Hlavní navigace

Změny podílů ve Slevomatu: neznámí holandští investoři posilují

Patrick Zandl

Koncem prosince zapsal obchodní rejstřík změny podílů ve Slevomatu. Významně se snižují podíly fyzických osob na úkor společností registrovaných v Nizozemí.

Podíl Tomáše Čupra jako fyzické osoby se snížil již dříve z 27 % na 18,2 % v září 2011, nyní klesl dokonce až na 3,6 %.

Podobně podíl Martina Kormana klesl z 16,3 % na 3,16 %. Podíl Miton Investment, který se v září vyšplhal na 52,1 % se nyní dostal jen těsně přes rozhodující polovinu, a to na 50,6 %.

Naopak posiluje Enern (celým jménem Daily Deals Enern Investment) spoluvlastněný někdejším výkonným ředitelem portálu Centrum.cz Pavlem Muchou, jeho kolegou z Centra Radovanem Nesrstou a především Petrem Šmídem, bývalým šéfem ruské Alfa Bank. Podíl Enernu stoupl z 13,3 na 16,4 %.

UX17_pulpitel2

Nově se mezi investory objevuje firma Bizthusiasm (13,7 %) a In-Bridge (12,4 %), obě registrované v Nizozemí. Podíly nápadně odpovídají původním podílům Tomáše Čupra a Martina Kormana, je tedy možné, že byly prostě vyvedeny mimo českou jurisdikci například kvůli vyšší právní jistotě a pružnosti při dalších investičních akcích, na důvod změny majetkového uspořádání Tomáš Čupr redakci neodpověděl a ani jinak není z rejstříku zřejmé.

Zároveň došlo k navýšení základního kapitálu na 1,234 milionu Kč.

Našli jste v článku chybu?
11. 7. 2012 21:16
martin (neregistrovaný)

Pane Zandl, "neznami holandsti investori" vubec nejsou neznami. Tedy jen pro poctive novinare, kteri nejsou lini se podivat do holandskeho obch. rejstriku:). A ten rika, ze 100% majitelem Bizthusiasm BV je Tomas Cupr.

8. 2. 2012 17:51
Demarco (neregistrovaný)

Nevíš co říkáš, Nizozemí je pro cizince daňový ráj, stejně jako Anglie nebo Kypr.