Hlavní navigace

Zpovědnice.cz reaguje na reportáž televize Nova

Jiří Macich ml.

Televize Nova ve dnech 25. a 28. listopadu odvysílala v Televizních novinách dvě reportáže o šíření rasismu po Internetu. Obě reportáže jsou k dohledání v internetovém archivu televize. V reporážích bylo mimo jiné upozorněno na rasistické texty objevující se v diskuzích serveru Zpovědnice.cz. Provozovatel Zpovědnice.cz poskytl mediím následující prohlášení: „Omlouváme se veřejnosti za pochybení, která umožnila setrvání podobně zaměřených textů na stránkách serveru, a zavazujeme se k přijetí…

Televize Nova ve dnech 25. a 28. listopadu odvysílala v Televizních novinách dvě reportáže o šíření rasismu po Internetu. Obě reportáže jsou k dohledání v internetovém archivu televize. V reporážích bylo mimo jiné upozorněno na rasistické texty objevující se v diskuzích serveru Zpovědnice.cz.

Provozovatel Zpovědnice.cz poskytl mediím následující prohlášení: „Omlouváme se veřejnosti za pochybení, která umožnila setrvání podobně zaměřených textů na stránkách serveru, a zavazujeme se k přijetí kroků vedoucích v maximální možné míře k zamezení podobných situací. Zároveň bychom však chtěli zdůraznit, že příspěvky vkládané uživateli nejsou provozovatelem serveru před zveřejněním schvalovány, korigovány ani žádným způsobem nevyjadřují jeho názor. Velmi důrazně se ohrazujeme i proti vyznění obou zmíněných reportáží, které mohly vzbudit dojem, že je diskusní server www.zpovednice.cz orientován nebo účelově využíván na propagaci rasové nenávisti. Provozovatel jakékoliv formy rasové i jiné diskriminace jednoznačně odmítá a stejné stanovisko zastává i převážná většina našich návštěvníků.“

Celkem zajímavě v reportáži vystupují zástupci Linky bezpečí, kteří se ohradili proti údajně neautorizovanému použití svého loga na stránkách Zpovědnice.cz. Logo je ve skutečnosti bannerem a objevuje se mezi odkazy na doporučené weby. Část uživatelů serveru Zpovědnice.cz totiž má problémy, se kterými by jim právě Linka bezpečí mohla poradit. Podrobnější vyjádření Linky bezpečí se nám zatím nepodařilo získat.

Reportáž se zmínila i o osobních stránkách webdesignera Adama Guttenberga sídlících na http://www.gut­t.cz, v jehož osobním blogu se objevil odkaz na jedno video vystavené na serveru Google Video. Stránky byly po odvysílání reportáře odstaveny. Než se situace uklidní, web byl odstaven. Web nebyl, není a nebude rasistickou stránkou. Po shlédnutí reportáže naší vaší televize Nova jsem se musel pousmát. Ať si pan Dlabaja doplní znalosti o vyhledávání na Internetu a možná najde stránky s opravdu rasistickým obsahem, píše autor v dočasně umístěném prohlášení, které nahrazuje původní obsah stránek.

Našli jste v článku chybu?

30. 11. 2006 22:32

Standa (neregistrovaný)
Ten příspěvek na Zpovědnici byl 4 roky starý... To abych se bál provozovat jakékoliv diskuzní fórum s obavou, že nějaký šašek mi tam zanechá vzkaz (je jedno jestli rasistický nebo jinak porušující zákony) a nějaký Dlabaja o mě natočí pomlouvačnou reportáž a nikomu nevysvětlím, že já za to nemůžu, že nejsem jako administrátor schopen ve svém volném čase číst denně stovky příspěvků.

Myslím, provozovatel Zpovědnice by měl podat na Novu žalobu, protože příště se obětí štvavé kampaně Novy může stát …

30. 11. 2006 17:44

Nejdříve hacknutý Seznam, pak rasismus... Co bude příště?

Na televizní noviny nekoukám (ČT1 rulez), ale možná bych mohl začít :-) Sednout si v klidu do křesla, žrát popcorn jako v kině a smát se nepravdivým reportážím a živým vystupům rádoby reportérů :-)

DigiZone.cz: Placené VoD a obsah zdarma

Placené VoD a obsah zdarma

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Test na HIV je zdarma i za pět set

Test na HIV je zdarma i za pět set

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka