Hlavní navigace

Weby českých politických stran jsou mimo provoz, Anonymous splnili hrozbu

Daniel Dočekal

Na www.ods.cz, www.kscm.cz  ani na www.cssd.cz se nedostanete, weby neodpovídají. www.kdu.cz, www.pirati.cz i www.zeleni.cz pro změnu běží. www.veciverejne.cz sice běží, ale odpovědi jsou velmi pomalé.  V některých případech pouze nereagují webové servery, není IP adresa jako taková dostupná vůbec. www.top09.cz zobrazuje pouze informaci o „webových stránkách dočasně mimo provoz“. 

Na www.ods.cz, www.kscm.cz  ani na www.cssd.cz se nedostanete, weby neodpovídají. www.kdu.cz, www.pirati.czwww.zeleni.cz pro změnu běží. www.veciverej­ne.cz sice běží, ale odpovědi jsou velmi pomalé.  V některých případech pouze nereagují webové servery, není IP adresa jako taková dostupná vůbec. www.top09.cz zobrazuje pouze informaci o „webových stránkách dočasně mimo provoz“. 

UX17_snitker

V pátek byl oznámen útok na weby českých politických stran českou odnoží skupiny Anonymous. iDnes.cz má k dispozici vyjádření ODS od mluvčího Tomáše Bartovského:  „Dopoledne jsme zaznamenali tak masivní útok, že jsme se rozhodli web odstavit, abychom zabránili dalším škodám.“. Ale jak už víme z minulosti, české politické strany mají jenom výjimečně kvalitní webový hosting. Jejich weby nejsou stavěny ani na vysokou návštěvnost, natož na organizovaný DoS (Denial Of Service) útok.

Operace #Zánik, jak je Anonymous označována, tak zjevně zafungovala. Weby řady politických stran byly mimo provoz velmi brzy po zahájení celé akce, tedy dnes v 11:00 hodin. 

Našli jste v článku chybu?
29. 4. 2012 8:42
v.sp (neregistrovaný)

Copak na ty jejich weby vůbec někdo chodí? To je jako kdyby si měli kvůli blokádě zemědělců stavět novou silnici, aby je mohli objet.

28. 4. 2012 21:31
lol (neregistrovaný)

panecku, tak se deti s loicem vybouri a zitra nikdo o nicem nebude vedet. nechapu smysl sestreleni webu na 2, 5, 10 hodin u politicke strany pro kterou je nepodstatny a jestli nepojede 2 hodiny nebo 2 dny nema absolutne zadny dopad na jejich fungovani.