Hlavní navigace

IceWarp dodává k software zdarma i hardware. Co bude dál?

21. 2. 2008

Značkový server Dell zdarma při zakoupení softwarového řešení rozhodně není samozřejmostí, ale společnost IceWarp Czech Republic se k tomuto odvážnému kroku odhodlala a dle stovek spokojených zákazníků to byl krok správným směrem. Mail server představuje v dnešní době naprosto kritickou součást firemní infrastruktury a proto je důležité, aby fungoval na otestovaném a kvalitním hardwaru.

Dodavatelé softwarových řešení z oblasti bezpečnosti, ale i vyhledávání již dříve začali nabízet své produkty v podobě hardwarové appliance od renomovaných výrobců. To znamená, že softwarový dodavatel poskytne zákazníkovi i HW a nejenom licenci k využívání softwaru. Jde mnohdy o velmi riskantní tah, protože poskytovaní podobných řešení ho staví do pozice, kdy kromě vývoje softwaru musí řešit samotnou podporu HW zařízení. Na druhou stranu zákazník touto formou dodávky může jenom získat. Vedle kompletního softwarové řešení bez nutnosti prvotní instalace dostane hardware, který je na 100% otestovaný a hlavně optimální pro daný typ nasazení.

Jednou z vlaštovek na Českém trhu je společnost IceWarp Czech Republic. Svým zákazníkům nabízí v ceně licence i server Dell PowerEdge 860 s nainsta­lovaným produktem Merak Mail Server 9. Zákazník si zvolí cílovou platformu operačního systému (Windows nebo Linux) a o zbytek se postará technik společnosti IceWarp. Aplikaci se serverem připraví, nainstaluje, zákazníkovi ji doveze a pomůže s finální konfigurací i migrací ze starého řešení. Zákazník dostane nejen zabezpečený mail server s Antispamem, Antivirem a GroupWare, ale i kvalitní hardware s on-site zárukou.

Když jsme začali zvažovat možnost dodávek plnohodnotné appliance, byla pro nás společnost Dell jedinou možností – zejména vezmete-li v úvahu špičkovou on-site podporu s reakční dobou do 4 hodin. dodává Adam Paclt, ředitel IceWarp Czech Republic.

Merak Mail Server je možné snadno začlenit do infrastruktury již existující domény a to díky plné podpoře Active Directory. Systém provádí automaticky synchronizaci všech uživatelů z domény. Jako technologický standard je považován také MS Outlook konektor (postavený na MAPI protokolu s offline režimem) určený pro synchronizaci serveru s MS Outlook. Novinkou je i automatický vzdálený update aplikace tak, že správce sítě již nemusí chodit od jedné pracovní stanice k druhé a instalovat nové verze konektoru.

Společnost IceWarp se snaží konkurovat „velkým bratrům“, zejména společnosti Microsoft dodávající na trh produkt Exchange integrovaný v rodině produktů Small Business Server. Jako jediná však nabízí možnost zvolit si cílovou platformu, poskytne vhodný HW a vše včetně migrace připraví na míru dle požadavků zákazníka.

O společnosti IceWarp Software

IceWarp Merak Mail Server je vyvíjen a distribuován již od roku 1999. Díky svoji stabilitě s spolehlivosti se stal oblíbeným řešením v segmentu ISP a mezinárodních firem a je dnes distribuován ve více než 20-ti zemích světa. Technické specifikace produktu Merak Mail server:

Podpora protokolů:

SMTP/ESMTP/IMAPv4 včetně příkazu IDLE (push email), POP3/SPOP3, APOP, HTTP(S), FTP(S),OTP/S-Key, OpenLDAP, SIP, SIP SIMPLE, Jabber/XMPP, HTTP Proxy, TLS/SSL 128-bit pro všechny služby, IPv6 včetně AAAA záznamů DNS,SNMPv2, WebDAV, GroupDAV, CalDAV, SyncML1.1, OMA DS 1.2, implementuje formáty iCal,vCal, vCard, vNote, vFreeBusy, quoted/base64 kódování, Unicode (UTF-8), šifrování SHA1/MD5/DigestMD5 RSA.

Integrované moduly: Mail server, WebMail (AJAX, Drag&Drop technologie, Práce s několika okny, Minimalizace a maximalizace oken, Fulltextové vyhledávání, širokoúhlé zobrazení), Antispam (Bayesianské filtry SpamAssassin SURBL, DNSBL Razor2, Domainkeys Greylisting Spam Traps, Honeypots Karanténa Challenge Response Vlastní statické filtry Vnitřní analýza a kontrola standardu RFC Prevence útoku (ochrana proti DDOS útokům, mail-bombingu apod.), Antivirus, GroupWare (podpora MS Outlook, Mozilla Thunderbird, Mozilla Sunbird, ostatní open source klienti – CalDAV), integrovaný SyncML server (podpora Windows Mobile, Symbian a Blackberry).

Konfigurace HW v appliance:

DELL POWEREDGE 860

Dual Core Intel® Xeon® 3040 Processor at
1.86GHz, 2MB L2 cache, 1066MHz FSB
1GB DDR2 SDRAM 667MHz Memory ECC
Celní krytka pro PowerEdge 860
Riser with PCI-E Support (1×PCI-E x8 slot, 1× PCI-E x4 slot)
Pevný disk 160 GB 3,5palcový SATA, 7200 ot./min.
Pevný disk 160 GB 3,5palcový SATA, 7200 ot./min.
Konfigurace RAID 1

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život