Hlavní navigace

Ztrácí český Internet dech?

Mirek Zeman

Mimořádně zajímavou zprávu vydala předevčírem agentura ČIA. Tedy zajímavou… její obsah je celkem všední, zato však titulek! Titulek zajímavý bezesporu je – Český Internet ztrácí dech, klesá počet uživatelů. Stojíme skutečně nad propastí?

Mimořádně zajímavou zprávu vydala předevčírem agentura ČIA. Tedy zajímavou… její obsah je celkem všední, zato však titulek! Titulek zajímavý bezesporu je – Český Internet ztrácí dech, klesá počet uživatelů.

Já nevím, jaký význam má obrat „ztrácí dech“ pro vás, ale ve mně vyvolává dojem, že něco bylo populární a už to populární není. Kdyby například Harry Potter začal ztrácet dech, znamenalo by to, že už se lidem omrzel (začaly by klesat prodeje knížek a návštěvnost filmů). Že je zkrátka na ústupu ze slávy.

Hned v úvodním odstavci zprávy se píše, že: „Klesající trend návštěvnosti českého Internetu pokračoval po poklesech v dubnu a v květnu i v červnu.“

Jenže jaký trend? Křivka návštěvnosti se tímto paličatým způsobem chová každoročně. V prosinci je tma a zima, takže jsou lidé zalezlí doma u počítače. Naopak v červnu je světlo a teplo, takže se u počítače nikomu příliš sedět nechce. Navíc má již řada studentů prázdniny a mnozí nestudenti dovolenou.

Sama zpráva ostatně jedním dechem přiznává, že: „Meziročně se červnová návštěvnost zvedla o téměř 33 procent.“

Tip Content Machovec

Já však redaktorovi ČIA rozumím. Sám jsem na Lupu dlouhou dobu rovněž pravidelně psal komentář ke zprávě iAuditu. A měsíc co měsíc jsem byl více a více frustrován z toho, že se díky stabilizaci trhu již takřka nic desperátního neděje.

Je to rozhodně lepší než vydávat každoměsíčně zprávu, že „český Internet překonal další rekord“, jako to dělá už asi dva roky ČTK. A ani v červnu nezklamala. Každej to holt vidí jináč.

Našli jste v článku chybu?
26. 7. 2004 15:08
Michal Krsek (neregistrovaný)
Tak mě napadá, že by bylo dobrý poprosit všechny ISP poskytující trvalý připojení domácnostem, aby nahlásili kolik mají uživatelů a všichni by se pak sečetli... Jenomže taková statistika by se asi nehodila pro EU :-)))) Těm se asi počet 5 000 000 uživatelů bude zamlouvat víc než 5 000 :-)))))))

Pokud vim, tak podobny udaj se na vykazu pro CTU vyskytuje. Otazka samozrejme je, jak definujete ISP :-)

25. 7. 2004 2:22
Barbar (neregistrovaný)
Hmmm... tak to je pak jasný... díky za objasnění :-) -- Tak mě napadá, že by bylo dobrý poprosit všechny ISP poskytující trvalý připojení domácnostem, aby nahlásili kolik mají uživatelů a všichni by se pak sečetli... Jenomže taková statistika by se asi nehodila pro EU :-)))) Těm se asi počet 5 000 000 uživatelů bude zamlouvat víc než 5 000 :-))))))) -- Já jsem třeba z Olomouce (nevím jak je to v jiných městech), ale byl jsem dlouhou dobu připojenej přes kabelovku a ta měla cca 420 uživatelů,…