Názory k článku
WikiLove: tlačítkový experiment Wikipedie

Jouda
Jouda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 6. 2011 13:30 Nový

Hodnocení článků (nikoliv uživatelů) už funguje

Pokud vím, na anglické Wiki je u vybraných článků dole "Rate this page", na maďarské verzi je to pravděpodobně systematicky na všech stránkách.

Na jméně nezáleží
Na jméně nezáleží (neregistrovaný) 212.20.110.---
28. 6. 2011 16:48 Nový

Déjà vu

Srdíčkovací tlačítko bude opravdu novinka. Ale oceňování ne, už spoustu let existují různá ocenění: na české verzi wiki to jsou hlavně kytičky nebo hvězdičky. Vkládají se na diskusní stránku uživatele.

A na anglické verzi dávno existuje i samotný pojem WikiLove.

Jinak, díky za článek, o tom tlačítku jsem nevěděl.

Protonic
Protonic (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
28. 6. 2011 20:49 Nový

cz wiki

celé vlákno

bohužel v české wiki panují podmínky tak šílené, že je pro nováčky téměř nemožné napsat nějaký článek, elitářství je denní chléb a hodně často se zde setkávám s případy že smysluplné a dobré příspěvky jsou nahrazovány za "pahýly" jenom protože to napsal samozvaný guru-wikipedista. Tato komunita je natolik samolibá a sebevědomá, že to s touto českou variantou to jde od desíti k pěti a ve většině případů mě více pomůže její anglická verze. Ano zde se uplatňuje totiž to malé české myšlení, když ne já, tak teda nikdy. Je to smutné...možná za 50-100 let to třeba bude lepší.
přeji pěkný den.

Protonic
Protonic (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
28. 6. 2011 20:51 Nový

Re: cz wiki

celé vlákno

omlouvám se za překlep. správně mělo být:
...když ne já tak teda NIKDO

Reo
Reo (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
1. 7. 2011 11:24 Nový

Re: cz wiki

celé vlákno

Já myslím, že už za rok nebo za dva :). Každá komunita si musí projít mnoha fázemi růstu. Myslím, že česká wikikomunita si prošla dva roky trvající fází, ve které se zaměřila na kontrolu kvality a mechanismy, jak to zvládat.

Současné prostředí vzhledem k nováčkům je dosti tvrdé a nově vznikající fáze v komunitě, musí vycházet z uvědomění si situace a vzniklé potřeby protichůdné požadavky skloubit.

Skloubit to jde, ale znamená to hodně práce uvnitř komunity (WikiLove srdíčko je jen třešničkou na dortě, lépe odstupňovaný způsob komunikace k nováčkům základ). Myslím, že nás tento proces na české W čeká.

hw.soldat
hw.soldat (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 6. 2011 10:26 Nový

czwiki

A kdo tu ceskou wiki cte, kdyz pridavam nebo upravuju tak jedine do anglicke, v ceske je uplny prd a tak to i zustane.