Hlavní navigace

Firemní sítě jsou často slabým článkem bezpečnosti celého IT

14. 11. 2016

Manažeři IT si nová rizika IoT a miliard vzdáleně připojených zařízení uvědomují. Firmy je ale často ignorují, jak vyplývá z nedávného globálního průzkumu společnosti Fortinet.

Tento průzkum totiž ukázal, že se firmy těmito novými riziky ve svých bezpečnostních strategiích vůbec nezabývají. Obavy z nedostatečného zabezpečení vlastních sítí má 83 % IT manažerů, plných 37 % firemních bezdrátových sítí ale nevyužívá ani autentizaci, tedy to nejzákladnější bezpečnostní opaření pro bezdrátové sítě. 

„IT manažeři by si měli uvědomit, že IT se za posledních pár let radikálně změnilo. Vznikají stále propojenější systémy, útoky se rozrůstají na stále širší škálu zařízení a s rozšiřováním kyberprostoru obecně stoupá i bezpečnostní riziko. Pokud chtějí firmy úspěšně využívat výhod mobility, zabezpečení bezdrátových sítí by mělo být plnohodnotnou součástí firemní IT strategie. Může totiž ochránit nejen uživatele a jejich zařízení, ale především kritické podnikové systémy a data,“ uvádí k problematice Ondřej Šťáhlavský, působící ve společnosti Fortinet na pozici regionálního ředitele pro oblast střední a východní Evropy.

Univerzální bezdrátový přístupový bod FortiAP-U; foto: Fortinet

Společnost Fortinet uvádí nové řady univerzálních bezdrátových přístupových bodů FortiAP-U, které snižují komplexitu řízení a zabezpečení síťových prostředí a představují nejflexibilnější bezdrátové řešení podnikové třídy na trhu. Tyto univerzální přístupové body (AP) umožňují jednotné řízení přístupu do sítě, poskytují komplexní přehled a nejvyšší míru ochrany díky využití bezpečnostní architektury Fortinet Security Fabric.

„IT týmy se potýkají s vážnými problémy při rozšiřování a zabezpečování bezdrátových sítí tak, aby vyhovovaly stoupajícím nárokům na přístup a rostoucímu nebezpečí ze strany internetu věcí. Bezpečnostní architektura Fortinet Security Fabric tyto problémy řeší integrací zabezpečení do bezdrátové infrastruktury, což umožňuje aplikovat pokročilé strategie interní segmentace, které jsou nezbytné na ochranu před hrozbami souvisejícími s IoT. Řada univerzálních přístupových bodů FortiAP-U nabízí automatizovaný provoz a plnou kompatibilitu s libovolným řešením společnosti Fortinet pro řízení přístupu. Usnadňuje tak zavedení vyšší úrovně zabezpečení, kterou nabízí platforma Fortinet Security Fabric,“ vysvětluje Ondřej Šťáhlavský.

Instalace nemůže být jednodušší

Přístupové body řady FortiAP-U jsou plně integrované do bezpečnostní architektury Fortinet Security Fabric a s pomocí bezpečnostních funkcí a kontroly nad aplikacemi zajišťují jednotnou úroveň zabezpečení na okrajích sítě. Integrace do Security Fabric umožňuje segmentaci přístupové sítě jako základ jediné bezpečnostní strategie schopné ochránit podnik proti hrozbám zacíleným na IoT a koncová zařízení, než získají přístup k důležitým interním datům. Univerzální přístupové body FortiAP-U jsou kompatibilní s platformami společnosti Fortinet pro správu přístupu včetně kontrolérů FortiCloud pro cloudovou správu bezdrátových sítí. Do sítě se zapojují na principu plug-in-play, tedy každé zařízení automaticky zjistí typ řešení pro správu a vyžádá si od něj příslušné konfigurační údaje, což umožňuje rychlé zavádění bez nutnosti ručního nastavení každého zařízení zvlášť.

Výkonná architektura Fortinet Security Fabric vyhoví i v budoucnosti

Univerzální AP společnosti Fortinet vyhovují potřebám i těch největších korporací. Jsou vybavené špičkovými funkcemi standardu 802.11ac Wave 2, jako jsou čtyři prostorové kanály na jedno zařízení, rozšířená podpora kanálu 5 GHz, šířka RF pásma 160 MHz nebo podpora souběžných připojení více uživatelů (MU-MIMO). Tyto technologie maximalizují kapacitu bezdrátového přenosu i možný počet připojených zařízení a vyhovují nejvyšším nárokům na bezdrátová prostředí. Nabízejí propustnost v řádu několika gigabitů a zároveň pokročilé zabezpečení a ucelený přehled o všech zařízeních připojených do sítě. Tyto funkce spolu s univerzální kompatibilitou s nástroji pro správu umožňují síť snadno rozšiřovat a posilovat podle aktuálních potřeb.

Více informací o bezpečnostním systému naleznete na:

http://demand.fortinet.com/cz-wifi

Lupa.cz: Na koho se v Křišťálové Lupě nedostalo?

Na koho se v Křišťálové Lupě nedostalo?

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů