Články s nálepkou Amazon

Jeff Bezos zas píše o dronech Amazonu. Je to vtip nebo realita?

Zmínka o vývoji dronů na doručování zboží se objevila v dopise, který šéf Amazonu napsal akcionářům firmy. Kromě ní ale dokument obsahuje zajímavý vhled do fungování firmy.

Jiří Hlavenka: Jak říci Amazonu ne

Když vidím, jak se v jednání s Amazonem staví do fronty primátoři, hejtmani, ministři a prezident, ptám se, zda se stejně do fronty řadili, když svou halu stavěl Mall nebo Alza?

Loni se prodalo téměř 200 milionů tabletů, na většině z nich byl Android

Podle analytické skupiny Gartner největším výrobcem zůstává Apple. Do role silné dvojky se dostal Samsung. V pořadí platforem se Windows krčí hodně daleko za Androidem a iOS.

Rozdílné sazby DPH na tištěné a elektronické knihy je nutné sjednotit

Odchod jednoho z největších tuzemských prodejců e-knih do Lucemburska opět připomněl, jak nesmyslné je vyšší zdanění elektronických knih a časopisů. Tlak na změnu sílí.

Amazon v Německu zas válčí s odboráři, ve hře jsou 2 miliardy předvánočních tržeb

Zaměstnanci Amazonu v Německu vyhrožují před Vánoci stávkou, pokud nedostanou přidáno. Případný protest by se týkal dvou distribučních center. Čím by mohl být spor zajímavý pro ČR?

Amazon začíná doručovat zboží i v neděli, spřáhl se s americkou poštou

Novinka se týká jen vybraných měst na americkém a britském trhu. Ukazuje ale, jak zostřuje konkurenční boj mezi e-shopy a kamennými prodejci. Máme se časem v ČR na co těšit?

Google má mezi ITC firmami stále jedny z nejvyšších výdajů na lobování

V pondělí se přiznávaly čtvrtletní výdaje na ovlivňování federálních úřadů a politiků ve Washingtonu. Google vynaložil meziročně méně, zatímco Microsoft, Facebook nebo Apple výdaje zvýšily.

Amazon potvrdil, že v Česku postaví dvě velká distribuční centra

Jedno skladiště vznikne u Prahy, druhé u Brna. Každé zaměstná asi 2000 stabilních zaměstnanců a až 3000 brigádníků hlavně v předvánoční špičce.

Michal Koch (Supraphon): Prodej hudby meziročně roste o 30 % a Werich prodává víc než Gott

Supraphonline a iTunes nám přinášejí zhruba stejné obraty. Celkově generují tyto prodejní kanály okolo 90 procent příjmů z prodejů digitálních nahrávek, říká Michal Koch.

Amazon postaví v Polsku tři velká distribuční centra

Americký internetový gigant chce dva ze tří skladů otevřít do srpna roku 2014. Zaměstnanci německých distribučních center se obávají, že kvůli tomu přijdou o práci.

Amazon: Prodej vinylových desek vzrostl od roku 2005 o 745 %

Návrat vinylových desek je stále výraznější. Na celkovém trhu se loni podílely sice jen dvěma procenty (v USA), ale růst jejich prodeje letos ještě zrychluje.

Výpadek Amazonu odstavil Instagram, Vine a další služby

Nedělní výpadek Amazonu se opět postaral o výpadek malých i velkých služeb, včetně Instagramu, Vine či Airbnb

Zakladatel Amazonu koupil deník The Washington Post

Za 250 milionů dolarů získá výkonný ředitel Amazonu Jeff Bezos jeden z předních amerických deníků. Utratí za něj setinu svého jmění.

Amazon shání pro svůj pražský sklad další zaměstnance

Otevření logistického centra Amazonu u pražského letiště se blíží. Firma začala hledat vhodné kandidáty na další pozice. Oficiálně by měl sklad začít fungovat v říjnu.

Apple hnal Amazon kvůli Appstore k soudu. Teď ale obrátil a žalobu stáhl

Firmy se dostaly do sporu kvůli slovnímu spojení app store. Zástupcům Apple se nelíbilo, že jej Amazon používá pro svůj online obchod s mobilními aplikacemi pro Android.

Amazon prý letos představí tři nové modely tabletu Kindle Fire

Inovovaná řada tabletů dostane do vínku nový design a displeje s vyšším rozlišením. Spouštěcí tlačítko se přestěhuje z boku na zadní stranu a tablety také ztratí na váze.

