Hlavní navigace

Zpráva z kachní farmy: PVT kupuje CESNET!

Marek Antoš 17. 8. 1998

Tak jako se koncentruje trh snad ve všech oblastech podnikání v České republice, začal se tímto směrem měnit i trh připojení na Internet a navazujících služeb - zprávu o nejnovější akvizici PVT vám přináší Kachna!

Tak jako se koncentruje trh snad ve všech oblastech podnikání v České republice, začal se tímto směrem měnit i trh připojení na Internet a navazujících služeb. První větší událostí je dnes zveřejněná transakce, kdy akciová společnost Podnik výpočetní techniky kupuje firmu CESNET. Toto zájmové sdružení právnických osob se dostalo do vážných ekonomických problémů díky odchodu několika významných zákazníků. To se přičítá zejména tlaku ředitele Jana Gruntoráda a několika dalších „vlastníků“ sdružení na co možná největší snížení mzdových nákladů, kdy ve firmě nezbyl téměř nikdo, kdo by problematice Internetu a připojení vůbec rozuměl.

Rozpadla se struktura oddělení pomoci zákazníkům a díky prázdninám studentů také celé technické oddělení. Po neustálém napadání serverů ze strany hackerů, kdy se jim téměř pokaždé podařilo něco se stroji udělat, zůstalo bez elektronicky šířených informací většina zákazníků. Domovské stránky tak de facto zůstaly v provozu jen těm, kteří si jejich vytvoření zadali právě u CESNETu. Většina těchto objednávek totiž nebyla vyřízena a adresy stránek byly přesměrovány na stránku s nápisem „Ve výstavbě“.

Většina ze sedmi statečných zákazníků, kteří u CESNETu do těchto chvil zůstali, se tedy může těšit na zdokonalení služeb ze strany poskytovatele, kterým je nyní fyzicky PVT. Ten však oproti původním předpokladům hodlá zachovat ve svém sortimentu služeb i značku CESNET. „Nevím o žádném jiném názornějším příkladě, který by tak jasně ukazoval praktiky socialistického chování firmy na konci druhého tisíciletí v tržním prostředí, jako je právě CesNet. Proto hodláme jako raritu tuto obchodní značku nadále propagovat, i když pod ní de facto žádné služby poskytovány nebudou, což ale není zase tak výrazná změna“, odpověděl na naši otázku Boris Bělousov, vedoucí projektu pvt.net. Doufejme, že jméno CESNET úplně nazanikne, aby nám všem připomínalo staré dobré časy.


Autorem tohoto štvavého pamfletu, pocházejícího z nejpodlejších pohnutek a zapšklé zloby, výjimečně nejsem já. S laskavým dovolením autora, kterým je jistý Kačer, jsem jej přebral z nového serveru Kachna, který hodlá přispět ke zdravé informovanosti české Internetové veřejnosti. Kromě počítačových kachen tu najdete i jejich družky z jiných oblastí, titulní strana je v tuto chvíli zasvěcena národní umělkyni a nositelce řady vyznamenání za dobrou práci Jiřině Švorcové. Mezi nejúděsnější obrázky o českém farizejství ovšem patří čerstvá informace o aktivitách nejmenovaného guru českého Internetu Peterky J. a známého soudního znalce Smejkala V., oba vyšší postavy, naposledy spatřených v Praze. Považte, založili si nový server, na který by gentleman nevkročil (co Gentleman věru netuším), a ještě na jeho existenci upozorňují nefalšovaným spammingem! Více se o této otřesné události pochopitelně dozvíte na Kachně.

KL_HLASOVANI

K nejgeniálnějším českým filmům podle mne patří Rozpuštěný a vypuštěný. Dovolím si z něj použít nosný citát jedné scény: Kachny – kachny – kachny.

Marek Antoš a všichni z Kačerova

Našli jste v článku chybu?
Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka