Hlavní navigace

Zpráva z kachní farmy: PVT kupuje CESNET!

Marek Antoš 17. 8. 1998

Tak jako se koncentruje trh snad ve všech oblastech podnikání v České republice, začal se tímto směrem měnit i trh připojení na Internet a navazujících služeb - zprávu o nejnovější akvizici PVT vám přináší Kachna!

Tak jako se koncentruje trh snad ve všech oblastech podnikání v České republice, začal se tímto směrem měnit i trh připojení na Internet a navazujících služeb. První větší událostí je dnes zveřejněná transakce, kdy akciová společnost Podnik výpočetní techniky kupuje firmu CESNET. Toto zájmové sdružení právnických osob se dostalo do vážných ekonomických problémů díky odchodu několika významných zákazníků. To se přičítá zejména tlaku ředitele Jana Gruntoráda a několika dalších „vlastníků“ sdružení na co možná největší snížení mzdových nákladů, kdy ve firmě nezbyl téměř nikdo, kdo by problematice Internetu a připojení vůbec rozuměl.

Rozpadla se struktura oddělení pomoci zákazníkům a díky prázdninám studentů také celé technické oddělení. Po neustálém napadání serverů ze strany hackerů, kdy se jim téměř pokaždé podařilo něco se stroji udělat, zůstalo bez elektronicky šířených informací většina zákazníků. Domovské stránky tak de facto zůstaly v provozu jen těm, kteří si jejich vytvoření zadali právě u CESNETu. Většina těchto objednávek totiž nebyla vyřízena a adresy stránek byly přesměrovány na stránku s nápisem „Ve výstavbě“.

Většina ze sedmi statečných zákazníků, kteří u CESNETu do těchto chvil zůstali, se tedy může těšit na zdokonalení služeb ze strany poskytovatele, kterým je nyní fyzicky PVT. Ten však oproti původním předpokladům hodlá zachovat ve svém sortimentu služeb i značku CESNET. „Nevím o žádném jiném názornějším příkladě, který by tak jasně ukazoval praktiky socialistického chování firmy na konci druhého tisíciletí v tržním prostředí, jako je právě CesNet. Proto hodláme jako raritu tuto obchodní značku nadále propagovat, i když pod ní de facto žádné služby poskytovány nebudou, což ale není zase tak výrazná změna“, odpověděl na naši otázku Boris Bělousov, vedoucí projektu pvt.net. Doufejme, že jméno CESNET úplně nazanikne, aby nám všem připomínalo staré dobré časy.


Autorem tohoto štvavého pamfletu, pocházejícího z nejpodlejších pohnutek a zapšklé zloby, výjimečně nejsem já. S laskavým dovolením autora, kterým je jistý Kačer, jsem jej přebral z nového serveru Kachna, který hodlá přispět ke zdravé informovanosti české Internetové veřejnosti. Kromě počítačových kachen tu najdete i jejich družky z jiných oblastí, titulní strana je v tuto chvíli zasvěcena národní umělkyni a nositelce řady vyznamenání za dobrou práci Jiřině Švorcové. Mezi nejúděsnější obrázky o českém farizejství ovšem patří čerstvá informace o aktivitách nejmenovaného guru českého Internetu Peterky J. a známého soudního znalce Smejkala V., oba vyšší postavy, naposledy spatřených v Praze. Považte, založili si nový server, na který by gentleman nevkročil (co Gentleman věru netuším), a ještě na jeho existenci upozorňují nefalšovaným spammingem! Více se o této otřesné události pochopitelně dozvíte na Kachně.

K nejgeniálnějším českým filmům podle mne patří Rozpuštěný a vypuštěný. Dovolím si z něj použít nosný citát jedné scény: Kachny – kachny – kachny.

Marek Antoš a všichni z Kačerova

Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život