zpracovaný je i nástroj na měření času napojený na generátor faktur.

Lifesta

Pokud jste si nakoupili kupony na webech s hromadnými slevami s tím, že se budete dvakrát týdně pěchovat steaky, možná začínáte svou strategii přehodnocovat. V zahraničí by vám skvěle posloužil server Lifesta, který slouží jako prodejní místo pro nevyužité slevové kupony. Pokud se blíží třeba jeho expirace, padly vám plány na romantický výlet s (ex)přítelkyní, můžete se tak postarat o návrat části vaší investice. Navíc některé slevy jsou opravdu “žhavé” a kupony mohou být limitovány maximálním počtem. Lifesta není charita a za zprostředkování si účtuje určitou provizi. Na druhou stranu se postará o převod peněz mezi starým a novým majitelem kuponu, takže nabízí určité záruky.

Topicmarks

Paretovo pravidlo 80/20 lze aplikovat na různé obory a činnosti. Podle něj má u článků smysl číst zhruba 20 % textu. Služba Topicmarks  slouží k analýze rozsáhlejších článků nebo vědeckých studií a strojově z nich dokáže vytvořit krátkou rešerši. Ušetříte tím čas a zároveň vám pomůže se v textu rychle zorientovat a věnovat se pouze důležitým pasážím. Dokumenty lze zadávat jako vložený text, nahrát v běžných formátech ve formě souboru z disku nebo zadat odkaz na webovou stránku. Výsledky jsou odeslány na e-mail a zároveň se ukládají do webového úložiště. Jejich součástí je verze zhuštěná do několika odstavců, přehled faktů, která jsou důležitá, a index klíčových slov, jenž odkazuje na pasáže, v nichž se o nich mluví. Topicmarks zatím dokáží analyzovat pouze texty v angličtině.

Everloop

V zámoří jsou z právního hlediska děti mladší 13 let přísně chráněny. Prakticky každá webová stránka obsahuje v licenčních podmínkách klauzuli, že se do ní nesmí registrovat. Podobně je tomu i v případě Facebooku. Everloop  se na tuto věkovou skupinu zaměřuje. Účet si musí založit zákonný zástupce, tedy nejčastěji rodič, který získá pomyslné klíče k jednotlivým nabízeným funkcím této sociální sítě. V porovnání s Facebookem jsou stránky “hravější”, děti si mohou volit různé barevné kombinace profilů, jsou odměňovány odznáčky a obchodují s virtuálním zbožím. Většina “dospěláckých” prvků je tak upravena do dětské podoby. Hlavní výhodou je, že děti jsou lépe chráněny před zneužíváním. Projekt se těší značné pozornosti ze strany firem, autorů obsahu (spolupráce s Disneyho studiem) nebo herních vývojářů.

LandLister

Americký server LandLister  se specializuje na prodej pozemků. U nás jsou většinou součástí nabídky realitních webů a ve většině případů se z inzerátů dozvíte jen rozlohu a cenu. LandLister se však snaží prodej co nejlépe usnadnit, a tak nabízí řadu doprovodných informací. Zájemce se mimo fotografie dozví o možnosti pěstování různých plodin, charakteru lokality, stavu a majitelích příjezdových cest, infrastruktuře atd. Mimo samotné majitele a přímo prodej se stránky zaměřují i na aukce soukromých vlastníků, ale i státních organizací.

Anketa

Jaký projekt vás nejvíce zaujal?

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Nenechte se ošidit, když vám staví dům

Nenechte se ošidit, když vám staví dům

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí