Hlavní navigace

Zásilkovna otevírá nové pobočky, budou sloužit jako kamenné obchody

Jan Beránek

E-shopy získávají nový prostor pro prodej. Zásilkovna v nových kamenných pobočkách chce prodávat zboží partnerských obchodů.

Do konce roku tři a do dvou let stovka. Simona Kijonková chce vlastními pobočkami rozšířit síť současných 270 odběrných míst na území bývalého Československa. „Cíl jsou samozřejmě obchodní centra a rádi bychom se dostali až na úroveň krajských měst,“ tvrdí spolumajitelka zásilkové služby. 

Zásilkovna chce, aby si mohli zákazníci na pobočce i nakoupit. Z lednového průzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) vyplývá, že téměř třetina lidí nejraději volí právě osobní odběr na pobočce. Kamenné pobočky jsou podle Kijonkové jen pokračováním trendu, kdy se on-line obchody přesouvají do off-linu a naopak. Letos své kamenné prodejny otevřel třeba módní Vivantis nebo Parfums.cz. 

Prostor v každé prodejně Zásilkovny bude moci využít až šest partnerských e-shopů. Bude záležet na velikosti. „Naše první kamenná pobočka má kolem 150 metrů  i se skladem, a tak se sem vejdou jen čtyři partneři,“ vysvětluje Kijonková. 

Výběr bude individuální pro každou pobočku, ale větší šanci mají firmy, které už se Zásilkovnou spolupracují. „Cílíme spíš na zajetější obchody, které mají vlastní skladové zásoby. Ve vyhrazeném prostoru na pobočce si budou moci vystavovat, co chtějí, klidně tu mohou mít vlastní hostesku,“ tvrdí Kijonková s tím, že měsíční nájem by měl začínat na šesti tisících korun a firma zajistí i logistiku ze skladu e-shopu.

Alternativních dopravců přibývá

Zásilkovna, Uloženka a další doručovací služby pro e-shopy začínají konkurovat České poště. Kromě dvou největších služeb už totiž balíčky začaly doručovat kromě PPL či DPD třeba i Popron nebo Žabka. Svou síť otevřela internetovým obchodům nedávno i PNS se službou Baliczech. Ta chce mít příští rok až tisícovku odběrných míst. 

„Momentálně máme pokrytá všechna krajská města a města s minimálně deseti tisíci obyvatel,“ tvrdí Kijonková a dodává, že nejmenší města zatím neplánují i proto, že tam má občas problém i samotná Česká pošta. Krajská města navíc zařídí kolem padesáti procent všech zásilek. Denně jich vyřídí víc než 3500. V sezóně číslo ale roste. Loni v prosinci třeba firma odbavila 120 tisíc balíčků a konkurenční Uloženka jen o třináct tisíc méně. 

Konkurence pro poštu

Zásilkovna ale chystá po čtyřech letech fungování otevřít svou síť i běžným zákazníkům. „Na začátku příštího roku bychom rádi umožnili posílat malé zásilky nejen e-shopům, ale všem. Cenově bychom se měli dostat pod ceník České pošty,“ tvrdí Kijonková, podle které svou službu plošně otevírají především kvůli požadavkům samotných zákazníků. 

Zároveň chystá stejně jako třeba Uloženka expanzi do zahraničí. „Kamenná pobočka už se buduje v Bratislavě a připravujeme ji i v Budapešti. V Polsku máme zatím deset míst, ale tam fungujeme na bázi franšízy,“ vysvětluje. 

Našli jste v článku chybu?

13. 11. 2014 20:45

XXX (neregistrovaný)

Tak třeba PPL má ta výdejní místa určitě asi 2 roky, DPD Point to má na Moutfieldech + Uloženkách. V podstatě většinou je to tak, že jak je někde výdejní místo, tak často spolupracuje s více subjekty.
Nicméně text v článku vyznívá tak, že PPL a spol. dosud balíčky nedoručovali.
Jinak je to logický krok, mít ta výdejní místa i pro kurýry, je to pro ně efektivnější než nahánět adresáty a hlavně ty jejich depa někde v polích to je perfektní věc, když si tam člověk má jet pro zásilku :-)))13. 11. 2014 11:32

wsh (neregistrovaný)

Doručovali, ale pokud jste nebyl v době příjezdu kurýra na doma, byl to problém. Teď mají síť spolupracujících obchodů (u nás je to třeba DVD půjčovna), kde Vám to uloží a vyzvednete si to, kdy se Vám to hodí.

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák