Hlavní navigace

Z Česka pochází zhruba procento veškerého spamu

Jiří Macich ml.

Nedávno bylo uveřejněno osmé vydání zprávy Microsoft Security Intelligence Report, která se věnuje také situaci v České republice. Podle zjištění Microsoftu se záškodnickým programům na českých počítačích až tolik nedaří. Na tisícovku kontrol provedených Nástrojem pro odstranění škodlivého softwaru u nás v průměru připadá 4,1 napadeného počítače. Celosvětový průměr uvádí, že sedm napadených počítačů připadá na tisícovku kontrolovaných. Dlužno dodat, že zmíněná bezpečnostní utilita se primárně…

Nedávno bylo uveřejněno osmé vydání zprávy Microsoft Security Intelligence Report, která se věnuje také situaci v České republice. Podle zjištění Microsoftu se záškodnickým programům na českých počítačích až tolik nedaří. Na tisícovku kontrol provedených Nástrojem pro odstranění škodlivého softwaru u nás v průměru připadá 4,1 napadeného počítače. Celosvětový průměr uvádí, že sedm napadených počítačů připadá na tisícovku kontrolovaných. Dlužno dodat, že zmíněná bezpečnostní utilita se primárně šíří skrze systém Windows Update a prověřuje systém na přítomnost jen relativně úzkého spektra hrozeb.

Microsoft ve své zprávě také uvedl, že přibližně půl procenta všech webových serverů v České republice obsahuje odkazy směřující k záškodnickým programům. Pokud jde o export nevyžádané reklamy, tak podle Microsoftu více než procento z veškeré nevyžádané pošty na světě putuje z České republiky. Prvenství v této kategorii však patří Spojeným státům, ve kterých má původ 27 procent odhalené nevyžádané pošty. V různých dostupných statistikách se Spojené státy dlouhodobě „přetahují“ o nelichotivé prvenství s Čínou. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
5. 5. 2010 14:03
Vašek451 (neregistrovaný)
Optimisticky třeba ne, ale znamená to jen to, že v průměru na obyvatele spamují počítače umístněné v ČR asi stejně jako v USA. Je nás asi 30x míň, z celkového množství spamu posíláme 27x míň, což je přibližně v rámci chyby měření stejné. Měření bude stejně založené jen na nějakém statistickém vzorku, pochybuju, že by analyzovali úplně všechny maily, a v nich rozpoznali zcela spolehlivě každou nevyžádanou zprávu, takže ta čísla týkající se spamu bych bral stejně jen jako přibližná.
5. 5. 2010 10:53
ferda (neregistrovaný)
USA má asi 303,5 milionů obyvatel, ČR jen 10,5 milionů. V téhle optice vypadá 27% vs. 1% poněkud méně optimisticky.