Ušetřete

reklama

Články s nálepkou Dění na Internetu

Český internet je nad 7 miliony měsíčních uživatelů a videoreklama ros­te

Optimistický vývoj reklamy, stoupající videoreklama, crosmediální měření a boj proti zlému Google, co krade obrázky. Jak se ke konci roku daří českému internetu?

Český Forbes expanduje na web, nabízí na něm lifestyle pro úspěšné

Web české mutace Forbesu byl dlouho jen statickou upoutávkou na papírový časopis. Ode dneška na něm redakce nabízí samostatný obsah.

Jan Handl: Máme miliardu webů a tři miliardy internetových uživatelů

Otec World Wide Webu, na Twitteru připomněl, že jsme nedávno dosáhli události hodné oslavy. Za jak dlouho se dočkáme doby, kdy bude víc webů než lidí?

Počty mobilních uživatelů v ČR rostou, v květnu jich byly skoro 3 miliony

Zájem o informace z hokejového mistrovství překonal v květnu očekávání i přes výkony našich hokejistů. Zároveň znatelně povyrostl provoz z mobilních zařízení.

Česká obchodní inspekce pustí výsledky svých kontrol na internet

Iniciativa OpenData.cz, sdružující experty z českých univerzit, spustila webový portál VysledkyKontrol.cz. Sledování aktivit ČOI tak bude mnohem jednodušší.

Seznam.cz už nechce být jen český, chystá prý spuštění globální služby

Tržby Seznamu se blíží ke třem miliardám a příjmy z reklamy stále rostou. Hodnota reklamy totiž loni, na rozdíl od ostatních médií, rostla o necelých dvacet procent.

Seznam.cz: Pokus s redesignem hledání končí a změníme agenturní bonusy

Upuštění od dlaždicové podoby výsledků hledání, změna bonusů pro agentury, spuštění nového Lide.cz a příslib nových map – Seznam na setkání s novináři zveřejnil řadu nových informací.

Uloz.to se s vydavateli nedohodlo, jeho spolumajitel začal hudbu prodávat sám

Nová služba Vivala je zřejmě důsledkem neúspěšných jednání Uloz.to s hudebními vydavateli. Lidé kolem Uloz.to teď pracují také na projektu na prodej filmů.

NIX.CZ má novou konkurenci, majitel SuperHostingu spustil peeringové centrum

S myšlenkou vybudovat komerční peeringové centrum si Zdeněk Cendra pohrává už několik let. Jeho postupy ale s sebou nesou některé kontroverze. Má Peering.cz šanci uspět?

Co je neomezený přístup k Internetu? ČTÚ rozjíždí diskusi o síťové neutralitě

Český telekomunikační úřad zveřejnil návrh pravidel pro řízení datového provozu. Snaží se definovat, jaká opatření může provider aplikovat, i co by měl mít zákazník právo vědět.

Web IknowCzechia.com vysvětluje Američanům, že nejsme Čečna

Byl to nápad sobotního večera, chtěl jsem, aby už pro jednou všichni věděli, co a kde je Česká republika, vysvětluje autor, proč spustil stránku IknowCzechia.com.

15 let českého Internetu v číslech: V IT dnes pracuje dvojnásobný počet lidí

Celý minulý týden jsme si připomínali, jak se za posledních 15 let změnil český Internet. Zbývá ohlédnutí poslední – prostřednictvím statistik a čísel. Co se nejvíc změnilo?

Jaký byl Internet v roce 1998? Bojovalo se proti monopolu a vznikla Lupa

V roce 1998 vznikl Google, byl založen CZ.NIC či vznikla Lupa.cz. Lidé se k Internetu připojovali nejvíce po dial-upu, který chtěl SPT Telecom horentně zdražit. Ale narazil.

Marek Antoš: Kdysi jsme zapomínali, Google si na vás ale pamatuje vše

Jak v roce 1998 Lupa vznikla, jak přišla ke svému jménu a jak se jako právník dívá na současnou podobu Internetu? Přečtěte si speciální narozeninový rozhovor s Markem Antošem.

Češi loni v asijských e-shopech nakupovali hlavně drobnější zboží

Počet balíků z jihovýchodní Asie klesl na polovinu, naopak o necelou pětinu stoupl počet listovních zásilek z tohoto regionu. A pošta doručila o více než třetinu méně zásilek z USA.

Online tržišti Fler.cz stoupl meziročně obrat o čtvrtinu na 187 milionů korun

Po téměř pěti letech provozu Fler denně navštíví 75 tisíc uživatelů a ročně se tady prodá na 1,8 milionu kusů zboží.

iDnes.cz oslavil patnáctiny, česká TLD doména .cz je ještě o pět let starší

Právě skončený víkend přinesl dvě internetová výročí: 12.1. uplynulo 15 let od startu „multimediálního magazínu iDnes“. A 13.1. zase 20 let od zanesení české TLD .cz do systému DNS.

Český Internet v roce 2012: Uživatelů přibývá, tradiční velikáni ale přestali růst

Jak se v roce 2012 změnil český Internet? Kdo jsou největší skokani roku a které servery ztratily nejvíc návštěvníků? A jaké trendy můžeme z čísel vysledovat? Podívejte se na rekapitulaci, kterou jsem připravili pro ročenku letošní konference Czech Internet Forum 2012. Čísla se týkají období říjen 2011 – říjen 2012.

