Hlavní navigace

Bannery v mobilu fungují (2. díl)

15. 10. 2009

Reklama na internetu dnes už nepřekvapí nikoho. Ale internet v mobilu ji objevil teprve nedávno. Je to pochopitelné – stále dokonalejší technologie umožňují pohodlně brouzdat po síti přímo v mobilním telefonu.

Surfovat po internetu v mobilu již navíc není žádný luxus. Ceny připojení padají dolů a mnohé chytré telefony se umí připojit i k veřejným bezdrátovým sítím. Domovské portály operátorů na mobilním internetu jsou dokonce zcela zadarmo! Výjimkou není ani mobilní portál české Telefóniky.Ten nabízí bezplatný přístup k množství užitečných a zajímavých informací jako zpravodajství, jízdní řády, předpověď počasí a další,“ jmenuje Tereza Hubičková z O2 přednosti portálu, který mají všichni zákazníci od tohoto operátora nastavený v mobilním telefonu jako domovskou stránku. Brouzdat po něm mohou skutečně zcela bezplatně, a to včetně připojení k internetu! Jak je to možné? Přístup jim zaplatí bannerová reklama!


Bannery v mobilu? Proč ne!

Bannerová reklama funguje v mobilu podobně jako na internetu. Zákazníkům O2 se při surfování v mobilním telefonu automaticky načte mobilní portál O2 Mobil, kde jsou informace prokládány bannery inzerentů. Reklama na portálu O2 Mobil může mít řadu podob – od stahování placeného obsahu, přes klasické bannery až po brouzdání na stránkách s nabídkou inzerenta, vysvětluje Jana Pavlasová z O2. Pokud inzerát zákazníka zaujme, klikne na něj a dostane se na reklamní stránku inzerenta. Tam si může přečíst informaci o produktu a má-li zájem, jedním kliknutím se dovolá na bezplatnou linku inzerenta anebo sám určí, kdy si přeje být inzerentem osloven, upřesňuje princip bannerové reklamy v mobilu Jana Pavlasová.

Stejně jako na celém mobilním portálu O2, také po reklamních stránkách inzerenta surfuje zákazník zadarmo! Za brouzdání nezaplatí ani korunu. A když se rozhodne kontaktovat telefonicky inzerenta, má to také zadarmo. Všechno platí inzerent, zdůrazňuje Tereza Hubičková.


A co na to inzerenti?

Internet v Česku navštěvuje prostřednictvím mobilu víc než milion lidí měsíčně, a to už je dostatečně vysoké číslo, aby zaujalo i zadavatele reklamy a mediální agentury, které firmám radí, kde inzerovat. Mobil je s vámi pořád. Je s vámi, když právě potřebujete určitou službu na internetu, a proto pomůže účinněji než PC na pracovním stole, pochvaluje si reklamu v mobilu Tomáš Řehák, ředitel digitální divize mediální agentury OMD.

V nedávné kampani umístila své bannery na mobilní portál O2 společnost Monster.cz, která patří k největším personálním firmám na světě. Cílem bylo zvýšit počet návštěvníků na internetové stránce Monster.cz. Účinností reklamní kampaně v mobilu jsme byli příjemně překvapeni. Za první týden jsme dosáhli CTR (míra prokliku z reklamy na stránku inzerenta, pozn. red.) přes 6%, což je číslo, které je oproti průměrnému CTR na internetu více jak desetkrát vyšší, pochvaloval si Jaroslav Macnar, marketingový ředitel společnosti Monster pro Východní Evropu.

Po bannerech na mobilním portálu O2 sáhla nedávno také společnost Nokia. Snažili jsme se najít taková média, která přímo oslovují uživatele určitých typů telefonů Nokia. Proto jsme kromě jiných zvolili i mobilní portály. Nabízejí totiž prostředí, které je pro komunikaci našichproduktů nejpřirozenější, popisuje své zkušenosti marketingová manažerka společnosti Nokia Pavla Tomsová s tím, že komunikace mobilních telefonů jako produktů prostřednictvím bannerů v mobilním telefonu zkrátka funguje.


Pro více informací o produktech O2 Media navštivte www.petmilionu­.cz.

Pavel Pavlovský
http://blog.1188­.cz/autori-blogu/pavel-pavlovsky/

Další články k seriálu o mobilní reklamě:

Telefonica O2
Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?