Amazon na český trh nevstoupí, postaví tu jen logistické centrum pro Německo

Zástupci Amazonu jezdí po vysokých školách a loví budoucí pracovníky nového logistického centra. To vyroste ještě letos u pražského letiště a bude určeno pro německý trh.

Zaměstnanci Amazonu v Německu opět stávkují, již potřetí za poslední tři týdny

Distribuční sklady Amazonu v saském Lipsku a hesenském Bad Hersfeldu postihla v krátké době už třetí stávka. Odboráři tak chtějí donutit firmu ke zvýšení minimální hodinové mzdy.

Amazon utržil v Británii přes 4 miliardy liber, na daních odvedl jen 2,4 milionů

Britský rozpočet ale ve skutečnosti firma neobohatila. Amazon totiž získal loni prostřednictvím vládních grantů dotace v celkové výši 2,5 milionů liber.

Amazon prý vyvíjí telefon s 3D displejem, ovládaný i očima

Jak v Applu inovace postupně dohasíná, uvolňuje se patrně místo pro jinou tajnůstkářskou společnost vedenou tvrdou rukou neoblíbeného, ale cílevědomého šéfa‑zakladatele…

IDC: Na tabletech už vede Android

Podle IDC se v prvním čtvrtletí dodalo skoro padesát milionů tabletů, více než za celé loňské první pololetí. A už vede Android.

Boj o zdanění e-shopů v USA vrcholí, nákupů z Česka se ale dotkne jen častečně

Američtí senátoři zřejmě příští týden podpoří návrh zákona, který má zlepšit výběr daní ze zboží koupeného na Internetu. Šanci projít má i ve Sněmovně reprezentantů. Co se změní?

Amazon prý v Česku otevře velký distribuční sklad

Z toho však patrně nelze vyvodit, že bude na webu spuštěna česká podoba Amazonu.

Amazon nabízí oficiální tlačítko Send to Kindle pro Wordpress a weby

Po různých pluginech do prohlížečů teď nabízí Amazon jednoduchý způsob, jak na své stránky přidat tlačítko pro odeslání textu do čtečky Kindle, také webmasterům.

Google testuje službu na doručování zboží z e-shopů do 24 hodin

Google se chystá vkročit do dalšího odvětví – dopravy nákupů z e-shopů k zákazníkům. Službu Google Shopping Express zatím testuje v oblasti amerického San Francisca.

Německý antimonopolní úřad vyšetřuje Amazon kvůli cenovému diktátu

Po skandálu se špiclováním zaměstnanců, čelí Amazon v Německu obvinění, že si zavazuje obchodníky, aby neprodávali identické zboží jinde levněji než na Marketplace.

Amazon čelí v Německu skandálu kvůli sledování a zastrašování zaměstnanců

Personální agentura, která dodávala Amazonu v Německu zaměstnance, si najala na jejich hlídání ochranku z řad údajných příznivců neonacismu a extrémní pravice.

Jsme hrdí na náš kapitalismus, řekl šéf správní rady Googlu. Teď se na něj chystá internetová daň

Politici si lámou hlavu, jak přimět nadnárodní (hlavně americké) internetové firmy, aby se v zemích, kde působí, nevyhýbaly placení daní. Budou kvůli tomu zavádět nové daně?

Amazon chystá vlastní smartphone, vyrábět ho bude Foxconn

Levný smartphone doplní řadu Kindle. Očekává se v létě za 100 až 200 dolarů, ale nejspíše přijde jen na některé trhy.

AutoRip od Amazonu už tu byl, poprvé v roce 1999 a vedl k vlně žalob

Máte-li snad pochybnosti, že nahrávací studia jsou již nějakou tu dekádu absurdní brzdou jakéhokoliv rozvoje, tak tenhle příklad je takřka učebnicový. Amazonem spuštěná služba AutoRip (koupíte-li si CD, dostanete i jeho obsah v MP3) se objevila už v roce 1999. Upozorňuje na to Ars Technica. Byl to totiž Michael Robertson, který se před 14 lety pokoušel spustit totéž. A jediné co se mu podařilo je, že ho nahrávací studia vlnou žalob zlikvidovala. Znovu se o to pokoušel v roce 2007, ale podařilo…

reklama