Hlavní navigace

Za výpadkem Twitteru prý útok DDoS, Twitter to popírá

Marek Janouš

O zodpovědnost za výpadek Twitteru se přihlásila skupina UgNazi, v e‑mailu zaslaném společnosti Reuters; prý proti Twitteru vyslala distribuovaný DoS, a to v odplatu za to, že Twitter podporuje CISPA (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act). Nejmenovaný odborník na bezpečnost však pro Reuters zpochybnil, že skupina je výhradně zodpovědná za pád Twitteru. Podle něj má infrastruktura Twitteru vlastní potíže; útok mohl být nejvýše činitelem dílčím.

O zodpovědnost za výpadek Twitteru se přihlásila skupina UgNazi, v e‑mailu zaslaném společnosti Reuters; prý proti Twitteru vyslala distribuovaný DoS, a to v odplatu za to, že Twitter podporuje CISPA (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act).

Nejmenovaný odborník na bezpečnost však pro Reuters zpochybnil, že skupina je výhradně zodpovědná za pád Twitteru. Podle něj má infrastruktura Twitteru vlastní potíže; útok mohl být nejvýše činitelem dílčím.

Twitter jako příčinu uvádí „stupňující se chybu“ v jednom ze síťových komponentů; její působení vystupňovaně ovlivnilo i další komponenty. Twitter po odhalení příčiny napravil stav návratem k předchozí softwarové verzi. Popírá, že by za nedostupnost mohlo „hackování“.

Našli jste v článku chybu?
22. 6. 2012 12:22
Honza (neregistrovaný)

Twitter je tak enormně vytížená služba, která při běžném provozu obsluhuje tolik požadavků, že to dle všeobecných měřítek odpovídá masivnímu DDoS útoku 24h denně. Tudíž nějaký DDoS je jen "kapkou vody v oceánu" a tvrzení skupiny UgNazi je k smíchu.