Hlavní navigace

Zpětná kompatibilita v Internet Exploreru 8

Jiří Macich ml.

Vývojáři Internet Exploreru se rozhodli, že jeho osmá verze bude podporovat vlastní meta tag, jehož prostřednictvím mohou tvůrci stránek definovat pro jakou verzi Internet Exploreru byla stránka původně vytvořena a podle toho jí pak osmá verze prohlížeče od Microsoftu vykreslí. Je to kvůli zachování zpětné kompatibility s weby, které vznikaly v době většího rozšíření starších verzí nejrozšířenějšího prohlížeče současnosti. Autoři stránek tak s příchodem nového Internet Exploreru nebudou muset…

Vývojáři Internet Exploreru se rozhodli, že jeho osmá verze bude podporovat vlastní meta tag, jehož prostřednictvím mohou tvůrci stránek definovat pro jakou verzi Internet Exploreru byla stránka původně vytvořena a podle toho jí pak osmá verze prohlížeče od Microsoftu vykreslí. Je to kvůli zachování zpětné kompatibility s weby, které vznikaly v době většího rozšíření starších verzí nejrozšířenějšího prohlížeče současnosti. Autoři stránek tak s příchodem nového Internet Exploreru nebudou muset své weby předělávat, bude stačit doplnit patřičný meta tag. (Root.cz)

Našli jste v článku chybu?
24. 1. 2008 14:52
Jan Mikula (neregistrovaný)
"Autoři stránek tak s příchodem nového Internet Exploreru nebudou muset své weby předělávat, bude stačit doplnit patřičný meta tag."... naopak. Autoři stávajících stránek nebudou muset dělat vůbec nic. Prostě se stránka zobrazí jako v IE7. Pouze pokud bude vývojář chtít používat nové zobrazovací jádro IE8, tak přidá speciální meta tag. Navíc v IE8 bude zachován tzv. quirk mode pro kompatibilitu s IE6.
25. 1. 2008 10:22
hmm to je teda divné nikdy jsem to nepochopil takové jednání, tímto krokem se podle mých zkušeností s tvorbou a optimalizací webů připravujete o více než polovinu návštěvníků. Jelikož většina nikdy nesáhne po ničem jiném než co mají v základu Windows (tohle mám ověřené už z reakcí a hlavně z dlouhodobých statistik). Tak vám přeji hodně návštěv.