Hlavní navigace

Za novou Opencard zaplatíte minimálně stokorunu

Martin Vyleťal

Pražský magistrát se rozhodl od 1. srpna zpoplatnit vydání karty Opencard, která slouží hlavně jako tramvajenka MHD, na kterou si cestující dokupují předplatné kupóny. Dosud Praha vydávala základní variantu karty zdarma. Nově přijde vydání karty nebo její výměna na sto korun. Vzhledem k tomu, že náklady na vydání jedné Opencard se pohybují okolo 110 – 120 korun, rozhodli jsme přistoupit k promítnutí těchto nákladů také do pořizovací ceny této karty. Dlouhodobě není možné, aby Magistrát hlavního…

Pražský magistrát se rozhodl od 1. srpna zpoplatnit vydání karty Opencard, která slouží hlavně jako tramvajenka MHD, na kterou si cestující dokupují předplatné kupóny. Dosud Praha vydávala základní variantu karty zdarma. Nově přijde vydání karty nebo její výměna na sto korun.

Vzhledem k tomu, že náklady na vydání jedné Opencard se pohybují okolo 110 – 120 korun, rozhodli jsme přistoupit k promítnutí těchto nákladů také do pořizovací ceny této karty. Dlouhodobě není možné, aby Magistrát hlavního města Prahy tuto kartu plně dotoval, uvedla ke zpoplatnění výměny a vydání Opencard radní pro oblast IT Eva Vorlíčková.

Výroba jedné karty přitom přijde město na 60 až 70 korun, zbylých 50 korun odvádí město jako licenční poplatek společnosti Haguess, kterou si magistrát v minulosti vybral jako dodavatele Opencard.

Zdroj: portál hl. m. Prahy

Našli jste v článku chybu?
1. 8. 2012 9:30
erg.noor (neregistrovaný)

Aha, tak magistrat si vynuti pouzivani neceho, co nikdo nechce. A ted to prej nebudou dotovat. Ale jachticky v Zadaru maj, to zas jo.

1. 8. 2012 10:22
Ondřej Kučera (neregistrovaný)

Ten licenční poplatek je geniální výmysl, který autorovi nápadu zajišťuje doživotní důchod.

Dodat milionu lidí nepotřebnou pitomost, kterou musí mít, pokud chtějí levně jezdit, uměle omezit trvanlivost této nepotřebné pitomosti a jednou za pár let lidi donutit k povinné výměně, kdy se zahodí stará funkční karta a vydá se jim nová a úplně stejná! A z každé této jednotlivé výměny vyinkasovat 50 Kč!!!

To nelze nazvat jinak než TUNEL a ZMRDOVINA!