Hlavní navigace

Debata se zástupci AdBlocku nejen o budoucnosti internetové reklamy

29. 3. 2016

Blokování internetové reklamy je jedno z největších témat současného mediálního trhu. Způsoby blokování reklamy se stále množí, a podíl blokujících stále stoupá. I o tom bude IAC.

Nejvýznamnější česká odborná konference o stavu, vývoji a budoucnosti internetové reklamy a mediálního trhu se koná už v úterý 12. dubna v Clarion Congress Hotel Prague. 4 programové bloky, přes 500 účastníků a více než 40 přednášejících z českých i zahraničních firem, vydavatelství a agentur  – takový bude letošní ročník Internet Advertising Conference, kterou pořádá Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR).

Na konferenci vystoupí řada zahraničních řečníků, které můžete v Česku vidět vystupovat poprvé. Mezi ně patří i zástupci AdBlocku Gabriel Cubbage a Anton Boegler.

Blokování internetové reklamy je jedno z největších témat současného mediálního trhu. Způsoby blokování reklamy se stále množí, jsou jednodušší a podíl uživatelů, kteří reklamu nezobrazují, postupně narůstá. Uživatelé si přitom často neuvědomují, že reklama je platidlem, kterým se za obsah platí. A že tím mohou způsobit svým oblíbeným médiím zásadní problém.Jaká je budoucnostinternetové reklamy? Skončí? Nebo bude obsah jen placený? Je legitimní zasahovat do fungujícího obchodního modelu? Co se dá od blokovačů reklamy očekávat a jaké mají plány? I o tom budou mluvit Gabriel Cubbage a Anton Boegler z AdBlock.

Kdo je kdo na poli blokování reklamy? Kdo na něm vydělává a kdo prodělává? Na to odpoví Petr Bednář z VLTAVA-LABE-PRESS, který během své prezentace odhalí „mapu bitevního pole v Adblockingu“. Na závěr i naznačí, jaká řešení se vydavatelům vlastně nabízí.

Řada marketérů považuje programmatic jen za výkonnostní nástroj. Damian Huba z Google vám ale ukáže, jak se dá využít i pro brandové kampaně. Prozradí, jak správně využít existující data spolu s automatizovanými procesy k budování poutavých a výrazných online kampaní s pomocí programatického řešení.

Aet Rahe pracovala poslední tři roky na estonském ministerstvu ekonomiky a komunikace. Představí, jak překlápěli státní administraci na online platformu. Navíc prozradí, jaké jsou možnosti a úskalí přechodu z fyzických kartoték a šanonů na digitální platformu. Přijďte zjistit, jestli je něco podobného možné i v Česku.

 

Matrix tě má. Velký bratr tě sleduje. Co bude dál? Tak to je název přednášky, které se můžete zúčastnit na závěr celé konference. V dnešní době je již velká část světa pod vlivem digitálních obrazovek, což otevírá bránu virtuální reality čím dál tím mladším jedincům. Jaký vliv to bude mít do budoucna? Další generaci je předpovídán nejrychlejší pokrok v historii lidstva. Je to dobře či ne? Nejen o tom bude mluvit významná osobnost české reklamy Petr Václavek. Jeho práce je charakteristická výjimečnou kreativitou i kontroverzí. Momentálně působí jako digital account director kuvajtské reklamní agentury Impact & Echo BBDO a má za sebou více jak 20 let práce v reklamě a digitálu.

Kompletní program a registrační formulář najdete na webu Internet Advertising Conference.

Generálním partnerem konference je Seznam.cz. Hlavním partnerem Mladá Fronta, partnery jsou Adform, HyperMedia a VIVmail. Mediálním partnerem jsou Marketing Journal a MediaGuru.cz. Organizátorem je Sdružení pro internetový rozvoj. Produkčně konferenci zajišťuje společnost Internet Info.


Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA