Hlavní navigace

Elektronické licence Microsoft exkluzivně u Alza.cz

7. 11. 2012

Jako první ve střední Evropě spustila společnost Alza.cz unikátní systém prodeje elektronického obsahu.

Zákazníci tohoto oblíbeného prodejce najdou vůbec poprvé elektronické licence na software společnosti Microsoft v digitální stahovatelné podobě. 

V České republice se jedná o malou revoluci, protože dosud žádný e-shop takovou možnost nikdy nenabízel. Novou službu připravila Alza.cz společně se společností Microsoft a je určena především zákazníkům, kteří mají v oblibě efektivní technologie šetřící jejich čas i peníze a kteří v této službě oceňují pohodlí a rychlost. „Je skvělé, že právě Alza.cz je první, kdo svým zákazníkům tuto službu přináší. Naši zákazníci jsou nároční a my jsme přesvědčeni, že tento způsob nákupu logicky uvítají. Odpovídá totiž jejich nákupnímu i životnímu stylu. Samozřejmě nás těší, že jsme první nejen v Čechách, ale i v celé střední a východní Evropě. Jde nám hlavně o kvalitní servis pro naše zákazníky, kteří v době digitálního nakupování na takovou věc čekají“, říká Jaromír Řánek, Marketingový ředitel Alza.cz a.s. a jedním dechem dodává, že nová služba je logickým vyústěním dlouhodobých aktivit na poli elektronických licencí známého internetového prodejce.

Licence? Digitálně!

Alza.cz totiž už nabídla svým zákazníkům široký výběr elektronických knih a možnost stažení běžného softwaru, jako jsou například antiviry. „Pro nás je tento způsob prodeje další přirozenou úrovní našeho vývoje,“ vysvětluje Řánek. Sekce Software na stránkách Alza.cz tak začala nabízet elektronické licence Microsoftu a to dokonce v několika jazykových mutacích. V nabídce známého prodejce jsou v digitální podobě zastoupeny pracovní nástroje pro chod firmy a osobních počítačů v domácnostech jako je upgrade MS Windows, MS Office, antivirové a další programy. Život však není jen práce, ale je nutné se i dobře pobavit. A v tomto ohledu Alza.cz opět přináší solidní vývoj v digitální distribuci. Nakupovat a stahovat lze totiž i licence pro domácí zábavu z Xbox Live Membership a elektronické knihy.

Aktivační klíč do pěti minut!

Pohodlí a rychlost, to jsou hlavní dva faktory, které při pořizování softwaru ještě nedávno v České republice chyběly. Každý z nás si tím někdy prošel. Sedíte doma a zjistíte, že potřebujete nový systém, že zrovna teď musíte něco udělat do práce a nemáte správnou verzi kancelářského balíku MS Office. Buď jste si program objednali v internetovém obchodě a čekali, až k vám domů dorazí zásilka, a nebo jste vyrazili do některého z kamenných obchodů. I když co do rychlosti a pohodlnosti internetový obchod vždycky zvítězil, nikdy jste potřebný program neměli hned. To se nyní razantně změnilo. Na Alza.cz si totiž koupíte elektronickou licenci vybraného programu a do pěti minut od zaplacení obdržíte na email odkaz pro stažení a aktivační kód. Pořízení například poslední verze MS Office se tak stává komfortem, který šetří čas. „Někteří zákazníci se nás ptají, co se stane, když ztratí aktivační kód, ale opravdu není důvod se něčeho bát,“ říká IT ředitel Tomáš Havryluk. Alza.cz myslí v tomto ohledu na všechno. Přehledně vytvořená sekce Můj účet uchovává zákazníkovi informace o všech nákupech a je tedy samozřejmé, že zde nalezne i seznam svých elektronických licencí. Zapomenutý či ztracený aktivační klíč nebo odkaz ke stažení si tak v rychlosti najde.

Alza.cz udává směr

Programy distribuované v krabicích jsou minulostí. Je to lakonická a velmi stručná věta, ale díky aktivitám společností Alza.cz a Microsoft se stává platnou i ve střední a východní Evropě. „Alza.cz se stává skutečně jediným prodejcem počítačového hardwaru i softwaru u nás, kdy zákazník nemusí vstávat od stolu. Pro nás je důležité nejen být moderním a progresivním prodejcem, ale myslíme i na pohodlí zákazníků,“ dodává Řánek.

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Root.cz: WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně