Názory k článku
Zastaví Polsko dohodu ACTA?

Pavl
Pavl (neregistrovaný) 88.103.39.---
6. 2. 2012 8:07 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

Každá smluvní strana zajistí, aby její právní řád zahrnoval postupy prosazování práv,
v rozsahu stanoveném v oddílech 2 (Občanskoprávní prosazování) a 4 (Trestněprávní prosazování),
způsobem umožňujícím účinné kroky vůči jakémukoli porušování práv k duševnímu vlastnictví,
k němuž dojde v digitálním prostředí, včetně urychlených nápravných opatření, která by zabránila
porušování, a opatření, která mají odrazující účinek vůči dalšímu porušování.

Pokud se nemýlím, tato pasáž patří do oblasti "musí" a řekl bych, že by klidně mohla přinést nemalou cenzuru.

Docela by mě zajímalo, jak se na ACTA dívají redaktoři Lupy, zda jsou pro, nebo proti. Vím, že nemusíte odpovídat, ale jen bych rád věděl, na jaké straně stojíte. Když tak se pokusím Váš přístup k ACTA odhadnou z vašich článků :)

P.K.
P.K. (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 2. 2012 8:14 Nový

autorská práva jako přílepek k průmyslovým právům

Vážený pane,
zajímavé je, že si nikdo nevšímá následujícího:
Průmyslová práva jsou práva k vynálezům, průmyslovým vzorům, ochranným známkám a označením o původu zboží. Jejich charakteristickým rysem je, že vznikají teprve registrací. K nim se připojují nekalosoutěžní praktiky. Tato práva jsou v gesci MP ČR.

Autorská práva nevyžadují registraci a jsou v gesci ministerstva kultury ČR.V smouvě ACTA jsou vlastně přílepkem.
Zatím jsem nečetl, že by se MK ČR před podpisem smlouvy k ní vůbec vyjádřilo.
Zřejmě to uniklo na MZV před pokynem velvyslanci.

Michal Breškovec aura:55
6. 2. 2012 8:17 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Pevně doufám, že to Poláci pošlou do kytek a přál bych si, kdyby se uměli ozvat i ti naši suchaři - nicméně ti šli na ruku vždy těm kdo platí a zábavní průmysl platí dobře. Udivuje mě jen jedna věc, přes 40 let jsme tu měli totalitní režim, cenzuru, omezování práv a svobod občanů a kvůli pár šestákům se nám to tu pokoušejí zavést znovu, jak to, že protestuje jen těch pár "pirátů", to už jsme opravdu takové ovce?

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 10:53 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Tvuj vyklad je imho demagogicky (ne nutne vedome).

Nejde o par sestaku, ale o spravedlnost, o rovne pravo a svobodu pro vsechny. Piratstvi neni spravne, piratstvi je omezovani prava svobod autoru a v tomto pripade skutecne kvuli par sestakum.

Problem piratstvi je v tom, ze je tezko pravne postizitelne, protoze piraty chrani napr. pravo na soukromi. Tim pirati zneuzivaji sva prava k poskozovani prav cizich. Je to spravne? Mame to tak nechat? Ja myslim ze ne.

A ted tu stoji slozita otazka, jak tento stret prav resit. Protoze k poruseni necich prav dochazi a dochazet bude. Imho zdroj zla je v piratech v jejich neovladatelne chamtivosti a neni spravne jim na ukor autoru ustupovat. Jestlize nekdo zneuziva sva prava na ochranu k porusovani cizich prav, tak si takova prava nezaslouzi.

Michal Breškovec aura:55
6. 2. 2012 11:06 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Jak demagogický, to mi chceš říct, že kvůli zisku pár jednotlivců mají být 99% lidí po celém světe omezeny jejich práva? Proč? Ostatně "práva" držitelů práv a autorů jsou omezovány už zákonem výměnou za kopírovací monopol. Problém je, že tento monopol je už dlouho posilován v neprospěch spotřebitelů.
Nicméně toto celé je zcela zbytečná akademická debata, protože řešení jsou jasná a celkem snadná, jen monopol zábavního průmyslu je ignoruje a nemá zájem se přizpůsobit rozvoji technologií a potřebám zákazníků.

Patrick Zandl aura:90
6. 2. 2012 11:25 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Jaké vaše právo omezují autorská práva? Pokud se vám líbí myšlenka, že bychom neměli vyvražďovat ufony, můžete ji komukoliv svobodně sdělit, nemusíte mu k tomu přibalit celého Avatara. Pletete si právo na svobodu informací s právem na zabrání cizího díla :)

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 2. 2012 11:47 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Nevím sice jak přesně to myslel předřečník, ale tipuji, že narážel právě na zcela otevřené prolomení osobních svobod, poštovního tajemství jednotlivců na základě pouhé a mohl bych pokračovat na základě pouhého podezření ve jménu ochrany autorských práv.

Ano i ve středověku se prosťácké lůze za ukradnutý bochník chleba sekala ruka, porušili přece boží přikázání a vše bylo ZCELA morální a zákonné. Ti bohatší měli právo první noci, ostatní pro ně museli půl dne pracovat... a zase vše bylo naprosto přirozené, morální, zákonné po tisíce let.

Teď je jen otázka jestli se k tomuto stavu chceme zase vrátit.

To, že se začínají vyskytovat opační "extremisté", kteří by nejraději kopírovali články, vydávali je za vlastní a generovali z nich zisky je bohužel jen "Jánošíkovskou" reakcí. Toho navzdory legendám jistě neměl každý vesničan, kterému ukradnul prase rád... .

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 12:37 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Ja bych zrusil anonymitu na internetu a to dvema zakony. 1) Provozovatel serveru musi byt registrovany (jako kazdy jiny obchodni/pravni subjekt). 2) Provozovatel serveru pravne odpovida za anonymni obsah. A bylo by vystarano.

A prave proto, ze se nechceme vratit do minulosti, kdy prava nebyla stejna pro vsechny, nelze ustoupit piratum, kteri chteji autorum odebrat obecna prava jako pravo na odmenu za praci nebo pravo rozhodovat o cene vlastni prace nebo obecneji pravo rozhodovat jak se s vysledky vlastni prace ma nakladat.

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 2. 2012 12:44 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Ale vždyť právě ten 2. bod, který uvádíte je zcestný.

Je to naprosto to samé, jako kdyby do Lidlu přišla nakupovat holka s Mp3 přehrávačem, na kterém budou nelegální písničky a policie si pak přišla pro majitele Lidlů a zavřela ho... .

Již tradičně směšujete 2 věci, právo autora na odměnu/nakládání se svým dílem. A prolamování práv jiných.

Pokud někdo (např. onen Lidl) začne aktivně prodávat výtvor autora bez jeho svolení, pak přijede policie a zatkne ho, což bude jen a jen správné.

Takže prosím nemíchat více věcí dohromady.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 16:23 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Nikoli pro weby typu megaupload je hlavni cinnosti nabizet uzivatelum prostor pro verejne sdileni, pro lidl je hlavni cinnosti verejny prodej zbozi.

Spravna analogie je, ze je to jako by lidl prodaval piratskou hudbu (treba vypalovana cd) a hajil se tim, ze on za nic nemuze, ze jen prodava zbozi, za za to muze dodavatel toho zbozi, ale bohuzel, nevi kdo ten dodavatel je, protoze je anonymni.

Takze je vicemene spravne, ze prásla policie a zatkla provozovatele megauploadu. Akorat se obavam, ze zrovna tíhle nema tak uplne opíru v zakone a budou je popotahovat za neco jineho. Dva vyse uvedene zakony by imho efektivne resily vetsinu masoveho piratstvi, protoze jsou snadno vymahatelne a pritom pomerne spravedlive.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 16:39 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Jako vzdy, naprosto mimo ...

Pokud uz chcete prirovnani, tak si v Lidlu muzete vyrovnat na regal svoje zbozi (zdarma) a zakaznik si jej muze (zdarma) odnest, priapadne si muze (za penize) pronajmout nakupni vozik.

Zavreme tedy lidl, ktery pronajima nakupni voziky za to, ze vy tam nabizite kradeny vercajk (napr)?

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 18:28 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Presne tak, jestli bude nekdo nabizet prostory a kryti pro smenu kradeneho zbozi, tak jsem pro upravit zakony, aby byl povinen registrovat kdo to zbozi nabizo nebo za to zbozi prevzit zodpovednost.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 18:47 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

A proc by mel lidi resit vas problem? On nabizi regaly zdarma a nezajima ho kdo co tam polozi, penize chce jen za pronajem nakupniho voziku. Jestli vas nekdo okrad, tak si ho musite holt najit sam, jenze ono by se ukazalo, ze vas vlastne nikdo neokrad, protoze vam nic nechybi, ze.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 19:40 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Za prve to neni zdarma a za druhe nabizet prostory a kryti ke smene kradeneho zbozi, notabene na tom profitovat, neni cestne a je to trestuhodne. A je to daleko lepsi a mene zneuzitelne, nez dalsi reseni a to nasadit vsude kamery a monitorovat co kde lide delaji, k cemuz to bohuzel spise smeruje.

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
6. 2. 2012 22:23 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Ale ono to zdarma je.

Pokud vim, megaupload nefungoval nijak jinak. Jednoduse tam mohl kdokoli !zdarma! cokoli nahrat (umisteni na regal) a kdokoli jiny si to mohl zdarma stahnout (sebrat z regalu). Samo pokud mu nevyhovovalo ze musi behat pro kazdej bazmek znova (= nepobere to) tak si mohl pronajmout nakupni vozik (= rychlejsi stanovani, vice veci najednou ....).

uloz.to funguje uplne stejne.

A ani bych netvrdil, ze jeden nebo druhy profituje na necim "okradani" (nikomu nic nechybi), tak maximalne sem ochoten pripustit, ze vydelavaji na neschopnosti autoru. V tomhle pripade skutecne autoru, protoze jsou to oni kdo by mohl labely a dalsi parazity konecne poslat dohaje a dohodnout se s temahle serverama na (pravdepodobne) daleko lepsich podminkach.

Nedovolim si odhadnout kolik tak mohl byt prijem na jedno stazeni, ale prepokladam, ze vice nez jednotky Kc urcite - rekneme jeden dolar. A me tedy neprijde marne mit/nemit rekneme 25M za 50M downloadu (pri 50:50 s provozovatelem).

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 5:33 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Megaupload na teto sluzbe velmi dobre vydelaval. Verám ze se nebudete snazit tento fakt popirat. Na druhou stranu, z hlediska podstaty je to bezpredmetne, i kdyby ho zdarma provozovalá altrýistá na sve naklady, problem by to byl stejny.

Neni pravda, ze nikomu nic nechybi. Autorum chybi odmena za jejich praci, kterou pirati uzivali, odmena na kterou maji narok.

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
7. 2. 2012 8:11 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Nemaji ZADNY narok, porad dokola NEMAJI, nikdy nemeli a nikdy mit nebudou.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 8:35 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Maji, kazdy ma narok na odmenu za dobrovolne prijatou praci. Upirat nekomu tento narok je nemravne, je to zlo.

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
7. 2. 2012 9:57 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

kdyz na tom tak "bezpracne" vydelaval megaupload tak hrozne moc, proc to neudelaji vydavatele? kdyz se da vydelavat takovy haky na audiu/videu bez placeni je to preci zlaty dul tak sup sup do toho.

RomanL
RomanL (neregistrovaný) ---.225.broadband3.iol.cz
8. 2. 2012 12:53 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

No a oni snad za svou práci nedostali zaplaceno? A kolikrát na to ten nárok podle vás mají?

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 2. 2012 19:22 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Takže vy jste vlastně pro to, aby když tu teď linknu copyrightovaný obrázek nezavřeli mě, ale pana Zandla a vlastníky Lupy, rozumím tomu správě?

Případně pokud by se tomu pan Zandl chtěl vyhnout, měl by okamžitě na vlastní pěst vypátrat kdo sem, zaplatit si Reno Rejnse a Bobyho Sixkillera a okamžitě mě dopadnout a předvést na policejní stanici spolu se všemi možnými i nemožnými důkazy které sebral např v mém byte.

To, že ho pak zavřou stejně např. pro omezování mé osobní svobody, krádež mého majetku je vám už tak nějak jedno... a prostě to neřešíte.

Týjo... chlape co hulíte, stejnej matroš jako chlapci u Disneye co?

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 20:03 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Ne tak docela a to i kdyz pominu vese neseriozni neadekvatni prehaneni.

Takze ano, kdyby se z lupy stal server na kterem je 90 % nelegalne sireneho obsahu, jsem pro, aby to bylo realne postizitelne a primarne aby tuto zodpovednost nesl provozovatel serveru. Ten by mel ale jednoduchou moznost obrany a to moznost prevest odpovednost na majitele uctu, z ktereho byl nelegalni obsah nahran. Znamenalo by to, ze by zaprve musel evidovat jaky obsah ke kteremu uctu prislusi (coz lupa stejne dela) a pak take konkretne a primerene spolehlive vedet, komu jaky ucet prislusi. Primerene spolehliva znalost by byla otazka dohody a treba vyhlasky, ktera by nasla vhodny kompromis mezi spolehlivosti overeni totoznosti a narocnosti takoveho procesu. Zpocatku bych to zkusil na te urovni, na ktere to uz dnes z pravnich duvodu resi aukro nebo palmknihy. Jak vidite, kdybyste se v klidu zamyslel, prisel byste na daleko ohleduplnejsi reseni, nez ktere jste se mi snazil podstrcit. Asi neco hulite, co?

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 2. 2012 22:45 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Smím se zeptat, proč když vyznáváte tuto filozofii "otevřenosti", píšete přes anonymní profil se jménem "eee"?

A jak si pan Zandl ověří, že jste mu neposlal falešné jméno, neměl by zajít také k vám domu třeba?
A co když si jen půjčíte byt od kamaráda na den, nebylo by dobré "jen pro jistotu", aby ho nezavřeli, kdyby si váš byt prohlédl zda je skutečně váš?

No ne chápejte, když pak zavřou jeho když vás spravedlnosti "nedodá", musí si to nějak pojistit..., to snad chápete.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 5:54 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Protoze muzu.

To zalezi na panu Zandlovi a predevsim zakonu, co bude povazovat za dostatecne. Pokud pan Zandl dodrzi minimalni zakonem/vyhlaskou stanoveny autorizacni proces, dejme tomu overeni pres postu, bude z obliga, protoze se uz bude jednat o podvod vuci panu Zandlovi.

Dnes se zda, ze overeni pres postu je dostatecne, pokud ne, pujde lepsi overeni provest treba pres banky. Nebo se tim otevre prostor pro specialni komercni overovaci sluzbu, treba typu open-id, aby overovaci proces nebylo nutno absolvovat opakovane mnohokrat, nebo to konecne nakopne elektronicky podpis, to uz bych nechal na trhu, aby si sam nasel nejefektivnejsi reseni. Kazde opatreni samoztejme pujde obejit, cilem neni vymytit piratstvi, to nelze, stejne jako nelze vymytit vrazdy, loupeze a podobne, ale dostat piratstvi na beznou zlocinnou uroven, kdy se bude tykat par procent jedincu. Protoze za rozmachem piratstvi stoji jeho prakticka beztrestnost, neprokazatelnost, nic jineho.

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 2. 2012 23:14 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

"kdyby se z lupy stal server na kterem je 90 % nelegalne sireneho obsahu"

No vy si to představujete jako Hurvínek válku, takže ty "vaše" zákony se budou dodržovat jen někdy? Tedy "nějak" tak, že odkaz na autorsky chráněný obrázek od vás jakože vadit nebude, ale kdyby to dělalo víc lidí, stane se Lupy jakoby automaticky nějaké doupě zla a bude třeba "zásahu"?

Kdo to určí kdy už je to moc a kdy ještě ne? Soudy? Ale počkat to vlastně ne když bude stačit pouze podezření... hmm sáákra nějak se nám do toho zamotáváte, co?

Nebo si snad představujete, že zákony platí jen někdy a pro někoho a nevadí tedy, když jsou nepřesně formulované?

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 6:13 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Nic z toho co se mi snazite podstrcit jsem neuvedl, zamotavate se sam do svych smyslenek a neschopnosti racionalniho uvazovani.

Zakon bude platit pro vsechny. Rozhodovat kdy se na koho bude aplikovat budou (jak je bezne u vsech zakonu) sami poskozeni. Soudni proces je narocny, takze se vyplati vest spise vuci serverum typu megaupload nez vuci lupe s jednou nelegalne sirenou fotkou. Ale autorovi te fotky samozrejme nikdo nebude branit vest spor s lupou kvuli te fotografi.

Tommik
Tommik (neregistrovaný) ---.nmskb.cz
7. 2. 2012 10:02 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Iracionální jsou především takovíto mudralové, kteří nerozumí tomu, že technologie je nkrát napřed před legislativními zprasky, které se pokoušejí vytvářet a vytvářejí mocní. Pokud lidé jako Vy nepochopí, že internet je mimo jejich legislativní prostor, tak to budou stále zkoušet.
Pokud přesunu "pirátský" server Lupa na Kajmany, lidé jako vy začnou vyjednávat dohodu s Kajmany "proti internetovému terorismu". Jakmile se Vám za pět až deset let podaří dohodu s Kajmany vyjednat, zjistíte, že se ti piráti mizerný přesunuli do Burundi -> Goto vyjednávat s Burundi. Takže celý efekt bude v tom, že se většina webů už jen z obavy, aby na nich někdo nepublikoval "nelegální" obsah/odkaz přesunou do Asie, Afriky, Nauru a já nevím kam ještě...

Jarda
Jarda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 2. 2012 23:41 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Sice Vám rozumím, ale obávám se, že ty skutečně mocné podceňujte. Že na těch "Kajmanech" naši legislativu ignorují zdaleka neznamená, že ignorují legislativu třeba Velké Británie (koneckonců jde o její zámořské území) nebo USA. My na ně (na Kajmany) nemáme žádnou páku, oni (UK, USA) ano.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 16:36 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Proc by autor mel mit pravo na odmenu? On ma truhlar/insta­leter/... pravo na odmenu? A od kdy?

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 18:32 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Samozrejme, kazdy ma pravo na odmenu za dobrovolne odebranou praci, otrokarske systemy se nam uz podarilo prekonat.

Lol Phirae
Lol Phirae (neregistrovaný) 2001:5c0:1502:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 18:40 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Doufám, že si s sebou vždy nosíte vlastní židli. Za sezení na jiné byste totiž měl zásadně platit. Co za sezení, i za podívání.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 19:45 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

To je tak smesna demagogie, ze ji ani nebudu rozporovat. Je to zbytecne, protoze vy o tom stejne nechcete racionalne a poctive uvazovat, hledat nejlepsi cestu ke spravedlnosti. Vam jde pouze o osobni prospech a moznost beztrestne krast.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
6. 2. 2012 23:49 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

A vám zase o to, jak parazitovat současně na autorech a interpretech, tak na konzumentech!

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 6:18 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Parazitovat? Kde, kdy, jak a na kom? Rozvedte to.

Jedini paraziti ktere vidim jsou pirati, kteri parazituji na autorech a tech, kteri za komercni autorska dila plati a umoznuji tak jejich vznik.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
6. 2. 2012 23:43 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Další perla. Navrch se leskne, uvnitř písek.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 6:22 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Vas prispevek je urazlivy a postrada jakekoli argumenty, povazuji ho za projev zasti a bezmocne hlouposti.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 16:35 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Provozovatel serveru je kazdy uzivatel internetu => budeme registrovat vsechny obcany?

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 18:43 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Zatim se zda, ze by stacilo registrovat provozovatele serveru poskytujici verejnosti sluzby pro sdileni dat.

Ale obecne, proc ne, ucastnici telefonni site jsou take registrovani (ceske anonymni sim jsou vyjimkou, za kterou je cesko kritizovane podobne jako akcie na dorucitele) a to se jedna o sit daleko mene zneuzitelnou. Anonymita je matkou zlocinu.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 18:48 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Server poskytujici verejne data = kazdy stroj v siti, jeste neco? Nebo jen prezentujete svou tupost?

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 20:10 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Zda se ze muj napad je docela dobry, kdyz se pirati zacinaji cilit :-).

A jen upozornim, ze je rozdil mezi vasim verejnym poskytovanim dat a mym sdilenim dat poskytovanym verejnosti.

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
6. 2. 2012 22:29 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Ne, tady se jen snazi diskutovat tupec, ktery vubec netusi, jak funguje sit. Rozdil neni vubec zadny. I pokud zustaneme (u pranepatrne) soucasti internetoveho provozu jakou je web, tak znacna cast uzivatelu (jejiz podil se stale zveda) provozuje vlastni webserver (pravda, nekteri o tom ani nevedi).

Znacna cast stroju (velmi vysoke % widlich stroju) ma otevrene porty sdileni disku - ven, do internetu. Opet plati, ze o tom znacna cast uzivatelu vubec nevi, ale treba jim nevadi ze si kdokoli muze browsat po jejich disku.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 6:48 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Jestli tim tupcem minite sebe, pak bych doceka i souhlasil. Jestli me, tak se ve svem usudku opet mylite. Je to bezpredmetne, ale jen pro vasi informaci, mam prakticke dovednosti programovat sluzby na urovni ip a pracovat s raw pakety.

Uzivatel ktery nevedomky provozuje web server ho pravdepodobne neposkytuje jako sluzbu verejnosti umoznujici sdileni dat - tedy napriklad neumoznuje cizim lidem na nej nahravat neautorizovany obsah. Ony i ty sdilene disky jsou zpravidla jen pro cteni. A pokud snad nekdo nabizi prostor pro nelegalni sireni autorskych del, pak necht za to nese odpovednost.

Dolozte, ze se tak deje ve velmi vysokem procentu. Pokud by "me" zakony meli vejit v platnost, muselo by zde byt pre hodne obdobi, aby se na to provozovatele webu mohli technicky pripravit. To dava i siroky prostor pro osvetu, ktera by probehla v mediich, vydani zaplat pro operacni systemy, ktere by zprehlednily spravu sdilenych disku a podobne opatreni. Neni to duvod, proc takove opatreni nezavest. Kdyz jsme se dokazali vyporadat s otroctvim, nepochybne to zvladneme i s piratstvim, staci jen chtit a hledat cestu jak to provest, nikoli duvody, proc to nejde.

Michal Breškovec aura:55
6. 2. 2012 18:49 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Člověče, tvoje názory nejsou jen hloupé, ale já bych řekl, že i nebezpečné. Myslím, že by se ti moc líbilo v KLDR, zkus popřemýšlet o emigraci z politických důvodů, určitě tě vezmou.

dekuji
dekuji (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 20:17 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Take si myslim, ze me napady by ucinne snizili piratstvi a jsou tedy piratum nebezpecne.

A co se tyce kldr, tam maji system, ktery stavi na tom, ze bohate mensine krade a chude vetsine dava. Take tam radi urcuji jak a za kolik ma co kdo delat. Tam by se melo libit piratum, protoze ac si to neuvedomuji, tak tyto postoje vuci autorum prosazuji, v kldr je akorat aplikuji i na fyzicke vlastnictvi.

Michal Breškovec aura:55
6. 2. 2012 20:20 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Skutečně takto funguje režim v KLDR? To jsou věci, já si myslel, že prominentní menšina si žije v blahobytu, zatímco miliony obyčejných Severokorejců chcípají hlady, to jsem ale truhlík...

Lol Phirae
Lol Phirae (neregistrovaný) 2001:5c0:1502:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 20:24 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Strana má vždycky pravdu. Takže fuj, styď se šířit takové pomluvy o hladomoru, jinak tě stihne spravedlivý trest smrt za rozvracení lidovědemokra­tického zřízení! :-D

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 7:02 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Skutecne maji v kldr system, ktery takto funguje. Ze to nechapete je proto, ze povrchne pozorujete dusledky, nejdete do hloubky a nevnimate priciny. Stejne spatne jako korejci by nakonec dopadli i pirati, kdyby se dostali k politicke moci, bezohlednost, chamtivost a bezpravi se nakonec vzdy projevi stejne, kdyz padnou zabrany.

Ivan
Ivan (neregistrovaný) ---.114.broadband4.iol.cz
7. 2. 2012 19:12 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

mate perfektni argumentaci :). Jde videt jak se troll krakonos a nas znamy troll x pekne certi a jde videt na jake urovni dokazou diskutovat. A to nam jeste chteji rikat jak to bude lepsi.

Diky

Tom
Tom (neregistrovaný) ---.nmskb.cz
6. 2. 2012 17:40 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Tak si založ vlastní internet a na něm se registruj až do alelujá.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
6. 2. 2012 23:40 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

To bylo námahy, než jsi tohle lejno vytlačil, že? Měl bys navštívit preventivně proktologa, nemusel bys pak eat pokaždé, než něco stvoříš.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 6:26 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Vas prispevek je urazlivy a postrada jakekoli argumenty, povazuji ho za projev zasti a bezmocne hlouposti.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) 62.216.147.---
6. 2. 2012 15:46 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

No, jenže když ve středověku někdo okopíroval něčí dílo, tak za to nejen že nebyl trestán, ale naopak stal se tím rovnocenným původnímu autoru a autor byl potěšen, že vytvořil něco tak skvělého, že to chce i někdo jiný než jeho mecenáš. Pravda, tehdy nebyly kopírovací techniky tak rozvinuté...

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
6. 2. 2012 11:51 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

ap mne jako nezucastnenou osobu omezuji jiz ted bez acta aniz bych ap uzivall (kupoval cd/dvd) nebo je porusoval (siril chraneny obsah) nebo vyuzival (legalne stahoval treba z netu) tak musim tuto saskarnu platit a to nikoliv ve forme dani statu, ale poplatkum regulerne privatnim firmam! a za nic! jenom proto, ze si nekdo neni schopen sam chranit jak rikaji "svuj majetek" a chteji po me abych jim na to prispival.
asi byste taky pane zandl koukal jako jojo, kdyby prisel nejaky vyberci a oznamil vam, ze po vas chce 2000kc protoze si vam soused hodla poridit alarm a kamerovy system. tudiz se mu pekne cela ulice musi slozit. no a pokud projde acta tak by si soused mohl jeste poridit ochranku, coz vas bude stat vic penez a pocitejte s tim, ze pri kazdem vjeti do ulice budete lustrovan a bude vam provadena z casu na cas prohlidka auta i domu, protoze jen, slovy klasika, jen sprosty podezrely.

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 2. 2012 12:02 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Abych to řekl ještě polopatičtěji, jestliže je/bude současný právní systém nastaven následovně (odhlédněme od různých nedbalostí a jiných okecávek).

Stahneš si písničku Michaela Jacksona - 5 let vězení
Zabiješ Michaela Jacksona - 4 roky vězení

Přestane být lidem celkem jedno co vlastně páchají, když tresty jsou stejné a začne docházet i kradikalizaci, dočkáme se skutečných pirátů, ne jen pomyslných holčiček co si stahujou Mp3 do Iphonů... .

Bennie _ aura:71
6. 2. 2012 12:18 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Pane Zandl, nepřeháníte to s tou demagogií? :))) více co je to princip proporcionality? To co vy obhajujete je v diametrálním rozporu s tímto principem.

Například vydávání osobních údajů soukromým subjektům bez soudního příkazu, digitální gilotina, date retention, vydávání osobních údajů pro trestní i správní stíhání i v těch nejbagatelnějších věcech atd.

Prohledávání soukromé pošty a soukromých souborů bez konkrétního podezření, zabavování nosičů dat, kontrola osobních zásilek, domovní a osobní prohlídky (dle acta snad dokonce i bez soudního příkazu) atd.

Vám to možná přijde jako přiměřená omezení, za účelem ochrany autorských práv, mně to přijde spíš jako hon na čarodejnice a obětování osobní svobody a listovního tajemství nás všech kvůli mrzkého penízu pro potulné pasáky medvedů a "rádoby impresária" :)))

Zaregistroval jste poslední dvě rozhodnutí ústavního soudu ohledně zrušení povinnosti data retention v ČR a ohledně zrušení §88 TŘ? :) Doporučuji Vaší ctěné pozornosti jejich odůvodnění, bude to jistě poučné.

Patrick Zandl aura:90
6. 2. 2012 12:49 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Vy to přeháníte s tou cholerickou reakcí. Měl jsem dojem, že pisatel píše o stávajícím, nikoliv hypoteticky budoucím stavu, který bohdá platit nebude. Samozřejmě, že mi přijde nesmysl, aby kdokoliv mohl kohokoliv jen tak šacovat. Ale taky mi přijde nesmysl, aby autor o svém díle nemohl rozhodovat a nechápu, kde v tom nabyvatel vidí omezení kromě toho, se kterým souhlasí při nákupu díla...

Michal Breškovec aura:55
6. 2. 2012 13:10 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Omlouvám se za nedostatečnou odezvu v komunikaci, ale jsem v práci a dost busy. Takže jen ve zkratce - na toto téma doporučuji desátou kapitolu "Majetek" v Lesigově Svobodné kultuře - tam je pěkně popsáno, proč prostě musí být práva autora omezena a je to tak správně. Je to sice vztaženo na právo USA, ale podstata věci zůstává.

Bennie _ aura:71
6. 2. 2012 13:52 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

:) podle psychologa jsem spíš flegmatik

Ale to co já popisuji, to je stávající stav, nikoliv budoucí, to všechno se již dnes děje :))) To vy nevíte?

Kdokoliv asi neeee, tak daleko ani acta nejde, ta tohle privilegium dává jen ouředním orgánům :))

Jen ať si autor rozhoduje :)))) Ale ať se také sám stará a nechce to platit z našich daní. Já také chci o svých manželských právech rozhodovat sám, ale nepožaduji, aby celníci inšpicírovali na potkání kdejakýho vometáka :) jestli mi náhodou neoprávněně neužívá mojí manželku nebo nějaký jiný manželky, když už ho budou kontrolovat ne? :)

A sorry ale to je pro mne podstatně důležitější, než jestli džexksnovi někdo nehaleká pro zábavu ty jeho cinty bez ouředního povolení.

Ambro
Ambro (neregistrovaný) ---.11.broadband15.iol.cz
6. 2. 2012 14:25 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Moje právo omezuje třeba to, že když si jdu koupit paměťovou kartu do foťáku, platím z toho autorský poplatek OSA (nebo komu to). Za co? Nafotím na tuto kartu fotky (řekněme svatbu) a ty fotky pro všechny svatebčany vypálím na DVD (řekněme 50 kopií). Jdu si tedy koupit prázdná DVD a z každého DVD platím autorský poplatek OSA (nebo komu to). Za co? A na těch 50 prázdných DVD už to udělá celkem zajímavý peníz. Na dotaz proč to platím, tak proto, že prý "se na ta DVD dají nahrát pirátské kopie hudby". Líbilo by se vám, kdybyste i když nejezdíte po dálnici jste museli mít dálniční známku, protože s Vaším autem "byste mohl" jet po dálnici?
A teď ACTA: Nesmím překonat ochranu proti kopírování, ani vytvářet kopie pro vlastní potřebu. Takže Cactusem vybavené CD si nesmím ripnout do rádia v autě, nebo třeba do iPODu. Proč? Pokud vím, tak platím za licenci k tomu, že to můžu poslouchat. A nepřijde mi logické, že pokud chci tu skladbu v MP3, tak pěkně hupky šupky na iTunes a koupit si ji znovu...
Nechcu sse zastávat pirátů, sám nepirátím a nešířím. Ale přijde mi, že se dneska svět staví na hlavu (a jsem zvědav, kdy z ní spadne). Obávám se, že se toho stihnu dožít a chci vidět, co se stane... Kdyby byla ACTA a autorské zákony před 100 lety, tak dneska neexistujou lidové písničky (nesmíš to ve škole učit, ani zpívat v hospodě, pokud z toho nezaplatíš autorský poplatek).

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 16:44 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Copak danicka, brzo budete platit dane (na silnice), dane v benzinu (na silnice) a jako bonus jeste myto (na silnice) a ty silnice uz neboudou sjizdny ani pro pasovou techniku.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
6. 2. 2012 23:48 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Nesmím, nesmím, nesmím... Smím, pokud to umím dělat tak, aby mi nic nedokázali. Takže ACTA bude jen buzerace těch nešikovných, čili zbytečná a škodlivá záležitost.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 16:33 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Kolik autoru vykradli tvurci Avatara?

Pindal
Pindal (neregistrovaný) ---.151.broadband12.iol.cz
6. 2. 2012 11:12 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Jejda. Chamtivost pirátů je opravdu zdroj zla, zvlášť když pobijou děti, ženy (po znásilnění), muže (znásilnění možné) i ty autory a pak loď potopí. Prostě děs a hrůza.

Mňo a jinak k tomu porušování autorských práv. Neovladatelná chamtivost jistě není vydělávat i 70 let po smrti. No jéje. To je přece naprosto normální požadavek. Rovněž je v pořádku předpokládat, že koupí papíru či nosiče dat chci porušovat autorská práva. No jéje. Právo na soukromí je přežitek, nejprve kontroly na hranicích pak i doma. Máte recht. Spravedlnost, rovné právo a svoboda pro všechny to jde vidět všude kolem nás, že?

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 16:45 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Piratska strana chce legalizovat jednani, ktera jste popsal?

Ano, pokud uznavame institut dedictvi, tedy ze potomci maji prospech z prace svych predku, tak na tom nic chamtiveho neni a nevim proc by to melo byt omezeno jen na 70 let. Co kdyby vem nekdo znarodnil vas dum, ktery pronajimate, po 70 letech od vystavby? Protoze je prece chamtive chtit vydelavat na necem tak starem? Principialne je to to same.

Takze abych odpovedel, ne, snaha vydelat na vlastni praci a majetku neni chamtivost, a predevsim, je to dobrovolna zalezitost, nikdo vas dotycna autorska dila konzumovat nenuti, muze si svobodne vybrat alternativni. Vyjimkou by bylo, kdyby vas nekdo nutil konkretni autorske dilo uzivat, treba stat nejaky software, pak by byla nutna opatreni proti zneuziti. Ale napriklad co se tyce komercnich autorskych del pro zabavu, tak v tom nemam nejmensi pochybnosti.

Oproti tomu piratstvi je projev chamtivosti a hlavne, je to forma nasili.

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
7. 2. 2012 2:48 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

to neni o znarodnovani domu 70 let po zakoupeni, ale o tom, ze jako byvaly najemnik toho domu mate povinnost mi jeste 70 let po vasem odstehovani platit najem.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 7:17 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Nemate pravdu, vas primer je spatny. Mam doma stovky knih, hudebnich cd, dvd a bluray filmu i her. Tedy znacne mnozstvi komercnich autorskych del ruznych druhu, ani za jedno z nich nemusim po 70 let pravidelne platit i kdyz je nepouzivam.

Dum stejne jako treba film nebo videohra je vysledkem prace skupiny lidi, do ktere nekdo investoval mnozstvi penez a komu vysledek teto prace patri. A myslim ze at investor investoval do domu ebo do filmu, mel by mit stejne pravo s nim komercne nakladat. Napriklad ho prodat nebo s nim poskytovat komercni sluzby. A opravdu nevim, proc by jedno nebo druhe melo po nejake dobe byt znarodneno a prejit do narodniho vlastnictvi. To je podle me nespravedlne i kdyz samozrejme vyhodne pro ty, kdo chce prijit zdarma k vysledkum cizi prace.

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
7. 2. 2012 10:05 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

ale platite, a ted nemluvim o poplatcich z uplne vseho kolem vas co se byt jen drobnosti tyka a/v vcetne papiru aniz bych mel co spolecneho s nejakym a/v dilem.
mluvim o tom, ze jdu do kina = zaplatim, koupi, si dvd = zaplatim, koupim si br = zaplatim, posloucham radio v praci = zaplatim, po 10 letech vyjde best of = zaplatim, zkratka za napriklad jedno a/v dilo zaplatim napriklad 5x. vsude se hlasa jak si na dvd kupuju jen licenci, ovsem kdyz vyjde na br tak platim plnou cenu znovu ne jen za placku+manipulacni poplatek protoze licenci jiz davno mam.
.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
6. 2. 2012 12:07 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Kecy! Jde ne o pár šestáků, ale o miliardy a teplé židle povalečů, parazitujících na autorech a interpretech! A tam, kde jde o prachy, jde všechno ostatní, včetně demokracie, stranou! Podle mne nejsou umělci žádní nadlidé a je nejvyšší čas, zavést pro ně stejné podmínky, jako pro vynálezce: Chceš ochranu? Podej přihlášku, zaplať 600 Kč a po pěti každých pěti letech další dva tisíce, jinak máš smůlu! A jak pirátství řešit? jednoduše. Zvést daň z internetu, kterou budou platit ISP podle počtu připojených klientů, tyto peníze nacpat do chřtánů nenažrancům z OSA a dalších, tím je umlčet, protože o nic jiného, než vlastní koryta jim nikdy nešlo a nechat internet na pokoji. Jenže tohle speciellně USA nikdy nedopustí, znamenalo by to, že by nemohly internet celosvětově šmírovat a o to jde ACTA především. Pokud jde o náš podpis; může za to vláda, která přísně tajným usnesením zaúkolovala prezidenta, aby ACTA podepsal a ten to následně nařídil naší velvyslankyni v Japonsku. (Takže až budete chtít kvůli ACTA někoho zbušit, začněte u prezidenta a vemte to přes všechny ministry, počínaje dnes už ex, Kocourkem, to usnesení je jeho dílo!) Problém je v tom, že tento podpis je za současného stavu neodvolatelný a závazný, bez ohledu na to, jak se k ACTA postaví senát a parlament a za nedodržování této zrůdnosti nám hrozí astronomické pokuty! Takže pokud bychom ACTA opravdu nechtěli, máme jedinou šanci, jak toho dosáhnout, totiž opustit EU.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 16:32 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Demagogicky je tvuj pristup. Nic jako dusevni vlastnicvi a pravo na nej NEEXISTUJE.

To je jen umely konstrukt a duvodem toho konstruktu je (pro autory kupodivu) nikoli blaho autoru, ale blaho spolecnosti.

A jelikoz (jak se ukazuje) blahu spolecnosti (tedy tem 99% autoru - neb autory jsme vsichni) prospeje daleko vic tento konstrukt zrusit, tak je to jedina spravna cesta.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
6. 2. 2012 18:58 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Obecne mate pravdu, obecne neexistuje ani hmotne vlastnictvi, objektivne existuje pouze pravo silnejsiho. Vsechno ostatni je jen spolecenska dohoda, umely konstrukt.

Nemyslim si, ze blahu spolecnosti prospeje upreni prav nejake skupine lidi. Dusevni vlastnictvi je ochrana dusevni prace ktera ma v dnesni spolecnosti minimalne ten samy vyznam jako prace fyzicka a zasluhuje si pozivat stejne ochrany. To co povazujete za obecne blaho je jen nemravna kratkozraka chamtivost, ktera se bohuzel velmi rozmohla.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 19:18 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Hmotne vlastnicvi existuje z jedineho duvodu. Kdyz neco mam ja, nema to nekdo jiny. Pozbude smyslu presne v okamziku, kdy lidstvo zprovozni technologii replikace hmotnych veci. Pak nebude mit vlastnicvi vubec zadny smysl, protoze kdokoli bude moci mit prakticky zdarma a kdykoli repliku cehokoli.

Strasna predstava, co? Zadne fabriky, zadni dopravci, proste jen lusknu prsty a bude mi v predsini stat replika Davida.

Mno a lidstvo v prubehu poslednich rekneme 30ti let zprovoznilo replikator na data, prakticky dokonaly - replika temer nic nestoji a proto jsou repliky proste bezcene. Kdokoli muze mit kopii lusknutim prstu. Kliknu a muzu mit doma kopii Bible kralicke ....

Zadne skupine se zadna prava neupiraji, zadna prava totiz nikdy neexistovala. Ucelem odjakziva bylo ochranit nikoli autory, ale vydavatele pred jinymi vydavateli. Nemuze byt vubec reci o pravech autoru. Pravem autora je tak maximalne byt uveden jako autor. Ve chvili kdy svuj vytvor proda vydavateli, ztraci (minimalne by z logiky veci mel) veskera majetkova prava. A je tedy an vydavateli aby se popasoval s ekonomickou situaci, stejne jako remeslnik si musi kurevsky rozmyslet, jestli si muze dovolit nakoupit nakladne stroje.... a pokud bude remeslnik vyrabet neco, co si kazdy zvladne doma udelat lusknutim prstu, tak jednoduse nic neproda.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 8:30 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Stejne existuje dusevni vlastnictvi, ja neco vim a ty ne, ja umim neco vytvorit a ty ne. Otazku kterou resime je jina a to pravo na vlastnictvi.

To ze neco mas jeste neznamena, ze ti to nemuzu vzit, ze je spatne ti to vzit. Staci vyznavat pravo silnejsiho a ze pravo na vlastnictvi ma ten silnejsi a ze tak je to spravne a dobre a je to. A ted mi rekni, proc bych te nemel majznout necim po hlave a neokrast te? Protoze je spravne a dobre, kdyz te okradu, protoze jsem silnejsi a sila je zdroj dobra.

Presto to v lidske spolecnosti funguje jinak. Lide zjistili, ze je vyhodne, kdyz nejsou tak silni individualisti a ze mnohem lepsi je pro vsechny, tedy spolecnost, kdyz spolupracuji. A vymysleli si nejaka pravidla souziti. A tato pravidla se vyviji s vyvojem lidske spolecnosti a jejiho poznani.

Po nekolika tisici letech se nam podarilo dospet k dulezitym vysokym mravnim hodnotam, predevsim rovnosti prav pro vsechny, bez ohledu na pohlavi, rasu a tak dale. Tento proces jeste neni zavrsen, jak v uplatnovani tohoto idealu rovnosti, tak v jeho globalizaci, zatim je teritorialni, ale to je jen otazka casu a dalsiho nevyhnutelneho vyvoje. Neni cesty zpet, pokud lidstvo nema projit hlubokou krizi a i ta by vedla pouze k ociste a pokracovani vyvoje timto smerem.

Pro udrzeni zivota a vyvoje lidstva je podstatna a dulezita prace lidi. A to nejen fyzicka, ale i dusevni. Cim je nase civilizace vyspelejsi, tim vetsi vyznam a dulezitost ma dusevni prace, tim je hodnotnejsi a tim vetsi ochranu prirozene potrebuje. Technologicky boom, ktery lidstvo posunul o notny kus vpred je uzce spjat s mravnim vyvojem lidi a ochrane dusevniho vlastnictvi. Prave jeho ochrana umoznila do dusevni prace, do vedy, vyzkumu i kultury investovat daleko vice prostredku.

Pripadnou moznosti replikovat fyzicke veci by se jen o to vic zvysil vyznam a hodnota dusevni prace a o to vic by se zvysila jeji ochrana. Je _naivni_ si myslet, ze by napriklad automobilka velmi draze vyvinula novy automobil a lide si ho pak zdarma replikovali.

Moznost zdarma replikovat informace a data neznamena, ze se daji zdarma take ziskavat a vytvaret. A tedy ani ze nemaji zadnou hodnotu. A pokud maji hodnotu, je potreba ji uhradit. A tak to je a tak tomu bude, dokud k vyvoji lidstva a jeho udrzovani pri zivote bude nutna lidska prace, at fyzicka nebo dusevni.

Ano, pokud autor vydavateli proda majetkova prava ke svemu dilu, tak uz je nema. Ale to je veci dohody mezi autorem a vydavatelem. Obecne to neni nutne. Vydavatel autorske dilo muze vydat, aniz by mu autor sva prava k dilu prodal.

To ze zadna prava nikdy neexistovala, tim chcete rict, ze nemate zadna prava? To snad ne. Prava (a povinnosti, na ty se rado zapomina) jsou veci spolecenske dohody a jsou tu od nepameti.

Normativ
Normativ (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 2. 2012 22:29 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

1. hmotné vlastnictví je společenská dohoda s kořeny hlubokými tak, jak je lidstvo staré. Hmotné vlastnictví je hluboce zapuštěno v naší morálce. Někdo tomu říká učebnicový příklad přirozeného práva, někdo říká, že je to nařízení od Boha (nepokradeš). Společenská dohoda, že je to v zákonech je jenom formalismus toho, co máme všichni v sobě - lidé všech civilizací, které aspoň vytvořily něco jako stát.

2. duševní vlastnictví není nic z toho, co jsem psal v prvním odstavci. Je to JEN společenská dohoda. Velmi moderní (pouhých pár set let) a zcela umělá.

3. Duševní práce je jistě nesmírně důležitá, ale duševní majetek a hmotný majetek se z principu zásadně liší a proto je nesmysl chtít pro ně stejnou ochranu.

4. Upření práv nějaké skupině lidí je NAPROSTO BĚŽNÝ jev, který provází změny zákonů, které se dějí. Někdo měl právo vlastnit otroky a potom mu to právo bylo upřeno a většina lidí (že by chamtivci?) má pocit, že blaho na světě bylo zvýšeno. Občas je někomu upřeno právo jít na potrat, občas je někomu upřeno právo postavit si uprostřed vesnice zámek s věžičkami - a je velmi subjektivní, jestli je to pro blaho společnosti, nebo není. Obecně je ale nesmysl, že to, že jsou někomu upřena nějaká práva, není pro blaho společnosti.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 9:01 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

V podstate souhlas s (1), viz muj predesly prispevek, je to dano vyvojem lidstva, kdy v pradavnych dobach bylo fyzicno daleko vyznamnejsi a dulezitejsi, nez duchovno. Nicmene nesouhlas s (2). Uz na kmenove urovni a samanismu se zacalo rozvijet i dusevni vlastnictvi - pravo na informace, znalosti i kulturu. Pricemz za a) ani dnes se fyzicke vlastnictvi nijak zvlast nerespektuje a kdyz lide mohou, tak ho hromadne porusuji (viz hitler nebo komunisti) b) dusevni vlastnictvi ma v dnesnu dobe daleko vetsi vyznam a hodnotu a proto si zasluhuje vyssi pravni ochranu.

Ad 3. V principu se nelysi a v principu by proto meli pouzivat stejnou ochranu. Minimalne na te urovni, ze vysledky cizi prace (at jsou hmotne nebo nehmotne) si nikdo nemuze jen tak privlastnit a uzivat je.

Ad 4. Ano, obecne mate pravdu. Ale ne v kontextu rovnosti. Jestli to nebylo z meho projevu zrejme, tak to napravuji. Pravo vlastnit otroky nebo treba pravo prvni noci neni rovne, je jen pro privilegovane a ke vsemu zasahuji do prav jinych lidi. Ne vsechna prava jsou dobra a spravedliva a mnoha hsou historucky prekonana. Ja ohledne autorskych del a piratstvi hovorim o pravu na odmenu za praci. Toto pravo patri vsem bez rozdilu, je spravedlive a dobre. Byla by chyba ho vsem odebrat a byla by chyba a nespravedlnost odebrat ho nejake skupine lidi.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
6. 2. 2012 23:56 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

S tou stejnou ochranou souhlasím. Takže truhlář, který vyrobí židli, bude oprávněn vybírat poplatek za použití od každého, kdo si na ni sedne a tento poplatek budou smět vybírat jeho dědicové ještě 70 let po tom, co natáhne bačkory! Jak by se ti to líbilo? zaplatíš pokaždé, když si někde sedneš! Doma, v hospodě, v tramvaji, v autě... protože mezi truhlářem, vyrábějícím židle a ,,umělcem" páchajícím libovolný kumšt podle tebe není rozdíl. Takže buď se bude platit za používání čehokoli každému, kdo to vyrobil, nebo se všem zaplatí za výrobek jednou a dost! Současný stav je diskriminační je nutno udělat vše pro to, aby se změnil ať už tím, nebo oním směrem.

eee
eee (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
7. 2. 2012 9:25 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Presne tak. I truhlar by mel mit a ma pravo zidli pronajmout na misto prodeje a to klidne na neomezene dlouho. Je to jeho zidle a muze ji na trhu nabizet za jakych podminek chce (pokud to zakon z nejakych jinych, treba bezpecnostnich duvodu nezakazuje nebo neomezuje, viz drogy, zbrane, el. spotrebice tridy 0 a podobne), to je jeho pravo.

A jestli nejake klienty za takovych podminek najde, necht je mu prano. Rozhodne jsem proti tomu, aby nekdo mohl rict, tvoje podminky se mi nelibi, takze ja si tu zidli vezmu jen tak a kaslu na tebe. Nebo aby se mu zakazovalo zidle pronajimat.

At si kazdy sve zbozi nabizi svobodne jak chce. Takova svoboda je prospesna. Umoznuje nalezt v trzni ekonomice to nejprijatelnejsi reseni, flexibilitu a siroke moznosti. Vy byste snad chtel nekomu diktovat jak ma prodavat sve zbozi? Libilo by se vam, kdyby vam nekdo neco takoveho diktoval?

V
V (neregistrovaný) 195.8.126.---
10. 2. 2012 2:38 Nový

Re: Zastaví Polsko dohodu ACTA?

celé vlákno

Jsi pomatený. Truhlář se pronajímáním jedné židle samozžejmě nemůže uživit. Potřebný počet židlí (tisíce, desetitisíce) by musel vyrobit, každou jednotlivou.
Který autor musel "vyrobit" alespoň přibližně tolik a/v děl? Jde o to, že prodávají/pro­najímají stále dokola binárně shodnou věc, kterou vyrobili jednou a dál ji jednoduše kopírují. To u židlí samozřejmě nejde, každá jednotlivá bude originál.
Truhlář musí odvést práci přesně tolikrát, kolik židlí potřebuje k tomu, aby se uživil. Autor a/v odvede práci jen jednou ale chce ji prodávat opakovaně stále dokola.
Tahle srovnání prostě budou vyždycky kulhat, protože dávat rovnítko mezi hmotného vlastnictví a duševní je zcestnost.

Alanos
Alanos (neregistrovaný) 82.117.146.---
6. 2. 2012 9:22 Nový

Ovečky

celé vlákno

Češi byli a budou vždycky ovečky. Dovedeme kecat akorát doma u televize a nebo v hospodě u piva ./televizi nemám a do hospody nechodím /

Pindal
Pindal (neregistrovaný) ---.151.broadband12.iol.cz
6. 2. 2012 10:02 Nový

Re: Ovečky

celé vlákno

Tak aspoň, že máš ten internet. Bééé, bééé.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
6. 2. 2012 12:13 Nový

Re: Ovečky

celé vlákno

Jak dlouho? Je jen otázka krátkého času, kdy internet bude stejně ,,svobodný", jako vládou ovládaná masmédia. Nebo se snad nějaká TV stanice někdy zmínila o tom, co se stalo na Islandu? Pokud to takhle půjde dál, můžeme bez obav volit komunisty, totalitní tlak se sice nezmění, ale aspoň zmizí z ulic bezdomovci a klesne kriminalita.

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
6. 2. 2012 12:00 Nový

Re: Ovečky

celé vlákno

to pak neni divu ze ti z toho rasi misto mozku vlna, beee

Jarda
Jarda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 2. 2012 12:41 Nový

Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

Vřele doporučuji, je k dispozici i v češtině. Je to ukázka neskutečného pokrytectví. Je uvedena jako "Obchodní dohoda proti padělatelství ", proti čemuž samozřejmě nelze nic namítat. Ale při podobnějším studiu se člověku ježí vlasy. Tak například:

KAPITOLA II, ODDÍL 1, ČLÁNEK 6, odst. 4:
* Žádné ustanovení této kapitoly nelze vykládat tak, že od některé ze stran vyžaduje, aby její úředníci nesli odpovědnost za úkony provedené při výkonu svých úředních povinností ...

ČLÁNEK 12, odst. 2:
* Každá strana zajistí, aby její soudní orgány měly pravomoc přijmout, bude-li to na místě, prozatímní opatření bez slyšení druhé strany, ...

ČLÁNEK 22, odst. 1.
* Každá strana zajistí, aby přinejmenším v případech ... porušení autorského práva nebo práv s ním souvisejících v komerčním měřítku bylo zavedeno trestní řízení a tresty.

lol
lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
6. 2. 2012 13:26 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

presne tak, tohle psal urcite nejakej fasounek nevsiml jste si zda nejaky oddil teto dohody nestanovi, pod pohruzkou trestu smrti zastrelenim na miste, i patricny pozdrav signataru acta? treba srazenim pat, predpazenim pravice a raznym hajl hitla?
celkem by to k celkovemu tonu "dohody" i pasovalo.

wheder
wheder (neregistrovaný) 2001:718:2:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 13:43 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

KAPITOLA II, ODDÍL 1, ČLÁNEK 6, odst. 4 - ano, tady chybi zodpovednost
ČLÁNEK 12, odst. 2 - to uz davno plati, soud muze vydat predbezne opatreni
ČLÁNEK 22, odst. 1 - tohle uz taky plati (TZ § 270 odst. 2 a)

afg
afg (neregistrovaný) 78.136.130.---
6. 2. 2012 15:10 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

Vlastností té smlouvy je to, že je daná tak jak je a tak se musí přijmout. Neexistují žádné výjímky a ústupky.

MTB
MTB (neregistrovaný) 213.210.151.---
6. 2. 2012 16:29 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

Tak za prve, to neni pravda (ACTA v rade bodu dava na vyber, co implementovat do nardoniho pravniho radu a co ne) a za druhe - kolega chtel ukazat, ze tezko lze spatrovat neco skandalniho ve vyse uvadenych ustanovecnich ACTA, nebot oboji je v nasem pravu jiz desitky let, takze ACTA nic noveho, radoby desiveho, nezavadi.

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 16:49 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

Jiste, trebas jen povinost zajistit, aby poskytovatel sluzby (trebas ISP) predaval osobni udaje o svych klientech jine soukrome osobe (trebas vydavateli) - a to samozrejme bez soudu a tudiz bez jakychkoli dukazu.

Pripadne moznost (opet bez onoho zasahu soudu) pozadovat odstaveni nejake sluzby.

MTB
MTB (neregistrovaný) 213.210.151.---
6. 2. 2012 17:02 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

Ad 1) Neni to bez soudu, vyda ty udaje jen pokud podam zalobu na porusitele prav (čl. 27/4) . Navic, co jena tom divneho? V realnem svete vim, koho chci zalovat, tady potrebuji soucinnost ISP. Pokud ISP soucinnos neposkytne, logicky by mel byt odpovedny za jednani treti osoby, jejiz identitu skryl (samozrejme pokud by se ukazalo, ze tato "ukryta" osoba porusovala neci prava). Bez tohoto ustanoveni vubec nelze vymahat jakakoliv prava v prostedi interentu (nemusi jit jen o IP), pricemz v normalnim svete to lze a nikomu to nepripada divne. Co je tedy divneho na tom, nastavit na internetu pravidla stejne, jako v realnem svete?

