Hlavní navigace

Cloudová služba VSCloud má již stovky uživatelů

18. 11. 2011

Dne 15. srpna byl na tiskové konferenci představen unikátní cloudový projekt VSCloud, který poskytuje cloudové služby typu IaaS (Infrastructure as a Service). Tiskové konference se zúčastnila řada novinářů z předních IT médií a VSCloud vzbudil na konferenci značný zájem.

Po třech měsících se může VSCloud pyšnit již stovkami aktivních uživatelů převážně z České republiky a Slovenska. Vedení VSCloud předpokládá překonání první tisícovky aktivních uživatelů do konce tohoto roku.

Posláním VSCloud je poskytnout uživatelům plnohodnotnou cloudovou službu se všemi jejími výhodami, mezi které patří také jednoduchost a tedy i úspora času uživatelů. VSCloud se inspiroval mnoha zahraničními projekty, které již delší dobu podobné služby poskytují. Díky VSCloud není slovo cloud v pojetí IT již pouhou marketingovou frází, ale reálnou, jednoduše použitelnou a hmatatelnou službou.

Jednoduchost

Serverovou infrastrukturu ve VSCloud je možné „vyklikat“ za méně než 5 minut. Po telefonické autorizaci je uživateli aktivován účet a přiřazen zkušební kredit na otestování služby. Servery ve webovém rozhraní VSCloud je možné kdykoliv pohodlně zakládat, rušit, měnit jim výkonnostní parametry v reálném čase a sledovat zátěž jednotlivých serverů.

Díky předpřipraveným samoinstalačním šablonám proběhne celá plnohodnotná instalace systému (Linux i Microsoft Windows) automaticky a uživatel může průběh instalace systému sledovat přes virtuální konzoli.

Dynamičnost a provoz serverů bez výpadků

Mezi nejzákladnější výhody VSCloud, které plynou z obecných výhod cloudu, patří možnost libovolně nastavovat serverům ve VSCloud výkon, a to pouze po dobu, kterou si uživatel sám určí. Výkon ve VSCloud je možné zvýšit resp. snížit až na 16násobek základní hodnoty na dobu od jednoho dne po několik let. VSCloud je tak schopen v reálném čase reagovat na jakoukoliv poptávku po výkonu.

Infrastruktura VSCloud je odolná vůči výpadku jakékoliv fyzické části cloudové infrastruktury. VSCloud je připraven na výpadek až 30% všech výpočetních i diskových jednotek v jednom okamžiku. Uživatelé nepocítí žádné plánované údržby, jelikož jsou jejich servery za provozu přesunuty na jinou část cloudu. Právě stabilitu lze považovat za největší přínos cloudu.

Přidaná hodnota – VSCloud nejsou jen virtuální servery

VSCloud nejsou pouze virtuální servery v cloudovém prostředí s výhodami, které cloudové technologie přinášejí. VSCloud postupně implementuje další funkce, které jej dělají unikátní komplexní službou. Takovými žádanými službami jsou například zálohování, monitoring, technické konzultace, vlastní předdefinované samoinstalační šablony, podpora licencovaných produktů (operační systémy, kontrolní panely, licencované databáze, účetní systémy) a mnoho dalších.

Multiplatformnost

VSCloud podporuje linuxové distribuce (samoinstalační šablony jsou dostupné aktuálně pro distribuce Debian a CentOS), Microsoft Windows a v přípravě je též FreeBSD.

Spolupráce se silnými partnery

VSCloud využívá díky společnosti VSHosting partnerství se společnostmi Parallels (gold partnerem již od roku 2008), Microsoft a dalšími. Skvělé datacentrum a rozsáhlá mezinárodní síťová infrastruktura společnosti VSHosting zajišťují pro VSCloud špičkové technologické zázemí a kvalitní propojení se zbytkem světa.

Budoucnost VSCloud

VSCloud si klade za cíl být globální celosvětovou službou, a proto jsou již nyní podnikány kroky k zahraniční expanzi. V současné době je téměř 15 % uživatelů ze Slovenska. VSCloud bude brzy přímo dostupný například v Německu, Francii, Anglii a USA.

Vývojový tým VSCloud pracuje na vývoji nových funkcí. Do konce roku bude uživatelům VSCloud představena nová implementovaná funkce v rozhraní VSCloud, kterou je nezávislé zálohování dat do oddělené lokality mimo infrastrukturu VSCloud. Jednou z funkcí, na které také pracujeme a která je pro mnoho uživatelů nepostradatelná, je API pro vzdálené ovládání celé služby, díky kterému bude možné např. automatizovaně vytvářet nové servery a ovládání VSCloud propojit do uživatelských informačních systémů.

Průběžně bude rozšiřováno portfolio nabízených licencí a předpřipravených šablon na další softwarové produkty, které budou na platformě VSCloud nativně podporované.

Více informací naleznete na www.vscloud.cz, kde je rovněž možné si po registraci službu VSCloud bezplatně vyzkoušet.

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic