Hlavní navigace

YouTube zvažuje zavedení měsíčního předplatného pro vybrané kanály

Autor: Google
Martin Vyleťal

Firma v prohlášení sdělila, že se zamýšlí nad vytvořením placené platformy. Ta by se pro některé producenty obsahu mohla stát alternativou k příjmům z reklamy.

Podle listu Financial Times a informací, které přinesla tisková agentura AP, plánuje YouTube v horizontu několika týdnů oznámit zpoplatnění vybraných kanálů. Média informaci zveřejnila s odvoláním na osobu, která je s plánem obeznámena.

Zástupci YouTube sice potvrdili, že se zabývají možností vytvořit placenou platformu, která by partnerům poskytla možnost vydělávat i jiným způsobem než půjčováním videí (YouTube na vybraných trzích prodává a půjčuje filmy a TV seriály už od roku 2008) a reklamou, zatím však prý v této věci není co oznamovat.

UX17

Nové YouTube

Není tak například jasné, kolika kanálů by se zpoplatnění mělo dotknout a zdali se bude jednat o nově vytvořené kanály, nebo dojde ke zpoplatnění některých již existujících kanálů. Stejně tak není zřejmé, zdali zpoplatnění obsahu prostřednictvím měsíčního předplatného bude fungovat na všech nebo pouze na vybraných trzích. List Financial Times nicméně už dříve informoval, že měsíční předplatné by mělo být 1,99 dolaru (necelých 40 Kč).

Zdroj: The New Zealand Herald

Našli jste v článku chybu?
9. 5. 2013 18:20
x (neregistrovaný)

Prave ze majitel nic nepodepsal, majitel dal svoje vlastni autorske dilo kamsi, a EMI prohlasila, ze je to jejich, a google to majiteli bloknul ... ma se snima soudit? Zazil sem opakovane a mockrat.

Zadnou jimou moznost majitel prav nema. Paac prohlaseni tehle molochu se bere za automaticky fakt. Je to uplne stejny, jako kdyz OSA vybira za lidovky a ted si to projistotu chce nechat posvetit zakonem (tzv "osyrela dila").

9. 5. 2013 16:59
Kybernet (neregistrovaný)

No tak asi majitel prav podepsal s EMI a spol. smlouvu, kde "jim to dal", a to je zrejme chyba vsech ostatnich krome nej, ze jo...