Ad 2) To je podle Vas kde? Mam dojem, ze si to nejak spatne vykladate...

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 17:54 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

V realnem svete si muzu podat zalobu na koho chci, trebas na souseda ze mi ochcava plot. A v realnem svete to nemusi vubec byt pravda, proto mi soud nepovoli ziskavani zadnych dalsich informaci, abych moh svoje tvrzeni dokazat.

Pokud nejsem schopen sam ziskat dostatek dukazniho materialu, nechapu, proc bych mel svoji neschopnost prenaset na nekoho jineho, ve vyse ovedenem pripade napriklad na obec, po ktere bych chtel aby mi sdelila rekneme datum narozeni souseda.

Nehlede na to, ze ISP vubec nemusi zadne blizsi informace znat. Ke svemu provozu to prevazne vubec nepotrebuje - IPcka muze pridelovat naprosto nahodne a klidne je co hodinu menit, IPv6 toto dokonce predpoklada a systemy (min widle) jsou by defaul nastaveny tak ze IP adresu anonymizuji.

Uz vubec nemluve o tom, ze nechapu, proc by nekdo mel omezovat prava konkretnich fyzickych osob na zaklade neceho tak pofiderniho, jako je nejaky nicnerikajici identifikator nejakeho stroje v siti.

MTB
MTB (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 2. 2012 23:29 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

Tak pravda jsem nemel primo na mysli poskytovatele pripojeni ve vztahu k jejich uzivatelum,tam by poskytnuti takovych informaci mock nicemu nebylo (jak spravne pisete).V praxi je mnohem vetsi problem typicky u uctu na eBay a podobnych aukcnich serveru, kde se z vesela prodavaji ve velkem padelky a opravneny subjekt v zasade nema sanci,jak tomu zabranit. A pritom neni vyjimecne, ze vznikaji takove servery zrizene jen na oko (samozrejme ne eBay) a provozovatel takoveho serevru si sam zrizuje ucty, aby prodaval ve velkem padelky. To uz je pak dost prasarna, to snad sam uznate.

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
6. 2. 2012 23:49 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

Jenze to prave ACTA resi - aby poskytovatel (v principu jakekoli) sluzby byl povinen (na sve naklady) zjistovat informace pro nekoho, kdo se cejti (co se tyce autorskych prav, o padelcich neni v techto odstavcich vubec ani slova) poskozen.

A priklad? Jednoduse, rekneme ze sem napisu, ze Prolux jsou zlodeji. Prolux (na zaklade ACTA zakonu) obratem pozada o predbezne opatreni - odstaveni Lupy z provozu. A zaroven bude po lupe chtit, aby zjistila kdo sem. Duvod - rekneme neopravnene nakladani s registrovanou znackou ... (naka blbost se dycky najde).

MTB
MTB (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 2. 2012 0:09 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

Takhle jednoduche to neni,to co jste napsal je desive zjednodusena demagogie. Ja vim, ze chcete dat ilustrativni priklad, ale neni mozne to takto prekrucovat (pak to nekdo zopakuje a nakonec to bude jako s tou kontrolou mobilu na hranicichi - ACTA nic takoveho nezavadi, ale diky diletanstvi medii se to dava jako priklad toho, jak je hrozna).

System predbeznych opatreni funguje desitky let a pokud by nekdo postupoval tak, jak pisete vyse, tak za prve by soud takove predbezne opatreni na 99% nevydal a pokud snad nahodou vydal, tak by Prolux na to tezce prodelal, protoze by pak nakonec Lupe a vsem ostatnim dotcenym stranam musel hradit ujmu (tedy vice nez pouhou skodu!) tim, ze pozadal o predbezne opatreni, ktere bylo neopravnene. Takhle to v praxi zkratka nechodi.

Nemluve o tom, ze to s tou ochrannou znamkou, jak pisete, je take blbost.

Nicmene, zase se musim vratit k tomu hlavnimu -pokud by na diskuzich opakovane nekdo siril lzive informace, ktere jsou objektivne zpusobile napr, k tomu, ze poskodi jineho soutezitele,vidite jako nespravne, ze by ISP mel mit urcitou povinnost poskytnout soucinnost tomu, kdo se chce branit?

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
7. 2. 2012 0:23 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

Ale ACTA presne toto zavadi. Napriklad kontroly na hranici jsou sice "nepovine", ale jsou tam. Stejne jako to, ze pokud kontrolujici nabude !dojmu! ze jde o padelek (a to se tyce i !!!osobnich!!! zavazadel a jejich obsahu), tak jej je (tentokrat bez vyjimky a povine) musi zadrzet.

V nekterych pripadech se sice zminuje cosi jako "komercni" cinnost, ale ta neni nikde nefinovana => naprosto na libovuli.

Soud muze vydat predbezne opatreni ( v soucasnosti) jen na zaklade zcela jasnych dukazu a to jeste jen z vyjmenovanych duvodu a vpripadech ze hrozi velmi zavazne poskozeni necich zajmu. Rozhodne predbezne opatreni nemuze vydavat automaticky proto, ze si to nekdo preje a to presne ACTA narizuje = na pozadavek labelu vydat predbezne opetreni (bez diskusi, bez dukazu .... proste jen proto, ze to nekdo chce).

Ano, je tam i zminka o tom, ze pokud bude ona postizena osoba timto poskozena, ze ten kdo ji poskodil svoji neopravnenou zadoti nese neklady. A ja klidne hned dodam, jak by to vypadalo v realu. Label vam necha odstavit web, vy se budete 5+let soudit nacez soud vyhrajete, firma samo mezi tim krachla. Ted muzete zalovat label, ale sem zvedav z ceho to budete platit, protoze oni samo tvrdi, ze zpusobili skodu za par tisicovek.

Prehanim? Vazne? Zcela konkretni priklad jak to bude vypadat - Ceska BSA.

MTB
MTB (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 2. 2012 0:35 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

Kde je v ACTA napsano, ze staty musi zavest kontrolu osobnich veci na hranicich? Nikde, naopak tam stoji, ze kontrolu osobnich zavazadel staty zavadet nemuseji. Ale hlavne - toto mame upraveno jiz 9 let (narizeni EU 1383/2003), nikdo se proti tomu doted nebouril, funguje to zcela normnalne jiz roky a najednou, ze ACTA neco zavadi...ja nestacim zirat.

ACTA je mizerny dokument, ale media ji uplne demonizuji a dav tomu veri, aniz by si ji byt precetl, anebo si ji sice precetl (coz bude asi Vas pripad), ale naprosto bez znalosti ostatnich (podotykam jiz platnych!) zakonu z ni vyvozoval neco, co v ni neni.

To osotatni, co pisete - nemate pravdu, ACTA nejde ani o krok dal,nez je platna zakona uprava, nechci se s Vami hadat, nemam sanci Vas presvedcit, to by bylo na hodinovou debatu s tim, ze bych musel citovat platne zakony, jeiich vztah k mezinarodnim smlouvam, judikaturu atp. Ono to neni tak jednoduche, jak si laik,ktery si precte jednu smlouvu, hned mysli. Ale neberu Vam Vase pravo si myslet,ze tomzu rozumite a ze je to jasna vec.Pravu a fotbalu totiz, jak znamo, rozumi kazdy. Pokud budete zitra na te panelove diskuzi, mozna k tomu reknu vic, a to presto, ze nemam v umyslu ACTA obhajovat.

MTB
MTB (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 2. 2012 0:36 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

jen pro upresneni-ACTA nejde ani o krok dal v uprave predbeznych opatreni, aby mne snad pak nekdo hned nechytal za slovo...

Santiago
Santiago (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 2. 2012 17:55 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

> Pokud ISP soucinnos neposkytne, logicky by mel byt odpovedny za jednani treti osoby, jejiz identitu skryl ... Co je tedy divneho na tom, nastavit na internetu pravidla stejne, jako v realnem svete?

Ale ta pravidla zdaleka nejsou stejna - pokud v realnem svete napr. nekdo z obchodu vyhodi dlazebni kostkou po aute stojicim venku a rozbije mu sklo, tak take nema majitel obchodu povinnost preventivne vsechny identifikovat a v pripade, ze se nepovede nalezt vinika, nebude za tu skodu odpovedny.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
7. 2. 2012 0:06 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

ACTA je právnický zmetek, který si může vyložit kdo chce jak chce! Už je z tohoto důvodu s ní absolutně nelze souhlasit.

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
7. 2. 2012 0:27 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

Ono je to jeste lepsi. Soucasti te dohody je existence "vyboru", ktery ma tu dohodu vykladat. Tudiz v okamziku, kdy by to bylo schvaleny, vybor vylozi (trebas) ze ony pasaze se slovy "muze" je treba chapat jako doporuceni a ze na ty staty, ktere je neimplementuji bude pohlizeno jako na staty podporujici vyrobu plagiatu => jejich obcane budou podlehat podrobnycm prohlidkam na hranicich ...

MTB
MTB (neregistrovaný) 213.210.151.---
6. 2. 2012 13:46 Nový

Re: Tak jsem si tu dohodu přečetl

celé vlákno

Ad cl 12) tomu se rika predbezne opatreni a mame ho (nejenom my) v pravnim radu tak od prvni republiky. ACTA v tom smyslu nejde ani o krok dal, nez je zavedena pravni urpava. Zapomnel jste take citovat cl. 12 odst. 4 a odst. 5., ACTA (obe taktez davno platan v nasem rpavnimr adu CR), ono by tak pak nevypadalo tak desive... Ale ono je vzdy lepsi citovat jen to, co vypada skandalne :)

Ad c. 22 odst. 1) Clanek 22 upravuje neco jineho, asi mate na mysli cl. 23. Nicmene upozornuju, ze trestni odpovednost za porusovani autorskych prav tu mame take nejmene 30 let... Takez zadna novinka.

Pochybující
Pochybující (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
6. 2. 2012 15:08 Nový

Máte nějaké důkazy pro to, že byl web ODS hacknut ?

celé vlákno

"Bohužel došlo i na další přetěžování (např. webu poslanecké sněmovny), a dokonce i na hacknutí (webu ODS). "

Já se domnívám, že šlo o akci, kterou ODS umožnila sama, aby marketingově podpořila opozici, kterou sama ovládá podobně jako ke stejnému účelu sloužily věci veřejné. Šlo by o to, nahnat voliče, kteří vás nemají rádi k opozici, kterou máte pod kontrolou. Která tyto hlasy buď spláchne do záchodu nebo ve druhé variantě vám je přinese zpátky do koalice (v tomto případě se musíte snažit hodně, aby strana překonala 5 procent, proto třeba ze sebe Topolánek dělal většího debila (prosím nebrat jako urážku, je to popis taktiky, nejde mi o vulgárnost) než jakým je a proto by ODS mohla obětovat i nějaké své voliče, které zatím ještě jsou u nich. Nebýt VV, ODS by vládu sestavovala jen velmi těžko. Ani vy nemáte důkaz, že se jednalo o skutečný hack. Proto bychom měli pracovat s oběmi možnostmi a držet se jen faktů - došlo ke změně obsahu webu ODS. Že šlo o hack je spekulace.

Nyní se v médiích objevila další zpráva, že Anonymous předali redakci(ím?) nebo dali na internet (ve verzi idnesu) osobní údaje členů ODS. Nikde je nevidím, proto pracuji s verzí, že došlo k úniku-neúniku. "Předání dat" redakci deníku, který jako většina v ČR, je modrý až za ušima.

Tedy k předání ani nemuselo dojít, jde o vytvoření obrazu: ti piráti (s anonymous je má veřejnost spojené) to jsou ti, kdo útočí na ODS

Jedná se o klasický wikileaks únik, kdy k žádnému reálnému úniku nedochází a je jen mediálně bublinizován. Pokud někdo víte o tom, že ta data jsou opravdu venku, dejte prosím link.

Může jít taky o snahu přesvědčit členy ODS, aby tlačili na své poslance, že ten internet je potřeba omezovat. Tedy přesně opačné, než piráti-anonymous oficiálně deklarují.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
7. 2. 2012 0:03 Nový

Re: Máte nějaké důkazy pro to, že byl web ODS hacknut ?

celé vlákno

Webové stránky ODS jedou pod Fedorou, heslo root nebylo zprovozněno, takže k datům se mohl dostat bez problémů každý. Adminem je člen ODS a dle agentury JPP kvalitní pitomec, dané problematice, t. j. zabezpečení webu, absolutně nehovící.

Pochybující
Pochybující (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
7. 2. 2012 13:20 Nový

Re: Máte nějaké důkazy pro to, že byl web ODS hacknut ?

celé vlákno

Agentura Jiná paní povídala hlásí, že to zase takový pitomec není a že to mohlo být naschvál, pokud to tak vůbec bylo. Navíc se to ani nemuselo stát, mohlo dojít prostě k vydání článku o údajném úniku, dodání pár vzorkových dat pro článek a to je celé. A důkazy na stole nikdo pro žádnou verzi nemá, že.

Lol Phirae
Lol Phirae (neregistrovaný) 2001:5c0:1502:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 17:13 Nový

Česká vláda pozastaví ratifikaci protipirátské smlouvy ACTA

celé vlákno

http://zpravy.idnes.cz/ceska-vlada-pozastavi-ratifikaci-protipiratske-smlouvy-acta-ptn-/domaci.aspx?c=A120206_150939_domaci_jw

Pétík Nečasů, naše vyžrané prasátko, již vyměkl (divné, chvástal se tuhle, jaký je starý politický pes) nebo jen zkouší, až občanská ostražitost pomine?!

x
x (neregistrovaný) 2001:470:92a1:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 17:56 Nový

Re: Česká vláda pozastaví ratifikaci protipirátské smlouvy ACTA

celé vlákno

Rek bych, ze dedukce je spravna - jednoduse se bude vymejslet, jak to schvalit tak, aby se o tom pokud mozno pred schvalenim nemluvilo a pak bude pozde. Viz podskrabnuti ve vlade - on to snad neodsouhlasil? Jo taak, on nevedel s cim souhlasi - pek je ovsem nesvepravny a jako takovy by mel byt okamzite a neprodlene zbaven veskerych prav.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
7. 2. 2012 0:16 Nový

Re: Česká vláda pozastaví ratifikaci protipirátské smlouvy ACTA

celé vlákno

Věděl to velmi dobře Klaus, který dal rozkaz k podpisu a věděla to i celá vláda, která prezidentovi podpis jednomyslně doporučila, (usnesení je přísně tajné), jen Šláfenberk to, jako obvykle, zaspal. Takže celá naše pravice je jen banda podrazáků.

Pochybující
Pochybující (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
6. 2. 2012 21:25 Nový

Re: Česká vláda pozastaví ratifikaci protipirátské smlouvy ACTA

celé vlákno

Klíčové slovo je pozastavil. Co to je pozastavit něco po podpisu v japonsku? Do kdy pozastaveno? Do té doby, než se o tom bude hlasovat? V čem je tento stav jiný než stav nepozastavený ? :-)

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
7. 2. 2012 0:12 Nový

Re: Česká vláda pozastaví ratifikaci protipirátské smlouvy ACTA

celé vlákno

V ničem. Je podepsáno, takže to platí a podpis je neodvolatelný. Ratifikace je jen habaďůra k oklamání davů.

JC
JC (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 2. 2012 0:15 Nový

Re: Česká vláda pozastaví ratifikaci protipirátské smlouvy ACTA

celé vlákno

Koukam, ze Vy vite o prijimani mezinarodnich smluv uplny kulovy... Jen mi neni jasne, proc mate potrebu tuto svou ocividnou neznalost vytrubovat do sveta.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
7. 2. 2012 0:17 Nový

Re: Česká vláda pozastaví ratifikaci protipirátské smlouvy ACTA

celé vlákno

Kulový víte naopak vy! Nebo tu jen účelově lžete.

JC
JC (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 2. 2012 0:19 Nový

Re: Česká vláda pozastaví ratifikaci protipirátské smlouvy ACTA

celé vlákno

Tak kdy se podle Vas stane mezinarodni smlouva pro Cesky stat zavazna?

David Navara
David Navara (neregistrovaný) 88.103.76.---
6. 2. 2012 20:09 Nový

Jste komunističtí zloději

celé vlákno

A komunističtí lháři, kteří kradou a řvou, že hájí svobodu. Je to úplně totéž, jako když se kradly pozemky a řvalo se o spravedlnosti. Jste stejně ohavní. A pokud zvítězíte, jako zvítězili komunisti, sami na to doplatíte, pak si budete moct krást sami mezi sebou tak akorát videa svých protestních akcí. Pitomečci.

Lol Phirae
Lol Phirae (neregistrovaný) 2001:5c0:1502:----:----:----:----:----
6. 2. 2012 20:15 Nový

Re: Jste komunističtí zloději

celé vlákno

No, zato tobě koukám někdo ukrad mozek. :-P

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
6. 2. 2012 22:34 Nový

Re: Jste komunističtí zloději

celé vlákno

To tezko, kde nic neni, ani cert nebere ... (a kopirovat neni co).

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
7. 2. 2012 0:08 Nový

Re: Jste komunističtí zloději

celé vlákno

Raději ta videa, než slabomyslné krváky Made in USA.

Michal
Michal (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 2. 2012 0:01 Nový

podivejte se na sebe, nez priste budete kritizovat jine

Žádný člen redakce ani spolupracovník se nesmí dopustit plagiátorství. Při reprodukci jakéhokoli typu obsahu (text, fotografie, video) musí být uveden jeho autor formou adekvátní k rozsahu převzatého materiálu. - tolik z casti vaseho kodexu- me by zajimalo, zda vam staci to, ze musi byt uveden autor, ve vasem pripade se jedna ale o kradez a porusovani zakona na kazdem kroku, protoze se autora samotneho nezeptate, anebo jezdite po svete s kufry penez, myslite si, ze staci jen uvest autora a uz to neni kradez?

Michal
Michal (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
7. 2. 2012 0:10 Nový

kdyz se podivam na tento clanek

tak sami nejste schopni nic publikovat samostatne, jenom papouskujete po uprave to, co bylo napsano davno pred vami a cerpate z jinych webu, bez odkazu by jste si ani neskrtli a ptam se? bylo vam to dovoleno, zaplatili jste za to, kritizovani jinych by vam slo, na Lupa.cz jsem chodil kdysi strasne davno a celkem rad, ale dnes je to jen žumpa