Pavel Vopařil: Jak velkého Černého Petra drží Centrum.cz

Otírat se o Centrum.cz patří na českém internetu jaksi k dobrým mravům, napsal na svém blogu ředitel komerční divize Centrum Holdings Pavel Vopařil. A jak to s Centrem podle něj vypadá?

Tesco začne testovat osobní odběr u objednávek z e-shopu

Známý obchodní řetězec Tesco spustil letos v lednu e-shop s potravinami jako první ve své kategorii. Za první půlrok fungování se podle informací Tesca do e-shopu zaregistrovalo 30 tisíc lidí, kteří si koupili přes 2,2 milionu výrobků. Tesco zboží rozváží zákazníkům ze svého pražského, kladenského nebo mladoboleslavského obchodu. Za doručení zboží si účtuje 69 korun.

Nákupy v zahraničních e-shopech: Jak je to s clem a DPH a kdy poště zaplatíte 96 Kč navíc

Co čeká zásilku ze zahraničního e-shopu po vstupu na české území? U jakých zásilek je třeba počítat se zaplacením daně z přidané hodnoty a cla? A jaké poplatky si účtuje Česká pošta, a má na ně vůbec právo?

Tomáš Vyskočil: Kdo skutečně tahá za nitky na českém internetu?

Seznam.cz běží jako namazaný stroj, Google vede v PPC reklamě, iDNES má problém, Centrum drží Černého Petra, Allegro je štika, Ringier je v onlinu pozadu a Sanoma doufá v zázrak. Jak vypadá situace na českém internetu očima Tomáše Vyskočila?

Jak nakupovat v zahraničních e-shopech: co se nejvíc vyplatí a kolik stojí doručení

Pokud se chcete vyhnout předvánočnímu stresu, nakupte dárky prostřednictvím e-shopů. Nemusíte se přitom omezovat jen na ty české. Zámoří, Evropa a hlavně Asie lákají zajímavými cenami a zbožím.

CIF 2012: kdo chce ovládnout česká média a kdo bude dobrovolně platit za obsah

Nova už nebude jedničkou, skončí některé deníky, Twitter nahradí klasická média, všechno budeme dělat přes mobil a možná budeme rádi dobrovolně platit za obsah na internetu. Přednášející na konferenci Czech Internet FORUM předpověďmi budoucnosti nešetřili. Co jsme se dozvěděli o tuzemském internetu?

Rusové dál vzdorují Googlu, tamní jednička Yandex zvažuje i expanzi do Evropy

Ruskému Internetu alias Runetu se česká média věnují spíše sporadicky, a pokud se už nějaká zmínka objeví, většinou v souvislosti s tuzemským Seznamem. Česko a Rusko bývají totiž dávány za příklad několika mála zemí, kde na poli internetového vyhledávání nedominuje Google, ale lokální hráč.

Otazníky kolem Ulozto: Pomůže firma spoluvlastněná Milošem Petanou?

Málokterý projekt na českém Internetu vzbuzuje takové emoce jako server Uloz.to. Když jeho majitelé začali vyjednávat s organizací IFPI, která zastupuje velké hudební vydavatele, vypadalo to, že Uloz.to začne prodávat legálně získanou hudbu. Uplynulo několik měsíců a kolem Uloz.to je klid po pěšině. Nebo není?

Česká televize spustila speciální zpravodajský web, nabídne kontinuální vysílání z olympiády

Česká televize bude informovat o dění na Letních olympijských hrách v Londýně na speciálním webu www.loh.cz. Na olympijském webu bude možné sledovat kontinuální vysílání přímo z dějiště olympiády. Nabídne osm exkluzivních video kanálů z jednotlivých olympijských sportovišť. První živé video na webu poběží už dnes v 17 hodin, kdy začne fotbalový zápas žen mezi Spojenými státy a Francií.

Závažná vzdálená zranitelnost v DNS serveru NSD 3

Na blogu CZ.NIC vyšel před krátkou chvíli aktuální článek Ondřeje Surého z Laboratoří CZ.NIC týkající se vážné zranitelnosti NSD 3. Na problém přišli při testování DNS serveru Knot DNS jeho vývojáři Marek Vavruša a Ľuboš Slovák. Ondřej Surý v textu s názvem Závažná vzdálená zranitelnost v DNS serveru NSD 3 kromě jiného píše:

Rajce.net umožňovalo neoprávněný přístup k zamčeným fotoalbům

Po dřívějším zveřejnění informace o možnosti prohlížení zamčených fotografií ve fotoalbech Xchatu, přišel dnes server SOOM.cz s podobnou zprávou o přístupu do zamčených fotoalb u největšího českého fotoalba rajce.net. Roman Kümmel popsal detailně zranitelnost, která umožňovala vkládat cizí zamčené fotografie do svého nákupního košíku, na stránkách serveru SOOM.cz. Administrátoři fotoalba byli o celé záležitosti v předstihu informováni a uvedená zranitelnost by tak měla být aktuálně opravena.

ACTA je definitivně mrtvá, Evropský parlament ji zamítl

Kontroverzní smlouva ACTA, kterou v lednu podepsalo i Česko, nemůže v žádném z členských států Evropské unie vstoupit v platnost. Poslanci Evropského parlamentu dnes totiž smlouvu ACTA odmítli. Pro její schválení hlasovalo 39 poslanců, 478 se naopak vyslovilo proti. Parlament dnes poprvé využil pravomoci odmítnout mezinárodní obchodní smlouvu, kterou získal po přijetí Lisabonské smlouvy.

reklama